יתיר – נחל יתיר לבן 2018 ואדום 2016

מענבי כרצי היקב במורדות הר יתיר המשך »
שם היקב: יתיר
אזור בארץ: הרי יהודה
מחיר בהשקה: ₪150.00
כשר: כן

דיווח מהיקב

נחל יתיר לבן 2018
היין הוא ממסך, המורכב משני זני ענבים: ויונייה (עם טעמי אפרסק ונקטרינה ופירותיות), מלווה בשנין בלאן (טעמי תפוח ירוק ואגס וחומציות). יחד הם יוצרים יין מאוזן ורענן.
היין תסס והתבגר במשך 8 חודשים על שמריו (Sur lies) במיכלי נירוסטה, אמפורות בטון וחביות עץ גדולות (500 ליטר, רובן משומשות, חלקן מעץ אלון אירופאי וחלקן מעץ שיטה עדין במיוחד).
היין נוצר ממספר חלקות נבחרות ביער יתיר, בוקבק בחודש מאי 2019 והושאר ביקב עוד כשנה להתיישנות בבקבוק.
מחיר מומלץ לצרכן  150 ₪ .

נחל יתיר אדום 2016
היין הוא ממסך שבו הזן המרכזי הוא סירה, המסייע ביצירת יינות אדומים המאזנים טעמי פטל אדום עם רעננות ואלגנטיות טבעית. אליו מצטרפים זני המלבק אשר מדגישים את הפירותיות עם תיבול עשבוני, והטנאט אשר תורם לחיזוק החומציות הטבעית ומעניק חוט שדרה טאני.
תהליך הכנת היין כלל תסיסה במכלי עץ/בטון פתוחים, חלקם עם אשכולות שלמים לטובת הגברת האוורור והיציבות התרמית אשר יוצרת תסיסה נקייה. האשכולות השלמים נועדו ליצירת מורכבות ועידון הפרי.
בהתאם לאופי הזנים, היין התיישן במשך שנה במכלי עץ גדולים (3800-5400 ליטר) שמעגלים את היין בלי להשרות טעמי אלון כלל.
היין נוצר ממספר חלקות נבחרות ביער יתיר, בוקבק בחודש פברואר 2018 והושאר ביקב עוד כשנתיים להתיישנות בבקבוק.
צבעו ארגמני, ניחן בארומה המזכירה דובדבן שחור, קאסיס ושקדים קלויים
רשמי טעימה מהיקב: טעמו פירותי, עסיסי, טאנין מגורען ומעט מלוח, מרירות נעימה
מתאים להמשך יישון לטווח של חמש עד עשר שנים
מחיר מומלץ לצרכן : 150 ₪ .

ניתן להשיג בחנויות היין המובחרות

נחל יתיר לבן 2018 ונחל יתיר אדום 2016_צילום אייל קרן

יין נחל יתיר לבן 2018 מצטרף ליין נחל יתיר אדום 2016 שהושק לפני מספר חדשים.

כחלק מהרחבת רפרטואר היינות ובהמשך למגמת ההתחדשות ביתיר הכוללת נטיעת זנים חדשים, מעבר מחביות קטנות למכלי עץ ובטון ויצירת ממסכים (בלנדים) חדשים, מתחדש יקב יתיר בנחל יתיר לבן בכמות מוגבלת.
ערן גולדווסר, יינן יקב יתיר, מצביע על שתי מגמות מרכזיות בתפיסה הייננית של יקב יתיר, אשר באות לידי ביטוי בסדרת נחל יתיר:
• היתרון האיכותי ביצירת ממסכים רבי זנים באמצעות בחירת מספר זנים, המתאימים לתנאי הגידול הייחודיים לאזור (מדבר והר) ושילובם ליין ממסך, המאפשר יצירת יינות מורכבים ויחד עם זאת מאוזנים, המבטאים את אזור הגידול שבו נטועים הכרמים של יקב יתיר.

• שימוש מתון בעץ אלון בתהליך הכנת היין, במטרה לעדן את היין ולעצב את מרקמו. כדי לאפשר לפרי הגפן המקומית להיות דומיננטי בטעם היינות, יקב יתיר משתמש בעיקר בחביות משומשות ומכלי עץ גדולים, שאינם משרים על היין טעמי עץ וקלייה, בשילוב עם מכלי בטון ונירוסטה.
"נחל יתיר לבן מצטרף לאחיו הוותיק יותר (הר עמשא לבן), ברפרטואר היינות הלבנים, כחלק מחזון היקב ליצור יינות, שיבטאו בצורה טהורה ומדויקת את הטרואר של כרמי יער יתיר. ביחס להר עמשא, נחל יתיר החדש מפתיע בארומטיות עדינה. הוא מופנם יותר, עם רעננות נהדרת, מרקם טוב ואורך טעמים. זהו יין שצפוי להמשיך להתפתח ולהתעצם בעשור הקרוב."
https://yatirwinery.com/

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *