כרמל – ויניארדס גוורצטרמינר ו-VATS2 לבן 2018

לכבוד חג השבועות המשך »
שם היקב: כרמל
כשר: כן

כרמל ויניארדס גוורצטרמינר מבציר 2018
בסדרת היינות ויניארדס נבחרו תתי אזורי יין בהם מגדלים זני ענבים עם התאמה מיטבית לאקלים הים תיכוני. הכרמים השייכים לסדרה זו מטופלים במסירות ובקפדנות על מנת להפיק יין המבטא את אופי תת האזור.
סוג היין: לבן חצי יבש
זנים: 100% גוורצטרמינר
אזורי הגידול: הרי יהודה וגליל עליון
כרמים: כרם מבוא ביתר נטוע בגובה 700 מטר בתוך ואדי המנקז את קור ההרים מסביב.
כרם יקינטון נטוע על מורדותיו המערביים של הר מתת, בגובה של 650 מטר מעל פני הים.
קיץ 2018 התאפיין בטמפרטורות ממוצעות, החורף היה יבש יחסית והאביב התאפיין באירועי גשם אשר הובילו ליבולים בכמות גדולה מהממוצע ובעלי איכויות גבוהות.
הענבים נבצרו בבציר לילי, לאחר השריה קצרה על הקליפות-. למיצוי מוגבר של ניחוחות וטעמים, נסחטו הענבים בעדינות והתירוש תסס במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה, לטובת שמירת האופי הארומאטי של הענבים. היין המשיך והתבגר במכלי נירוסטה.
אלכוהול: 12%
רשמי טעימה מהיקב: היין בעל גוון זהוב ירקרק, מתאפיין בניחוחות של ליצ'י וורדים. היין בעל גוף בינוני עד מלא וחומציות מאוזנת.
המלצת הגשה: כדי ליהנות מהיין בצורה מקסימלית רצוי להגישו בטמפרטורה של 8  מעלות.
מחיר מומלץ לצרכן: 80 ₪

צילם איל קרן

כרמל 2Vats לבן מבציר 2018
יין ממסך בסגנון ים תיכוני, המשלב חדשנות בעיקר בהרכב הזנים ממנו הוא מופק והטכניקה הייחודית בה השתמשו הייננים בהכנת היין, מתוך מטרה להפיק יין רענן, פירותי, עשיר ועסיסי.
היין הוא חלק מסדרת יינות מצומצמת, המבוססת על זני ענבים המצטיינים באקלים הישראלי החם.
סוג היין: לבן חצי יבש
זנים: בלנד ים תיכוני ארומטי, המבוסס על ענבי מוסקט אלכסנדרוני, גוורצטרמינר וקולומברד. מוסקט אלכסנדרוני הוא הזן הקדום באגן הים התיכון ומאז ועד היום הוא עדיין אחד הזנים הלבנים הפופולאריים בישראל.
אזור הגידול: הענבים מהם מיוצר היין מגיעים ממספר כרמים איכותיים ברחבי הארץ.
הסתיו והחורף שקדמו לבציר 2018 היו מעט חמים מהממוצע והתאפיינו במיעוט ימי גשם. חודש ינואר הביא עמו גשמים שאיזנו את כמות המשקעים. האביב היה חם מהממוצע ובאפריל היה אירוע גשם יוצא דופן. הקיץ היה חם  ויבש וחודש אוגוסט היה נוח ללא אירועים מיוחדים.  בשל תנאים אקלימיים אלה, ההבשלה היתה רציפה ומהירה והביאה לקליטת ענבים ראשונים ביקב בתחילת השבוע השלישי של יולי. יצוין כי תנאי האקלים אף הביאו לירידה ביבול ולעלייה באיכות הפרי.
היין עבר סחיטה עדינה ותסיסה קרה בנירוסטה.
אלכוהול: 11.5%
רשמי טעימה מהיקב: השילוב של ענבי המוסקט הארומטיים עם ענבי הגוורצטרמינר, הידועים בארומה המפתה שלהם, יוצרים יין מבושם, פרחוני, חושני ומעודן בטעמו. ענבי הקולומברד והריזלינג המשולבים ביין, מעניקים לו חמיצות מרעננת ומשלימים את סט הניחוחות הייחודי ליין זה.
היין מהנה לשתייה בפני עצמו וילווה היטב מגוון מאכלים קלים.
המלצת הגשה: כדי ליהנות מהיין בצורה מקסימלית רצוי להגישו בטמפרטורה של 10 מעלות.
מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪ ,​

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *