מרגלית – אופטימה וריזלינג 2017

יינות לבנים המשך »
שם היקב: מרגלית
אזור בארץ: הכרמל

מידע מהיקב 
זהו הבציר השני של היינות הלבנים מהכרם החדש שלנו בזכרון-יעקב שניטע לפני 8  שנים. הכרם נמצא בצפון בקעת הנדיב בשולי ההר שעליו יושבת המושבה.
בעבר הרחוק (תקופת הביל"ויים) חלקת האדמה במקום הייתה ידועה כמקום מעולה לגידול ענבים. אדמה גירית במדרון דרומי, שמתאימה במיוחד לגידול זנים לבנים וגם לזנים האדומים מאזור פרובנס. היינות הלבנים לטעימה ומכירה הם:  
 
אופטימה  2017
Chardonnay 75%  /  Margalit-Blanc 25% 
 מיזוג של זן השרדונה עם זן לבן לא מוכר שטיפחנו בשנים האחרונות ואשר קראנו לו "מרגלית בלאן." זן זה נולד אצלנו בכרם הקברנה-פרנק בבנימינה כגפן אחת לבנה בתוך הכרם שכולו אדום – "הברבור הלבן."
במשך השנים עשינו בדיקות רבות על ענבי הגפן הבודדה ומצאנו בה שתי תכונות בולטות במיוחד: יש לענבים חמיצות גבוהה מאד,  וארומה פרחונית שמאוד אהבנו.
 במשך השנים טיפחנו את הגפן הבודדה לגפנים זהות לה עד שלבסוף נטענו אותם בכרם החדש בזכרון-יעקב.  
ניסיונות זיהוי מה הוא הזן הזה על ידי בדיקת  די אנ איי שכנע אותנו שזהו זן שאינו מוכר וקראנו לו בשם שהמשתלה שהרכיבה אותו על הכנה קראה לו   "מרגלית לבן".
מהממצאים בכרם בהמשך הדרך ראינו שקרוב לוודאי זו מוטציה לבנה של – הקברנה-פרנק.
בהכנת היין מיזגנו את הזן החדש עם שרדונה ליצירת יין לבן ג'נרי בשם אופטימה.  מרכיב השרדונה שביין בולט ביחד עם ניחוח פרחוני, חמיצות גבוהה וטעם סיום ארוך. יוצרו  כ-2500 בקבוקים .

 ריזלינג 2017
100% Riesling   
אהבה רבה יש לנו לזן הריזלינג שהינו זן איכותי ומאד ארומטי. לכן החלטנו לנטוע ריזלינג בחלקה הגירית בכרם זכרון-יעקב יחד עם השרדונה כזן לבן נוסף. במסגרת הפרוייקט של "יקבים תאומים" עם יקבים גרמנים, נפל בחלקנו קשר עם יקב תאום  מיוחד במינו באזור ה Mosel. יקב Heymann – Lowenstein   שממנו למדנו והוקסמנו מעומק המורכבות של  הריזלינג .
היין שלפנינו מאופיין בריחות של פרי הדר ופרחים, חמיצות גבוהה עם איזון קל מאד של מתיקות. יוצרו כ 2000 בקבוקים.

 

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *