'סגל' – סדרת יינות חדשה – 'התססה פראית'

ללא הוספת שמרים המשך »
שם היקב: סגל
מחיר בהשקה: ₪65.00
כשר: כן

דיווח מהיקב
סדרת 'התססה פראית' מביאה לקדמת הבמה טכניקת עשייה עתיקת יומין. בסדרה זו לא מוספים שמרים, והתסיסה מתרחשת עם מינימום התערבות, באמצעות שמרי הבר הפראיים.

שמרי הבר נמצאים בכרם,על האשכול והקליפה, באוויר ובכל מקום. הם גם נמצאים ביקב מכיוון שאוכלוסיית השמרים תמצא גם במכלים, בחדר החביות ובסביבת היקב. שימוש בשמרי הבר יוצר יינות מגוונים ומורכבים, כאלה שהמנעד הארומטי שלהם רחב וייחודי מכיוון שהם מותססים בידי שמרים רבים ושונים, היוצרים ארומות שונות במהלך התסיסה.
מרגע שהחלטנו לא להוסיף שמרים כלל, התסיסה תתרחש באמצעות שמרי בר שונים. שמרי הבר הם דינמיים ומשתנים לעיתים קרובות.
נותנים לטבע לעשות את שלו.

סדרת 'התססה פראית' משלימה את השינוי בסדרות יקב סגל, ומצטרפת ליינות של יקב סגל שנעשים במינימום התערבות- סגל Unfiltered ('לא מסונן'), ל- 'Petit UF', 'אשכולות שלמים' ולסדרת 'Free run'- כולן סדרות של התערבות מינימלית המביאות ביטוי טבעי וטהור ככל הניתן לחומר הגלם המקומי. או במילים אחרות – יין פראי.

סדרת 'התססה פראית' כוללת שני יינות חדשים:

שרדונה סדרת 'התססה פראית', בציר 2018
מקור הענבים בכרם שרדונה יחידני ברמת דלתון שבגליל העליון, בגובה של כ- 800 מטרים.
הענבים גדלים שם על אדמת טרה רוסה על גיר. הכרם נטוע במדרון הר מאוורר במיוחד.
ענבי השרדונה גדלים תחת עלווה גדולה במיוחד, מוצללים ממגע עם שמש ישירה.
המטרה היא להגן על ארומת השרדונה ולשמר את רעננות הפרי הייחודית לענבים הגדלים באקלים קריר ובגובה רב, ארומת פירות הדר ופרחים לבנים.
לאחר סחיטה עדינה תסס היין בחבית עם שמרי הבר אותם נשאו הענבים מהכרם, ללא תוספת שמרים כלל. היין התיישן כחצי שנה בחביות צרפתיות, על שמריו, וללא תסיסה מאלולקטית בכדי לשמר את החמיצות הטבעית שלו.

רשמי טעימה מהיקב:
ליין צבע בהיר עם מעט גוון ירקרק. באף נגיעת פריחת הדרים, אשכולית לבנה וארומות וניל, אגוזים וקלייה שמקורן בחביות. בפה הגוף מלא, החמיצות רעננה, והסיומת פירותית, עשירה וארוכה.

קברנה סוביניון סדרת 'התססה פראית', בציר 2017
מקור ענבי קברנה סוביניון  בכרם בבית נקופה שבהרי ירושלים. זהו כרם גירני מאד, בעל אדמה ענייה ומרסנת. הוא מאוורר במיוחד משום מיקומו: מעל כביש מספר אחד, על פרוזדור ירושלים בגובה של כ 800 מטרים, חשוף לרוחות ולרוחות הים התיכון. הענבים הותססו עם שמרי הבר אותם נשאו מהכרם, ללא תוספת שמרים. היין תסס כשבועיים ואחר כך עברו הענבים סחיטה עדינה והיין המשיך להתיישנות במשך שנה בחביות צרפתיות. היין בוקבק ללא זיכוך ולאחר סינון גס בלבד.

רשמי טעימה מהיקב:
ליין צבע אדום-שחור כהה. באף פירות יער, פירות אדומים ותבלינים, כמו גם וניל, קפה וקלייה שמקורם בחבית. בפה גוף מלא וחמיצות רעננה. ליין סיומת פירותית, מתובלת וארוכה.

מחיר מומלץ לצרכן: 65 ₪
כשר בהשגחת הרבנות הראשית לישראל, כשר לפסח.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *