היוצר – יינות מובחרים לקראת חג הפסח

אודות היין

מנכ"ל יקב היוצר, אראל ברקאי: "לקראת חג הפסח אנו נערכים כבכל שנה לחגיגה גדולה של יין .
בחג הפסח ישנה עלייה של למעלה מ 90% אחוזים ברכישת יינות אדומים המתאימים  לאווירת שולחן החג, ולאוכל המוגש.
יקב היוצר מציע יינות מגוונים ואיכותיים כמו סדרת וירטואוזו המבוססת על שלושה זנים אדומים והגוורצטרמינר הלבן וסדרת בראשית המציעה מגוון רחב של יינות נגישים לחך הישראלי הכוללת, קברנה סוביניון, מרלו, שיראז, שרדונה, סוביניון בלאן ורוזה".

הסדרות המובחרות לחג פסח 2020:

סדרת VIRTUOSO
הסדרה מבוססת על שלושה זנים אדומים : קברנה סוביניון, מרלו ושיראז.
סדרת Virtuoso עוצבה בקפידה ובייחודיות רבה, וההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית בצרפת.
ייצור היין בוצע על ידי קליטת הענבים וריסוקם, הם קוררו ועברו להשריה קרה עם הקליפות למשך כ-3 שבועות. לאחר מכן, היין התיישן בחביות למשך 9 חודשים.
וירטואוזו, מרלו, יקב היוצר – יין מלא עם רעננות מיוחדת מכרם הנטוע בקרבת צומת ישע שבגליל העליון, בעל ניחוחות של פטל אדום ווניל.
13.6% כהל.
מחיר מומלץ לצרכן: 49.9 ש"ח
מבצע לפסח 2 בקבוקים ב- 80 ש"ח. להשיג ברשתות השיווק ברחבי הארץ.

 סדרת בראשית (Genesis) יקב היוצר
הזנים השונים נוצרו מכרמים מצפון הארץ ועד דרומה.
תחילתה של יצירת בראשית קשורה לאופן גידולם הייחודי של הכרמים המספק ליינן את חומרי הגלם הראויים ביותר לייצור יין איכותי.
התהליך ממשיך בבציר לילה . בתהליך ההתיישנות של היין, הענבים נשארים במגע עם הקליפות לשבוע בלבד, במטרה להביא יינות נגישים ובשלים יותר.
היין התיישן בחביות למשך 6 חודשים.

בראשית, קברנה סוביניון, יקב היוצר – יין מלא עם ניחוחות חזקים. הוא נוצר משילוב ענבים בין שני כרמים מהצפון , בכרם דישון ומהדרום בכרם לכיש.
זהו יין בעל גוף מלא  עם ארומות של פירות יער ווניל.
13.1% כהל.
מחיר מומלץ לצרכן: 39.9 ש"ח.
מבצע לפסח 2 בקבוקים 60 ש"ח. להשיג ברשתות השיווק ובחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ.

סדרת לגאטו (Legato), יקב היוצר
לגאטו (Legato), סדרת יינות פרימיום חדשה המבוססת על שלושה זנים אדומים : קברנה, מרלו ושיראז, ושני זנים  לבנים: ויונייה ושרדונה ובנוסף רוזה.
ייחודה של סדרת הפרימיום לגטו הוא בשילוב יוצא דופן של שני בצירים נפרדים, היוצר הרמוניה רעננה ומדויקת של טעמים המאפיינים את חזונו של היוצר.
הסדרה מטופלת באופן אישי ולאורך כל השנה על ידי היינן הראשי של היקב פיליפ ליכטנשטיין, ששאב את השראתו בסדרה זו מעולם המוסיקה. השראה זו באה לידי ביטוי הן בשם הסדרה והן בעיצוב הבקבוקים המשלב מוטיבים המדמים כלי נגינה.
היינות בסדרה התיישנו במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

לגאטו, שיראז, יקב היוצר – יין רך ועוצמתי . בלנד המשלב בין שיראז עצמתי מכרמי כפר תבור, שהתיישן בחביות יחד עם 11% של שיראז רענן מכרמי כפר קיש.
13.6% אלכוהול,  חומצה 5.5 (גר'/ל').
התאמה לאוכל: תבשילי בקר ומרינדות עשירות בשומן, עופות: ברוז וסלו, פסטות.
מחיר מומלץ לצרכן: 60 ש"ח

 סדרת ליריקה, יקב היוצר
יינות הסדרה נוצרו ממבחר זני ענבים שמוצאם באגן הים התיכון, הנפוצים בעיקר בדרום צרפת, איטליה וספרד, ומתאימים יותר מכל לאקלים בישראל.
הענבים מגיעים מכרמים באזור הכרמל וסביבת הר תבור שבגליל העליון.
דגש רב הושם על גידול אופטימלי בכרם, שיאפשר להגיע לבשלות מלאה תוך שמירה על פירותיות רעננה ככל האפשר. היין התיישן בחביות עץ אלון למשך 24 חודשים ועוד כ- 6 חודשים בבקבוק.

ליריקה, GSM , יקב היוצר –  מופק משלוש חלקות, העליונה, בה נטוע גרנאש, באמצעית, מורוודר ובתחתונה סירה בכרם בעין דור. זהו שילוב זנים הנפוץ בעמק הרון שבצרפת.
השילוב בין הרכות של הגרנאש, לעושר של הסירה ולארומות הפרחוניות של המורוודר. יוצר יין ייחודי עם גוף עגול, עדין ,בעל  מרקם קטיפתי וארומות תות שדה ופטל.
13.5% כהל.
מחיר מומלץ: 100 ש"ח.

כתיבת תגובה