בראון – 4 יינות

היקב בכפר שמואל המשך »
שם היקב: בראון
אזור בארץ: השפלה
כשר: כן

מידע מיח"צ:

YOULI 2018
יין אדום יבש. שילוב ענבי הזנים מרלו ופטיט ורדו, הגדלים בכרם בראון, באזור סיידון גזר.
הענבים הגיעו ליקב במהלך חודש אוגוסט 2018 במספר מנות ותססו במיכלים קטנים כשבועיים, עם הקליפות. לאחר סיום התסיסה המלו-לקטית, הועברו בנפרד, יין המרלו ויין הפטיט ורדו, לחביות עץ אלון.
לאחר 8 חודשים, אוחדו היינות בחביות עץ אלון, למשך 4 חודשים נוספים, לפני הסינון והמילוי.
הבלנד מקבל מהמרלו מבנה עגול וריחות של פרי בשל ותכונות פטל ומהפטיט ורדו, עמוד שדרה מורגש אך רך עם ריחות של פירות יער ותבלינים.
שילוב היינות יוצר יין שצבעו סגול עמוק עם טעם פירותי מודגש מאוזן והרמוני, שמשאיר סיומת מתמשכת ונעימה בפה.
מומלץ להוציא את היין מהקירור ולפתוח את הבקבוק כ- ½ שעה לפני השתייה ולהגישו בטמפרטורות בין 18 ל- 20 מעלות.

DINY 2018
יין אדום יבש, העשוי מ-100% ענבי מרלו שגדלים בכרם בראון, באזור סיידון גזר.
הענבים הגיעו ליקב בשתי מנות במהלך אוגוסט 2018 ותססו במיכלים קטנים כשבועיים עם הקליפות, בטמפרטורה של כ- 22 מעלות. לאחר ההפרדה מהקליפות וסיום התסיסה המלו-לקטית, היין הועבר לחביות עץ אלון ל- 8 חודשים. חביות מסוימות נבחרו ליין DINY.
היין בצבע סגול עם ארומת פירות יער ונגיעות של ניחוח רימונים. טעמו מזכיר אוכמניות, שזיפים וצימוקים שחורים. ליין מבנה רך ועגול. היין רענן וקליל יותר מיינות המרלו המוכרים בשוק.
היין מתאים למנות חלביות. מומלץ להגישו בטמפרטורות בין 16 ל- 18 מעלות.

HANNAH 2018
יין אדום יבש. יין העשוי מ-100% ענבי פטיט ורדו שגדלים בכרם בראון, באזור סיידון גזר.
הענבים נבצרו באמצע אוגוסט 2018. היין תסס עם הקליפות מעל שבועיים, בטמפרטורה של 22 מעלות. לאחר סיום התסיסה המלו-לקטית, היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתי במשך 12 חודשים.
ליין אופי מתון, עדין, גוף בינוני עם טאנינים עגולים, חומציות נהדרת והצבע רובי עמוק. ליין ארומות פירותיות של שזיף שחור, סיגליות ותבלינים המשאירים סיומת מתמשכת רעננה ומענגת. שילוב קסום של הכרם עם ההתיישנות בחבית. היין מתאים למגוון רחב של מנות. מומלץ להגיש בטמפרטורות בין 18 ל- 20 מעלות.

CHARDONNAY 2018
יין לבן חצי יבש. היין עשוי מ-100% ענבי שרדונה הגדלים בכרם בהרי ירושלים.
הענבים הבשילו מוקדם ונבצרו במחצית השנייה של חודש יולי 2018. המיץ הופרד מהקליפות עם הגעתו ליקב למיכל נירוסטה, בטמפרטורה של 10 מעלות למשך הלילה, להורדת משקעים. למחרת, לאחר השפייה, היין תסס כשלושה שבועות, בטמפרטורה של 15 מעלות. לאחר סיום התסיסה האלכוהולית והשפייה, היין התייצב במיכל נירוסטה 4 חודשים עד לסינון ולמילוי.
היין בצבע בהיר וצלול, עשיר בריחות וטעמים של תפוח עץ, אגס ואפרסק לבן. היין עדין אבל עם גוף וסיומת מאוזנת ופריכה, המשאירה טעם רענן ועוצמתי בפה.
היין מתאים לשילוב עם מנות עוף ופסטות עם רוטב חלבי.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *