ויתקין – מסע ישראלי וגראנש בלאן

לקראת תקופת החגים המשך »
שם היקב: ויתקין
כשר: כן

מסע ישראלי – מהדורה מיוחדת
בלנד המבוסס על שני שלישים מרסלאן צפוני, כשאותו משלימים שלושה זנים שאנחנו אוהבים, במיוחד קריניאן ופטיט סירה מגפנים בוגרות הגדלות בעל, ללא השקיה, ופטי ורדו מכרם מצטיין במרום הגליל.
כל זן נבצר בהבשלה מיטבית בבציר ידני, הגיע ליקב בהובלה מקוררת והותסס בנפרד תסיסה קרה יחסית לשימור הארומטיות  הייחודית של כל זן.

בזמן התסיסה עבר כל יין מספר ערבובים (Remontage) ביום למיצוי מקסימלי של צבע וטעמים. לאחר הסחיטה הועבר כל יין לתסיסה מלולקטית ושיקוע ראשוני במכלים ובהמשך להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי, כ-20% חדשות קרוב לשנה. לקראת סיום ההתבגרות נערכו מספר טעימות ובהתאם להן נבנה הממסך הסופי והיין הועבר למילוי לאחר סינון גס בלבד, ללא כל תהליכי ייצוב.

מסע ישראלי מהדורה מיוחדת 2016 מאופיין בצבע ארגמן-סגול עמוק, בעל ארומות עסיסיות של פטל אדום ושזיף שחור. פרחוניות בולטת ומעט עשבי תיבול ים תיכוניים.  זהו יין עשיר, מלא ונדיב בעל רעננות חיונית, מורכבות טובה, גוף מאוזן וסיומת ארוכה המוכן לשתייה כבר בצעירותו.

מתאים ללוות מגוון רב של מאכלים החל ממגוון של טאפסים ועד נתחי בשר עסיסיים במחבת ברזל.

כדי לשמור על טעמיו הפירותיים, לא עבר היין תהליכי ייצוב או הצללה, מלבד סינון גס סמוך למילוי. מסיבה זו הוא עלול לפתח במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכותו.

היין מוכן לשתייה עכשווית מהנה, אך יוסיף להתפתח בבקבוק במשך ארבע עד חמש שנים מהבציר ואף יותר. כאשר מזג האוויר חם מומלץ לצנן מעט: כחצי שעה עד 40  דקות במקרר.

ויתקין גרנאש בלאן
ויתקין גרנאש בלאן הוא אחת התוצאות של חזון הייננות הים תיכונית שהתחיל ביקב ויתקין לפני כשש עשרה שנים.
אנשי יקב ויתקין החליטו להתרכז  בזנים שיתאימו לאזורנו החם והיבש – חלקם גדלו כאן עשרות רבות של שנים וחלקם הובאו כחלק ממחשבה להעשיר את מגוון הזנים שמהם יורכבו את יינות העתיד של ישראל.
בשנת 2009 לאחר 8 שנים של תכנון קפדני נטעו  אנשי ויתקין מגוון זנים בכרמים השונים של היקב בהתאם לתכונותיו של כל זן וכרם. אחד מהזנים האלו היה הגרנאש הלבן.
גרנאש בלאן הוא המופע הלבן של זן הגרנאש נואר, מוצאו מאזור ברצלונה שבספרד והוא נטוע בעיקר בצפון ספרד ובדרום צרפת. בגלל נטייתו לייצר יינות עשירים ורחבים לרוב משלבים בו את זן הרוסאן התורם מינרליות, רעננות ופירותיות. לאחר שורה של ניסיונות הגענו לאותו שילוב בדיוק גם אצלנו ביקב ויתקין.

הענבים נבצרו בכרם הנטוע בגליל העליון על המורדות המזרחיים של הר מירון בגובה של כ-700 מטר מעל פני הים. הכרם מאופיין בקרקע דלה ומנוקזת, אבנית מאוד המורכבת משילוב של גיר וטרה רוסה. הקרקע עשירה במינרלים ודלה בחומר אורגני ולכן מרסנת את הזן הידוע כחזק ופורה במיוחד. הכרם טופל בקפידה ובזכות התאמת הזן לאקלים הארצישראלי החם כמעט ולא הזדקק להשקיה וטיפולים מיוחדים למעט דילולי פרי לקבלת איכות גבוהה.
היין מיוצר בעיקר מענבי גרנאש לבן עם השלמה של רוסאן.

הענבים נבצרו לארגזים קטנים והובלו בקירור ליקב. לאחר סחיטה עדינה והצללה טבעית החלה התסיסה שבמהלכה הועבר חלק מהתירוש להמשך תסיסה בחביות עץ אלון צרפתי, חלקן חדשות וחלקן בנות שנה, כולן בנפח של 500 ליטר, ובסיומה המשיך להתבגר על שמריו במשך מספר חודשים. החלק שנותר במכלי הנירוסטה שולב מחדש ביין כחלק מהממסך הסופי וכך נשמר איזון מדויק בין טעמי הפרי הייחודיים של הזן ואיכות אזור הגידול למורכבות מהתסיסה בחביות עץ האלון.

ויתקין גרנאש בלאן 2017 שונה במהותו מהיינות הלבנים שייצרנו ביקב עד היום. הוא מתאפיין בארומות פרי הדר עדינות, אפרסק ועשבוניות שמזכירה שקדים ירוקים וכן נפח רחב ומורכב יחסית בטעימה. שלא כמו רוב היינות הלבנים האחרים שיבואו לידי ביטוי כאשר הם צוננים מאוד, ויתקין גרנאש בלאן 2017 ייהנה מחשיפה מסוימת לחמצן ולכן מתפתח בצורה מרשימה כשהוא מתחמם מעט בכוסות.

היין מתאים ללוות מאכלים רבים החל ממנות ראשונות כמו דג נא וכלה במנות מורכבות יותר על בסיס דגים, עוף ואף בשרים צלויים ומעושנים.

בתנאי אכסון נאותים ימשיך להתפתח במשך 5-7 שנים משנת הבציר.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *