כרמל – Limited Edition 2017 ו- 2017 Mediterranean

יינות הפרימיום של היקב המשך »
שם היקב: כרמל
כשר: כן

יקבי כרמל מציג את יינות הדגל של היקב מבציר 2017:
היקב מתחדש בבציר חדש ליינות Limited edition וMediterranean – תחת מיתוג עדכני המכנס בתוכו את יינות סדרות הפרמיום של יקבי כרמל תחת הלוגו Carmel Signature.

יפתח פרץ, היינן הראשי של יקבי כרמל: "סתיו 2016-17 היה חם ויבש, יחד עם זאת מנות הקור שנצברו במהלך החורף היו  משמעותיות ואפשרו שבירה טובה של תרדמת החורף. כמות המשקעים בחורף זה הייתה נמוכה מהממוצע הרב-שנתי ברב האזורים, כאשר עיקר הגשם ירד בחודש דצמבר. ציפינו  לבציר משובח בשתי הסדרות, שכן מהלך הבשלת הפרי הייתה רגילה, ולמרות עיכוב מסוים עקב החום הקיצוני בחודשי יולי-אוגוסט, היבולים היו גבוהים ב- 14% בלבנים ובכ- 6% באדומים, לעומת העונה הקודמת".

Carmel Limited Edition 2017
יין הדגל של יקבי כרמל הוא ממסך מענבי בורדו הקלאסיים, המבטא את המסורת הצרפתית של הברון רוטשילד, שייסד את יקבי כרמל בסוף המאה ה-19.
זהו יין אדום יבש, המורכב מ-54% קברנה סוביניון, 25% מרלו, 13% פטי ורדו, ו-8% מלבק, ומייצג תפיסה ייננית המושפעת מן ה"עולם הישן" ושמה דגש על אלגנטיות ואיזון בין הפרי לטאנינים ולרמות החומצה.
ענבי הקברנה סוביניון, מרלו, פטי ורדו ומלבק נבצרו מחלקות מובחרות וחוברו יחדיו לממסך הסופי עד לאיזון הטוב ביניהם.
היין התבגר בחביות עץ אלון צרפתי במשך 16 חודשים. היין מאופיין בגוף מלא, טעמים אלגנטיים, מעודנים והרמוניים, להם תרם הרבה זן המרלו, בעל תכונות טובות בבציר 2017.

רשמי טעימה מהיקב: היין בעל גוון ארגמני עמוק ומתאפיין בבשומת של שזיף בשל, קסיס, סיגליות, מנטה וניחוחות טבק. בעל גוף מלא ועשיר, וסיומת ארוכה ומאוזנת.
ניתן ליהנות מהיין כיום, אך הוא ימשיך ויתפתח בבקבוק בשנים הבאות.
התאמה לאוכל: היין ילווה היטב מנות כגון נתחי טלה צלויים, ביף בורגיניון וגבינת צ'דר מיושנת.
המלצת הגשה:  רצוי להגישו בטמפרטורה שבין 18 – 20 מעלות.
מחיר מומלץ לצרכן: 230 ₪. ניתן להשיג בחנויות היין המתמחות.

Carmel Mediterranean 2017
המדטרניאן הוא יין אדום יבש המורכב מ-41% סירה, 22% קריניאן, 20% מורבדר, 8% גראנש, 7% טנאט ו-2% ויונייה. אלה זנים ים תיכוניים אשר התבגרו הן בנפרד והן ביחד במשך תקופה של 15 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. 
זהו יין עם תפיסת עולם המתאימה במיוחד לאקלים השורר באזורנו. את מקור ההשראה ליין היוו יינות עמק הרון וסגנון יינות "העולם הישן".
בציר 2007 היה הראשון ליין זה אשר זכה להערכה והוקרה בינלאומית, האחרונה והבולטת בהן היא הזכייה של Carmel Mediterranean 2016 במדליית זהב ובציון של 96 נקודות בתחרות Decanter.

רשמי טעימה מהיקב: היין בעל גוון ארגמני עמוק ומתאפיין בארומות של שזיף שחור, פטל ודובדבנים בשלים. בעל גוף מלא ועשיר, הסיומת ארוכה ומאוזנת.
ניתן ליהנות מהיין כיום, אך הוא ימשיך ויתפתח בבקבוק בשנים הבאות.
התאמה לאוכל: היין ילווה היטב מנות כגון : אווז צלוי, תבשילי קדירה וגבינות קשות.
המלצת הגשה: כדי ליהנות מהיין בצורה מקסימלית רצוי להגישו בטמפרטורה של 18 מעלות.
מחיר מומלץ לצרכן: 150 ₪. ניתן להשיג בחנויות היין המתמחות.

יינות Carmel Signature מציגים את תפיסת האיכות של יינות הפרמיום של יקבי כרמל בניצוחו של יפתח פרץ היינן הראשי וצוות הייננים הותיק. הכרמים בסדרות Carmel Signature נבחרים בקפידה מחלקות הכרם המצטיינות ביותר של היקב ומקבלים טיפול מיוחד בכל שלבי הכנת היין. היינות הנכללים בפרוטפוליו Carmel Signature הינם: סדרת VATS, סדרת Vineyards, סדרת Single vineyards,  Mediterranean, Limited edition.

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *