רמת נגב – יין לבן ויינות אדומים

מענבי כרמים שונים ברמת נגב המשך »
שם היקב: רמת נגב
אזור בארץ: הנגב
כשר: כן

דיווח מהיקב: 

אקסודוס לבן 2017 , רמת נגב
יין לבן יבש מסדרת הפרמיום המיוצרת  ביקב רמת נגב
יין זני, 100% ענבי שנין בלאן
יין זה הופק מ- 100% ענבי שנין בלאנק שנבצרו בכרם יחידני "שיזף" בגובה 800 מטר בהר הנגב. זן זה אותר על ידינו כזן מצטיין המניב תוצאות אופטימליות ביותר באדמת המדבר ובכך, נותן ביטוי נפלא לארומה הייחודית  והמורכבת שהתפתחה ביין.

במשך תקופת גידול גפני השנין  בלאן  נעשה דילול מבוקר שהביא להנבה של 800 ק"ג לדונם.  עם ההבשלה ורמת הסוכר האופטימאלית התבצע בציר ענבים ידני  לארגזים ומשם הובלו הענבים לקירור בטמפרטורה של 10 מעלות.  בהמשך, בוצעה סחיטה עדינה מאד , שפיה קפדנית ולאחר מכן, תהליך תסיסה איטי במשך 3 שבועות בטמפרטורה נמוכה של 12 מעלות למיצוי הטעמים והארומה של הענבים.

בהמשך הועבר היין ליישון  במשך 10 חודשים בחביות עץ אלון מבורגון.  בתום היישון, בוצע ייצוב היין בקור, ביקבוק ופיקוק .
היין לא עבר סינון על מנת לשמור על טעמיו ואיכותו. תתכן היווצרות משקעים בתחתית הבקבוק

 בעל גוף בינוני-מלא , נוכחות חזקה, חומציות טובה מאד  וארומה משכרת. יש  לו ריחות מורכבים של פירות לבנים וירוקים, תבלינים ומינרלים, מרקם חלקלק ומבנה מוצק שנתמך בחמיצות נעימה ומלאת חיים.

הרכב זני –  100% שנין בלאן
כוהל –  12.7%
PH 3.19
 TA6.2 גרם לליטר
מס בקבוקים : 2100  בקבוקים המכילים 750 מ"ל
היין מוכן לשתייה ובעל פוטנציאל השתמרות לעוד שנתיים
היין כשר למהדרין

אקסודוס אדום 2014, רמת נגב
יין אדום יבש מסדרת הפרמיום המיוצרת ביקב רמת נגב.
יין זה הופק מהחלקות המובחרות ביותר של הכרמים בהר הנגב ורמת הנגב. היקב פועל בתחום שמירת איכות הסביבה ועושה את מירב מאמצים לשמור על המערכת האקולוגית המדברית – מים, אדמה , ואויר.
היין מורכב משני זני ענבים:  מלבק  ופטיט ורדו. 
מקור ענבי המלבק  בכרם מבדד של צור שיזף בהר הנגב סמוך למצפה רמון בגובה 900 מטר מעל פני הים. ואילו ענבי הפטיט ורדו מקורם בכרם קדש ברנע שניטע בחולות חלוצה  בשנת 1997 ומטופל ע"י משפחת צדוק בעלי היקב.

 בגידול ענבי היין הקפדנו על השקיה ודישון מבוקר, ללא ריסוסים. במשך זמן גדילת הענבים עד ההבשלה בוצעו עבודות עיצוב הנוף , דילול העלים והענבים, חשיפת הענבים לשמש במטרה לקבל ענבים איכותיים ביבול של כ- 700 ק"ג לדונם.

בציר הענבים נעשה באופן ידני עם אור ראשון. הענבים נבצרו לארגזים אשר הובלו אל היקב לקירור ליממה. לאחר מכן, נמעכו והופרדו הענבים מהשדרות והעלים והוכנסו לתסיסה בטמפרטורה של 23 מעלות.  לאחר התסיסה שנמשכה כשבועיים היין נסחט והועבר לחביות עץ אלון צרפתיות חדשות להתבגרות, למשך שנה בטמפרטורה של 15 מעלות. במשך התקופה בוצעו פעולות שפייה על מנת להצליל  את היין

בתום תקופת היישון הראשונה נבחרו 2 חביות משני הזנים הסינגלים : מלבק ופטיט ורדו בהן הצטיין היין באיכותו. תכולתן עורבבה יחדיו ונשלחה לעוד שנה וחצי של יישון בחביות עץ צרפתיות חדשות.
היין התבגר סה"כ 30 חודשים בחביות עץ חדשות ויושן עוד 12 חודשים בבקבוקים במרתף היקב.

 יין עוצמתי סמיך מוצק ומרשים בעל סיומת קטיפתית, הטעמים עשירים ומאוזנים והסיומת ארוכה ומורכבת. ההתיישנות הארוכה בחביות  הוסיפה ליין לטעמי הפרי האדום והשחור ריחות של עשן ,תבלינים מתוקים ועשבי תיבול,

היין לא עבר סינון

הרכב זני: 50% מלבק , 50% פטיט ורדו
כוהל –  14%
PH  3.71        TA 5.1 גרם לליטר
מס בקבוקים : 600  בקבוקים המכילים 750 מ"ל
היין מוכן לשתייה ובעל פוטנציאל השתמרות לעוד 5-7 שנים.
היין כשר

 

קברנה פרנק: 2016
מכיל 100% קברנה פרנק מחלקה בכרם חלוצה.
הענבים שנבצרו בבציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות מגיעים מחלקה  בכרם חלוצה בבעלות היקב באזור רמת נגב, בסמוך למושב קדש ברנע. החלקה  ניטעה בשנת 2005 בצדו המערבי של המושב. הגפנים גדלות על קרקע לס חול וגיר בגובה 300 מטר.ונהנות מהפרשי טמפרטורות קיצוניים ויובש המאפיינים את האזור המדברי.

הבציר של הענבים המובחרים נעשה בעזרת מזמרות בצורה סלקטיבית בשעות הבוקר המוקדמות בחלקה הנבחרת. מהכרם מובלים הענבים אל היקב לתחילת תהליך יצור היין . התסיסה מתבצעת במכלי נירוסטה בטמפרטורה קרה על מנת לשמר את ניחוחות וטעמי הפרי. עם תום התסיסה היין עובר השרייה קרה על קליפות הענבים למשך כשבועיים על מנת למצות את מירב הארומה והטעמים מהקליפה. לאחר מכן היין עובר שפייה ראשונית ויישון של 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות.
בהמשך,  היין עובר סינון גס על מנת לשמר את מירב הארומה והטעמים. ולסיום, ביקוק ושמירת היין ביקב לתקופה של כשישה חודשים לפני צאתו לשיווק.

יין אדום יבש. 14% אלכוהול. ליין גוף מלא וטאנינים רכים. הצבע סגול אדמדם עז ועמוק המתקבל ע"י סינון גס, ייצוב ושמירה קפדנית ממגע עם חמצן.
ריחות ירקרקים אופייניים לזן, לצד ריחות של פרי אדום טרי ושוקולד. הגוף שלו מרוכז והחמיצות נעימה. טעמי הפרי הבשל מלווים בנוכחות בולטת של חבית ובסיומת אפשר להבחין בטעמי שוקולד, תבלינים ועץ חדש.
 היין מומלץ לשתייה בטמפרטורה של 16 מעלות
היין ילווה באופן נפלא מנות בשר דלות שומן כמו סינטה ופילה. כמו כן ישתלב נפלא עם גבינת סנט מור או גבינת קממבר בשלה.

מחיר 129 ₪

 פטי ורדו  2016
 מכיל 100% פטי ורדו מחלקה בכרם ניצנה.
 מקור הענבים מחלקה קטנה בכרם חלוצה, שניטעה בשנת 2005 בצדו המערבי של המושב.
הכרם גדל על קרקע לס חול וגיר בגובה 300 מטר. הכרם נהנה מהפרשי טמפרטורות קיצוניים ויובש המאפיינים את האזור המדברי.

הבציר של הענבים המובחרים נעשה בעזרת מזמרות בצורה סלקטיבית בשעות הבוקר המוקדמות בחלקה הנבחרת. מהכרם מובלים הענבים אל היקב לתחילת תהליך יצור היין . התסיסה מתבצעת במכלי נירוסטה בטמפרטורה קרה על מנת לשמר את ניחוחות וטעמי הפרי.
עם תום התסיסה היין עובר השרייה קרה על קליפות הענבים למשך כשבועיים על מנת למצות את מירב הארומה והטעמים מהקליפה. לאחר מכן היין עובר שפייה ראשונית ויישון של 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות. בהמשך,  היין עובר סינון גס על מנת לשמר את מירב הארומה והטעמים. ולסיום, ביקוק ושמירת היין ביקב לתקופה של כשישה חודשים לפני צאתו לשיווק.

 יין אדום יבש. 14% אלכוהול . ליין גוף מלא טאנינים מוצקים, ארומה עוצמתית של פרי  וחמיצות טובה העולה ונעלמת באחת . בפה מתעגל ומלטף, ולעתים נושך ומרפה. סיומת ארוכה
הצבע סגול- שחור, עז אטום ובוהק. מתקבל ע"י סינון גס, ייצוב ושמירה קפדנית ממגע עם חמצן.
 היין מומלץ לשתייה בטמפרטורה של 16 מעלות. ילווה באופן נפלא מנות בשר עתירות שומן כמו אנטריקוט  ואסאדו. כמו כן ישתלב נפלא עם קדירות בשר כבש או טלה.

אנליזה:
בריקס: 26
PH- 3.66
חומצה כללית: 6 ג/ל
כוהל: 14%
תאריך מילוי: 02.18

 

יין מלבק, רמון  2016
יין אדום יבש.
 100% ענבי מלבק שנבצרו מחלקה קטנה מכרם יחידני "שיזף ", בגובה 800 מטר בהר הנגב.
זן המלבק הפתיע אותנו בהסתגלותו יוצאת הדופן לאקלים המדברי, הוא צלח את הפרשי הטמפ' הקיצוניים ותנאי הגידול הקשים תוך שמירה על מאפייני  הזן
יין אדום יבש. 13% אלכוהול.  היין בעל גוף בינוני-מלא, מלא חיות, ארומה משכרת וצבע סגול עמוק ומהפנט . ביין מורגשים טעמי פרי יער שחור בשל, שזיף   ונגיעות טבק ושוקולד מריר . מאופיין בשכבות של טעמים ובשרנות עדינה עם חומציות מאוזנת.  יושן 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי
 היין מומלץ לשתייה בטמפרטורה של 16 מעלות. היין ילווה באופן קלאסי מנות בשר עתיר שומן כגון אנטריקוט, צלעות כבש וקדירת טלה, פסטה עם פסטו ותרד

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *