בנימינה – יינות חדשים מזנים שונים

מכרמי היקב בצפון ובדרום המשך »
שם היקב: בנימינה
כשר: כן

מידע מיח"צ:

בנימינה רזרב שרדונה
יין לבן יבש
זן הענבים: 100% שרדונה מכרם בגליל
הכרם ממוקם במדרונות הר מלכישוע, בגובה 440 מטר מעל פני הים ומשקיף לעמק בית שאן. הקרקע מאופיינת בשילוב של סלעי גיר קשים ורכים, טרה רוסה ואדמות כהות.
מזג האוויר הים תיכוני באזור בעל כמות משקעים שנתית של 450 מ"מ בממוצע.
למרות הקרבה לעמק בית שאן החם החורף באזור זה בעל חורף קר ויש רוחות חזקות שנושבות תמידית במשך כל השנה ויוצרות אוויר יבש ולילות קרירים. אקלים זה תורם להתפתחות הענבים ושימור החומצה הטבעית של הענב.
ליד הכרם ממוקמות טורבינות רוח אשר מספקות אנרגיה ירוקה לישובים הסובבים.
ענבי השרדונה נבצרו בבציר לילי, בתנאי בשלות אופטימלים, והגיעו ליקב עם אור ראשון, כדי לשמר את הארומות ואת מאפייני הפרי העדינים.
ביקב הם עברו הפרדה מהשזרות וסחיטה. לאחר הצללה התירוש עבר תסיסה אלכוהולית בטמפרטורה נמוכה במיכלי נירוסטה וחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי.
בסיום התסיסה האלכוהולית והמלולקטית היין מהחביות ומהמיכלים הורכב הממסך הסופי.
רשמי טעימה מהיקב:
שילוב בין תסיסה בחביות חדשות ומשומשות לבין תסיסה במיכל נירוסטה, בצירוף ההתססה מלולקטית של חלק מכמות היין, יצרו יין מורכב ובעל עושר של ניחוחות וטעמים, המוכן כבר עתה לשתייה, אך ימשיך ויפתח עומק ומורכבות בשנים הקרובות.
היין בעל גווני צבע זהוב עמוק והוא מצטיין בעושר ארומטי. בנוסף היין מתאפיין בטעמים מורכבים וברורים של פרי הדר רענן, אפרסקים, מלון בשל ווניל והוא בעל מרקם רב שכבתי ואלגנטי. ליין איזון בין ארומות הפרי לעץ האלון וסיומת ארוכה ומענגת.
59 ש"ח

יהלום 2017 מסדרת אבני החושן
אבני החושן הן אבנים יקרות אשר היו משובצות על אפודו של הכהן הגדול. כפי שנבחרו אבנים אלו בקפידה, נבחרו ענבי יין איכותיים ממיטב כרמי היקב אשר שובצו לידי יצירה המשקפת את השאיפה ליצור יינות טובים ומרגשים.
סדרת אבני החושן ובראשה ה"יהלום" מבית יקבי בנימינה, מייצגת עבור היקב את פרי יצירתם של הייננים, אשר מנצחים על מרכיבי היצירה והאמונים על המשימה ליצור יינות באיכות הגבוהה ביותר וללא פשרות.

הרכב זני ענבים:
55% קברנה סוביניון
14% שיראז
22% מרלו
9% פטי ורדו

קברנה סוביניון – בקעת קדש, גובה 400 מטר מעל פני הים.
הכרם מתאפיין באדמת טרה רוסה חומה בהירה עם סחף חלוקי נחל מסלעי הגיר שבסביבת הבקעה. האזור ידוע בשל החורפים הקרים והרטובים וקייצים היבשים המלווים בלילות צוננים. בתקופת ההבשלה תנאים אלו נותנים לכרם אפשרות גידול גפן מאוזנת והבשלה איכותית.
מרלו – כרם בן זמרה, בגובה 750 מטר מעל פני הים. קרקע סלע גיר קשה עם אדמות סחף חומות אדומות. חורפים קרים עם לילות קרירים בעונת ההבשלה.
שיראז – מבוא חמה, כרם בגובה 350 מ'. קרקע בזלתית. עונת ההבשלה החמה וכורמות דקדקנית מביאים את השיראז בתחילת ספטמבר להבשלה אופטימאלית ואיכות פרי גבוה.
פטי ורדו – הכרם ממוקם מזרחית לישוב שומריה על קרקעת לס גיר וחולות אדומים בהירים.
בעזרת משטר השקיה קפדני המלווה בכורמות דקדקנית בעונת ההבשלה החמה והמדברית הכרם מגיע להבשלה אופטימאלית לקראת סוף אוגוסט/תחילת ספטמבר ולפרי רענן ואיכותי.

כל זן נבצר בנפרד בתקופה שבין תחילת ספטמבר לתחילת אוקטובר בשעות הלילה הקרירות. לאחר הפרדת השזרות, הוכנסו הענבים למיכל קירור לצורך השרייה קרה למשך מספר ימים. תסיסת כל זן נעשתה במספר מכלים קטנים על מנת לאתר את היין בעל הפוטנציאל הטוב ביותר.
התסיסה האלכוהולית התרחשה במשך שבוע עד עשרה ימים, בטמפרטורות נמוכות יחסית על מנת לשמר מרכיבי ארומת הפרי, בסיומה נותר היין יחד עם הקליפות למשך מספר ימים נוספים טרם הסחיטה.
לאחר שיקוע קצר עבר כל יין להתבגרות בחביות עץ אלון למשך כ-18 חודשים. בסיום תקופה זו נבנה הממסך הסופי בין הזנים והחביות השונות והיין הועבר למילוי לאחר שיקוע טבעי עם מינימום תהליכי סינון והצללה. היין התבגר עוד כשנה במרתפי היקב בטרם הושק.

רשמי טעימה מהיקב:
אזורי הגידול מאופיינים בתקופת הבשלה איטית ואחידה. הבשלה זו מאפשרת צבירת חומרי ארומה, ומרכיבי טעם וצבע, ללא עליה משמעותית בריכוז הסוכר. כתוצאה מכך ניכר כי היין מאוזן, מורכב ובעל בשלות מאופקת. יהלום מורכב מזנים לא שגרתיים ממיטב הכרמים. יחד הם יוצרים יין בעל גוון אדום רובי-שחור מבריק, ארומות בולטות של דובדבן שחור, קסיס, פלפל לבן וקפה, ניואנסים של אדמה, עשבי תיבול ובשר מעושן.
בטעימה מתגלה יין בעל מבנה מלא, עשיר, רענן, מאוזן ואלגנטי, בעל סיומת ארוכה המעידה על מאפייני עולם ישן מובהקים.
90 ש"ח

בנימינה רזרב מרסלן
יין אדום יבש
100% מרסלן מכרם בהר גלבוע.
האקלים בגלבוע הוא ממוזג ויבש עם לילות קרים. הקרקע אינה עמוקה וכושר קיבול המים בה בינוני. התוצאה המתקבלת היא כרם בעל צימוח מרוסן ואיזון נכון בין עלווה לפרי. גורמים אלה, יחד עם טיפול מסור מצד כורמי היקב תורמים כולם לאיכות היין המתקבל.
ענבי המרסלן נבצרו בבציר לילי על רכס הרי הגלבוע. עם הגיעם ליקב, הועברו הענבים דרך מפריד-מועך ומשם למיכל נירוסטה לתסיסה האלכוהולית. היין נסחט והועבר לתסיסה מלולקטית במיכלי נירוסטה. עם סיום התהליך היין המשיך לתקופת התבגרות בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי למשך 18 חודשים.

רשמי ‬טעימה מהיקב:
הזן מרסלן משתייך לקבוצת זנים בעלי אופי ים-תיכוני, אשר התאקלמו היטב בארצנו ומניבים תוצאות נהדרות ומעוררות עניין. זוהי הכלאה מוצלחת בין גרנאש לקברנה סוביניון והתוצאה היא ענב המקבל איכויות משני הצדדים- פירותיות וארומאטיות מן הגרנאש, וכן מבנה טוב וטאנינים מוצקים מהקברנה. בנימינה רזרב מרסלן מתאפיין בעושר ארומאטי, בישום, פרחוניות והרבה פרי כהה. גם בטעימה, אותו פרי כהה ודחוס מככב שוב, והטאנינים בינוניים ולעיסים. היין ילווה בהנאה מנות כמו שוק טלה עם שום ורוזמרין, קבב מתובל צלוי בגריל או ברווז קונפי.
59 ש"ח

יוגב קברנה סוביניון-פטי ורדו
יין אדום יבש
הענבים פטי ורדו (55%) וקברנה סוביניון (45%). אשכולות הפטי ורדו נבצרו בכרם של קיבוץ שומריה אשר בנגב הצפוני בטיפולו של אלחנן ויינשטיין. אשכולות הקברנה סוביניון נבצרו בכרם קדמת צבי אשר ברמת הגולן בטיפולו של הכורם רפי מינוי.
לאחר הפרדת הענבים משדרות האשכולות עבר כל אחד מהיינות תסיסה בנפרד. לאחר הסחיטה והתסיסה המלולאקטית הורכב הממסך והיין עבר תקופת התבגרות בת שישה חודשים במגע עם עץ האלון.
רשמי טעימה מהיקב:
השילוב בין הקברנה סוביניון, בעל האופי פירותי והפטי ורדו המאופיין בגוף ובצבע ובטעמים של פירות שחורים, יצר יין בעל איזון עם גוף בינוני, פירותיות ותיבול מודגשים, מורכבות טובה וסיומת נעימה. היין הינו מלווה אידיאלי למנות בשר בקר וברווז צלוי בגריל, תבשילי קדירה או גבינות עשירות ומיושנות, כגון: גרוייר ופרמאג׳אנו.​
39 ש"ח

מבצעי חג: ספטמבר 2020

2 יינות בסדרת רזרב של יקב בנימינה ב 100 ₪,

3 יינות בסדרת יוגב של בנימינה ב 100 ₪.

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *