תבור – מרלו, רוזה ברברה, וגוורצטרמינר

מכרמים שונים בגליל המשך »
שם היקב: תבור
כשר: כן

מרלו, סדרת אדמה 2014
היין הופק מענבי מרלו נבחרים אשר גדלו בכרמים מובחרים בגליל העליון.

עונת הגידול הייתה מאתגרת בשל חודש יולי שהיה חם מהרגיל. העבודה בכרם תחת אקלים זה דרשה תשומת לב מרבית במהלך תהליך ההבשלה וכן דיוק וסבלנות בבחירת מועד הבציר. ניטור מוקפד והבנת תנאים אלו הובילו לפרי מרוכז, איכותי ועשיר בצבע ובטעמים.
היין הופק ממיטב חלקות המרלו של היקב ברחבי הגליל העליון. גובה הכרמים מאפשר מזו-אקלים ייחודי של טמפרטורות שצונחות בלילה ועולות ביום הופכות את האזור למקום אידאלי לכרמי יין. הקרקע הינה עמוקה, חרסיתית ומשופעת באבני בזלת והיא מעניקה ליין את אופיו הייחודי.
הפרי נבצר ממספר כרמים, כאשר כל חלקה עוברת תהליך תסיסה על קליפותיו בנפרד. לאחר מכן כל חלקה עוברת תסיסה מאלולאקטית ומועברת ל12 חודשי התיישנות בחביות עץ אלון.
לאחר תקופת ההתיישנות נעשה הבלנד הסופי. 
טעמי פירות יער אדומים ושחורים, שזיפים, וטבק מורגשים בו היטב. ליין יש מורכבות אשר משלבת ניחוחות מתובלים של צמחי תבלין ארץ ישראליים, נתונים בגוף אלגנטי וקטיפתי, האופייני לזן ומוביל לסיומת ארוכה ונעימה.

נתונים אנליטיים:
3.52: pH
6.1 :T.A
אלכוהול: 14%

רוזה ברברה, סדרת אדמה 2017
עונת 2017 התאפיינה בתחילתה בטמפרטורות נוחות והיה ניכר שהכרמים בהחלט נהנים מכך ומתפתחים בהתאם. חודש יולי הגיע והרס, למעשה, את האידיליה הזו. האקלים החם שהתאפיין בכ-3 מעלות צלזיוס מעל לממוצע לאורך כל החודש, הביא אתו שיבוש פיזיולוגי בזנים שכבר החלו את הבשלתם. רוב חלקות היקב נטועות על פסגות הרים, באזורי גידול קרים, ולכן לא ניכרה השפעה על האיכות. איכות הענבים הייתה טובה מאוד והותירה אותנו עם הבנה שחודש אחד חם, ככל שיהיה, לא יכול להוציא מאיזון עונה יציבה וטובה בארץ.

רמת סירין היא רמה בזלתית בגובה 400 מטרים מעל פני הים בקרבת כפר תבור בגליל המזרחי. הכרם נטוע ב-400 דונם של זנים שונים הבאים לידי ביטוי מירבי על אדמת הבזלת וכן עם החשיפה לרוחות שרמת סירין מספקת.

היין הופק מענבי ברברה אשר נבצרו בכרם היקב ברמת סירין שבגליל המזרחי. הענבים נקלטו ביקב בשעת בוקר מוקדמת ועברו שהייה קצרה של 6 שעות עם הקליפות כדי להגיע לצבע ולטעם האופטימליים. לאחר מכן הופרד הנוזל מהקליפות והמשיך תהליך התסיסה בטמפרטורות נמוכות כדי לא לפגוע ברעננות הפרי. היין נח מעט במיכלי נירוסטה לפני הבקבוק. ליין ארומות פרי עדינות, חמיצות מאוזנת ומינרליות נעימה.

נתונים אנליטיים
אלכוהול 12.5%

PH : 3.18

TA: 6.2

גוורץ, סדרת הר 2017
היין נעשה מענבי גוורצטרמינר מרמת הגולן ומצפה רמון אשר נבצרו במהלך הלילה ונסחטו ביקב לפנות בוקר. לאחר הפרדת הקליפות עבר התירוש תסיסה קרה במכלי נירוסטה על-מנת לשמור על ארומטיות היין.

ליין ארומות של ליצ'י ופירות טרופיים , הוא בעל מתיקות עדינה וחמיצות מאוזנת

פרטים אנליטיים:
PH – 3.3

TA – 6.0

אלכוהול – 12.0%

 

 

 

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *