בנימינה – גוורצטרמינר, שוהם ורד רוזה גרנאש

מענבי כרמי היקב המשך »
שם היקב: בנימינה
כשר: כן

מיידע מהיקב:

בנימינה רזרב גוורצטרמינר
זהו יין לבן חצי יבש.
ענבי הגוורצטרמינר נבצרו בבציר לילי, בהבשלה אופטימלית, לאחר שצברו חומרי ארומה עשירים והרעננות הזנית נשמרה. עם הגיעם ליקב הועברו מיד להפרדה מהשזרות ולמעיכה קלה.
לאחר מכן הועבר התירוש לשיקוע במכלי נירוסטה למשך הלילה. לאחר השיקוע הועבר התירוש להתססה, לקראת סוף התסיסה מורדת הטמפרטורה לכ-0 מעלות, על מנת לעצור את התסיסה ולשמר רמה מסוימת של מתיקות טבעית, המאוזנת על ידי חמיצות רעננה שמקורה בענבים.

רשמי טעימה, מהיקב:
היין מתאפיין בארומה פרחונית טיפוסית של מי ורדים, אשכולית אדומה טרייה וניחוח טרופי דוגמת ליצ’י האופייניים לזן זה. היין בעל מתיקות קלה המאוזנת היטב עם חמיצות מרעננת, ולכן הוא יין מצוין ללווי מאכלים בעלי טעמים עזים וקלים דוגמת מאכלים אסייתיים.
ליין יש סיומת ארוכה ועשירה בטעמים ברורים ונקיים.

המלצת הגשה:
מומלץ להגיש את היין קר בטמפרטורה של כ-10 מעלות לצד מנות פתיחה עדינות, סלטים טריים וכן מנות פיקנטיות ואסיאתיות.

שוהם 2018  מסדרת אבני החושן
זהו יין לבן יבש
אבני החושן הינן אבנים יקרות אשר היו משובצות על אפודו של הכהן הגדול. כפי שנבחרו אבנים אלו בקפידה, נבחרו ענבי יין איכותיים ממיטב כרמי יקב בנימינה אשר שובצו ביצירת היין.
סדרת אבני החושן ובראשה ה"יהלום" מבית יקבי בנימינה, מייצגת את פרי יצירתם של הייננים, אשר מנצחים על מרכיבי היצירה והאמונים על המשימה ליצור יינות באיכות הגבוהה ביותר.

הרכב הזנים:
שרדונה 100% מכרם מירב
השרדונה נבצר בבציר לילי והגיע ליקב עם אור ראשון, כדי לשמר את הטריות ואת מאפייני הפרי העדינים ביותר. לאחר הסחיטה הועבר היין לתסיסה ספונטנית, ללא הוספת שמרים, בחביות מעץ אלון צרפתי.
בסיום התסיסה האלכוהולית והמלולקטית  היין היה מונח על משקעיו בחביות במשך 6 חודשים עד ליצירת הבלנד הסופי בין החביות השונות.
כוהל: 13.5%

רשמי טעימה, מהיקב:
שוהם 2018 הוא יין בעל גוף מלא ועושר טעמים.בעל ניחוחות של ווניל, כרמל ובריוש, עם טעמים חמאתיים, לצד אף פירותי טרופי עם רמזים של אננס וחמיצות הדרית.
היין ילווה נהדר מאכלי ים החל במנות פתיחה כדגי ברבוניות על מצע אורז מבושם וסשימי אנטיאס בזרעי עגבניות ורימונים אך גם למנות מורכבות כגון לברק בתנור בשום ועשבי תיבול, סול מרינייר ופילה לוקוס על מצע של אספרגוס ושעועית ירוקה.


מחירים
שהם 2018, סדרת אבני החושן (שרדונה)- מחיר 85 ₪
רוזה גרנאש 2019 – מחיר 33 ₪
גוורצטרמינר, רזרב 2018 – מחיר 55 ₪

רד בנימינה רוזה גרנאש
זהו יין רוזה חצי יבש
ענבי הגרנאש נבצרו לייצור היין, בבציר מוקדם יחסית, על מנת לשמר רמת חמיצות טבעית גבוהה ורמת סוכר מתונה.
הענבים שהו במגע עם הקליפות מספר שעות עד למיצוי הצבע הרצוי והועברו מיד לסחיטה על מנת להפריד את הקליפות מן התירוש הורוד שהתקבל. המשך התהליך היה זהה לתהליך ייצור של יין לבן הכולל תסיסה במיכל נירוסטה בטמפרטורה נמוכה לשימור ארומות הפרי והמשיך לתהליכי ייצוב, הצללה וסינון.
בסיום קיבל היין תוספת של תירוש טבעי שנשמר עוד בשלבים המוקדמים לפני התסיסה וכך נוצר הבלנד הסופי שהועבר לתהליך הבקבוק.

רשמי טעימה, מהיקב:
רד בנימינה גרנאש הוא רוזה חצי יבש קליל ופירותי המתאים לערבי קיץ החמימים. היין מתאפיין בגוון ורוד סמוק ובניחוחות של תותים ופריחת הדרים וטעמו מתקתק, פירותי ועדין.
מומלץ להגיש את היין צונן בטמפרטורה של כ-10 מעלות, כאפריטיף או לצד מנות ראשונות קלות ומרעננות כמו סלט עלים ירוקים עם גבינת עיזים ותותים טריים, סביצ'ה דג ים או סושי.
יין זה נועד לשתייה בצעירותו בעודו רענן ופירותי ואינו נועד ליישון ארוך טווח.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *