דלתון – יינות אסופה

פרויקט מיוחד של היינן הראשי המשך »
שם היקב: דלתון

במקביל לעבודתו היומיומית ביקב, בשלוש השנים האחרונות עמל גיא אשל, היינן הראשי של יקב דלתון, על פרויקט מסתורי בהשראת זרם מקליפורניה ובשילוב מאפייני אזור הים התיכון – יינות "אסופה". מה שעמד מאחורי הפרויקט הוא הרצון לייצר יינות ש"מספרים סיפור", בעלי אופי ארטיזנלי ובשפה ייננית ייחודית.

"אסופה" כוללת חמישה יינות המוקדשים לרגעים ולרעיונות שצבר היינן, גיא אשל, במהלך שנות עבודתו בעולם היינני:
שלושה יינות אדומים ושניים לבנים, בעלי שמות ייחודיים המייצגים "תחנה" אחרת בחייו של גיא, כמו גם בתוויות אמנותיות, צבעוניות ומובלטות, שאוירו בידי אמנים ישראלים מהזרם המודרני.

ההשראה לפרויקט שאובה מהזרם היינני האלטרנטיבי: "קליפורניה החדשה", אותו פגש היינן לראשונה בתחילת דרכו המקצועית, בלימודיו באוניברסיטת "דיוויס". הזרם החדשני "קליפורניה החדשה" מפרק ומרכיב מחדש את כל אמות המידה הקיימות בתחום היינני, תוך שילוב של זנים שונים שלא שולבו בעבר, כמו גם שימוש בשיטות התססה שונות ושימור היינות בכלי קיבול אלטרנטיביים לחביות העץ הסטנדרטיות.

יקב דלתון_פרויקט אסופה_צילום- אורי גרון

היינות בפרויקט "אסופה":

 • LEVANTINA 2018
  יין אדום יבש המורכב מבלנד של פטיט סירה, גרנאש וקריניאן, הוא בעל אופי וטעמים מזרח-תיכוניים: מתובלן, חם ומלא.
  התווית שלו אוירה בידי הגר ברקת ומציגה נוף הררי.
 • MAJESTIC 2018
  יין אדום יבש המביא עמו רוח ישראלית חדשה: מחד, יין שעשוי מענבי קריניאן עוצמתיים מכרם בן 40 שנים שגדל על אדמת חימר כבדה, ומצד שני – היין בחלקו עשוי התססה קרבונית שמקלילה את העסיס ומבליטה בו פירותיות וחומצתיות.
  התווית שלו אוירה בידי אלי מגזינר ומציגה ציור של קבוצת עננים וברקע שקיעה מרהיבה.
 • COAST TO COAST 2018
  יין אדום יבש המורכב מבלנד של ענבי זינפנדל, שיראז ופטיט סירה, כהוקרה ליינות המסורתיים של צפון קליפורניה. כרם הזינפנדל מגודל תחת עקרונות הקיימות ובמהלך העונה לא מקבל מי השקיה בכלל.
  התווית שלו אוירה על-ידי תום מלניק ומציגה ציור של חוף-ים.
 • WILD ONE 2018
  יין לבן יבש המורכב 100% ענבי שנין בלאן מתירוש שהתסיס באופן ספונטני על שמרי בר ונותר שישה חודשים עם המשקעים. זהו יין מורכב בעל אופי פראי.
  התווית שלו אוירה על-ידי מישל מורין ומציגה צמחיה פראית וסבוכה.
 • TIC TOC SEMILLON 2018
  יין לבן יבש המורכב מ-100% ענבי סמיון. היין מתיישן ביקב למס' שנים וכך יש לו ארומות וטעמים מפותחים של סמיון מתיישן. הוא חד, מינרלי ומעט מלוח, ונוצר מסקרנות לענב וליכולתו להשתבח ובמטרה להציע חווית שתייה עמוקה ומורכבת יותר של יין לבן.
  יושק רשמית בגרסתו הסופית בשנת 2021. התווית אוירה על-ידי נעה אלון ומציגה ציור של זרעי סביון הנישאים ברוח.

היינות נמכרים במרכז המבקרים של יקב "דלתון" בגליל העליון ומוצעים בתפריט המסעדות המובילות בישראל.

מחירים:
יינות לבנים: 85 ש"ח
יינות אדומים: 100 ש"ח

 בין התאריכים 23-28/2 היינות ימכרו בפופ-אפ מיוחד של חנות היין "יין בשוק" במתחם "שרונה מרקט" בתל-אביב. בפופ-אפ יוצע גם פלייט טעימה של היינות.

 לפרטים : 04-9527107

www.dalton-winery.com

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *