סגל – קברנה סוביניון, 'התססה פראית', 2018

יינות העוברים תסיסה פראית על ידי שמרי בר פראיים המשך »
שם היקב: סגל
אזור בארץ: הרי יהודה
זני ענבים: קברנה סוביניון
מחיר בהשקה: ₪60.00
כשר: כן

מידע מיח"צ
סדרת 'התססה פראית' מביאה לקדמת הבמה טכניקת עשייה עתיקת יומין. בסדרה זו לא מוספים שמרים  והתסיסה מתרחשת עם מינימום התערבות באמצעות שמרי הבר הפראיים.

קברנה סוביניון סדרת 'התססה פראית', בציר 2018
הענבים ליין נבצרו בכרם בבית נקופה, שבהרי ירושלים.
זהו כרם גירני מאד, בעל אדמה ענייה ומרסנת. הוא מאוורר במיוחד הודות למיקומו: מעל כביש 1, בפרוזדור ירושלים, בגובה של כ 800 מטרים, חשוף לרוחות הים התיכון.
הענבים הותססו  עם שמרי הבר אותם נשאו מהכרם, כלומר ללא תוספת שמרים כלל.
היין תסס כשבועיים ואחר כך עברו הענבים סחיטה עדינה והמשיכו להתיישנות משך שנה בחביות צרפתיות.
היין בוקבק ללא זיכוך ולאחר סינון גס בלבד.

רשמי טעימה מהיקב:
ליין צבע אדום עמוק בעל שוליים סגלגלים מבריקים. באף, ארומות פרי יער שחור ותבלינים מתקתקים, מהתיישנות בחביות עץ אלון. היין אלגנטי ונעים לשתייה, והוא בעל חמיצות מרעננת וסיומת ארוכה ופירותית.

מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪
כשר בהשגחת הרבנות הראשית לישראל.
הסדרה משווקת בחנויות היין והאלכוהול המובחרות ונקודות השיווק המתמחות ברחבי הארץ.

 'התססה פראית'
שמרי הבר נמצאים בכרם, על האשכול והקליפה, באוויר ובכל מקום למעשה. הם גם נמצאים ביקב מכיוון שאוכלוסיית השמרים תמצא גם במכלים, בחדר החביות ובכלל, בסביבת היקב.
שימוש בשמרי הבר יוצר יינות מגוונים ומורכבים, כאלה שהמנעד הארומטי שלהם רחב וייחודי מכיוון שהם מותססים בידי שמרים רבים ושונים, ואלה יוצרים ארומות שונות במהלך התסיסה.
מרגע שהוחלט לא להוסיף שמרים כלל, התסיסה תתרחש באמצעות שמרי בר שונים. אין לדעת למה לצפות למעט הידיעה שהיין יהיה אחר ומרגש. שמרי הבר הם דינמיים ומשתנים תכופות. השונות הנהדרת הזו היא שגורמת לייננים מעת לעת לקחת צעד אחורה ופשוט לתת לטבע לעשות את שלו.

סדרת 'התססה פראית' משלימה את השינוי בסדרות יקב סגל ומצטרפת ליינות של יקב סגל שנעשים במינימום התערבות- סגל Unfiltered ('לא מסונן'), ל- 'Petit UF', 'אשכולות שלמים' ולסדרת 'Free run'- כולן סדרות של התערבות מינימלית המביאות ביטוי טבעי וטהור ככל הניתן לחומר הגלם המקומי. או במילים אחרות – יין פראי

יקב סגל הוקם בשנת 1787 והוא אחד מהיקבים הוותיקים בישראל. זהו יקב ישראלי, בעל מורשת ארוכת שנים והיסטוריה, המושתת על שורשיות וחיבור לטבע ולאדמה. על ערכים אלו בנויה שיטת העבודה וייצור היין של היקב עוד מימיו הראשונים של היקב. החל מהשלב הראשוני של גידול הגפנים, שבו היקב נותן כבוד לטרואר ובעיקר לענבים, ועד לשיטות הייצור של היין המבוססות על מינימום התערבות.
שיטות עשייה אלו, הן שיטות עשייה מסורתיות וטבעיות המדגישות את טעמיו האמתיים של הענב ואת הקשת הארומטית שלו. חזון אנשי היקב הוא לשמור על האותנטיות המקסימלית של הענב. הכי קרוב לטבע שניתן, או במילים אחרות – החזון הוא לייצר יינות פראיים.

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *