הרי גליל – מהדורה מיוחדת של יין "חברים"

לחגיגות 70 שנה למדינת ישראל המשך »
שם היקב: הרי גליל
אזור בארץ: גליל עליון
מחיר בהשקה: ₪65.00
כשר: כן

יקב הרי גליל משיק מהדורה חמישית וחגיגית של יין "חברים"  חברים 2015, המוקדש לחגיגות 70 שנה למדינת ישראל.
בלנד חגיגי ומיוחד העשוי מענבי קברנה סוביניון, סירה, קברנה פרנק ופטי ורדו שהתיישן בחביות עץ צרפתיות במשך 13 חודשים.
הסדרה כוללת 6 בקבוקים מאותו היין בתוויות שונות אשר נבחרו מתוך שלושה בצירים של היין. התוויות מורכבות מצילומים ישנים בשחור לבן, אשר נבחרו בעיקרם מארכיון קיבוץ יראון, ומספרים את ההיסטוריה של הקמת הישובים בהרי הגליל.
אייל פרנקו, מנהל השיווק של יקב הרי גליל: "בציר 2015 של יין "חברים" מוקדש למתיישבים שחלמו והקימו את המדינה על פי ערכי חברות, שותפות, חדווה וכבוד הדדי. בחרנו לקט צילומים המספרים את ההיסטוריה של הקמת הישובים בגליל העליון והקמתו של קיבוץ יראון, והם יתנוססו בכבוד על גבי התוויות של יין חברים 2015 לכבוד חגיגות 70 שנה למדינת ישראל".

מחיר מומלץ לצרכן : 6 בקבוקים במחיר 390 שח או בבקבוק בודד בעלות של 65 ₪.

יין "חברים" הוא יין של מקום, אנשים, אדמה והיסטוריה, היין שם במרכז את ערך החברות בין האדם לחברו היין נוצר במטרה לתת ביטוי למילה "חברים" באשר הם: מהגן, מבית הספר, מתנועות הנוער, מטיול בעולם, מהעבודה, מהצבא ובעצם בכל מהלך חיינו בו אנו רוכשים חברי אמת לחיים. יין שהוא תמצית היצירה המקומית של היקב ואנשיו המספר סיפור מעורר השראה על החיבור של האדם לחברו ולמקום בו הוא חי.   

מקימי קיבוץ יראון, פלמ"חניקים חברי הכשרת דפנה, השתתפו בקרבות רבים בכל רחבי הארץ ואיבדו רבים מחבריהם. בתום הקרבות, החליטו הפלמ"חניקים הצעירים להקים קיבוץ בהרי הגליל העליון על גבול לבנון ולהנציח בכך את זכר חבריהם.
בשנת 1949, החלום הפך למציאות וקיבוץ יראון עלה לקרקע. בשנת 1950 הצטרפו אליהם יוצאי דרור הבונים שעלו ממצרים, כשכבר שם הם שמו לעצמם מטרה להפריח את ארץ ישראל. התנאים היו קשים, ובמקום היו בתי אבן חסרי דלתות וחלונות, שרידי הכפר הערבי סליחה. אדמת הבזלת והטרשים במקום לא הקלה את חיי המתיישבים והם כבשו אותה דונם אחר דונם כשהם מסקלים ומעשירים אותה בזיעה ואהבה.
מזג האוויר, הרוחות החזקות וקור החורף, חישלו את האופי המיוחד של אנשי יראון. לאורך כל שנותיה, יראון חרטה על דיגלה קליטה בכל דרך אפשרית, מהארץ ומחו"ל. קליטה זו עיצבה את אופיו של יראון כקיבוץ פתוח, סובלני ורב גוני. תחושת השליחות, היחד, ערך החברות והאמונה במקום, הן אלו שהביאו את  יראון להיותו קיבוץ משגשג.

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *