ויתקין – גראנש בלאן, גוורצטרמינר וקברנה פרנק

אודות היין

מידע מיקב ויתקין:

ויתקין גראנש בלאן 2016  Grenache Blanc
יין לבן ייחודי ונדיר בישראל ובמהדורת יצור מצומצמת.
ויתקין גרנאש בלאן הוא אחת התוצאות של חזון הייננות הים תיכונית שהתחיל ביקב ויתקין לפני כשלוש עשרה שנים. בויתקין השכלנו כבר אז לצאת מהקופסא של יינות מזנים בינלאומיים מוכרים ולהתרכז דווקא בזנים שיתאימו לאזורנו החם והיבש – חלקם גדלו כאן עשרות רבות של שנים וחלקם הובאו כחלק ממחשבה להעשיר את מגוון הזנים שמהם נבנה את יינות העתיד של ישראל.
בשנת 2009 לאחר 8 שנים של תכנון קפדני נטענו מגוון זנים בכרמים השונים של היקב בהתאם לתכונותיו של כל זן וכרם. אחד מהזנים האלו היה הגרנאש הלבן.  

גרנאש בלאן הוא המופע הלבן של זן הגרנאש נואר, מוצאו מאזור ברצלונה שבספרד והוא נטוע בעיקר בצפון ספרד ובדרום צרפת. בגלל נטייתו לייצר יינות עשירים ורחבים לרוב משלבים בו את זן הרוסאן התורם מינרליות, רעננות ופירותיות.  לאחר שורה של ניסיונות הגענו לאותו שילוב בדיוק גם אצלנו ביקב ויתקין. 
הכרמים:
הענבים נבצרו בכרם הנטוע בגליל העליון על המורדות המזרחיים של הר מירון בגובה של כ-700 מטר מעל פני הים. הכרם מאופיין בקרקע דלה ומנוקזת, אבנית מאוד המורכבת משילוב של גיר וטרה רוסה. הקרקע עשירה במינרלים ודלה בחומר אורגני ולכן מרסנת את הזן הידוע כחזק ופורה במיוחד. הכרם טופל בקפידה ובזכות התאמת הזן לאקלים הארצישראלי החם כמעט ולא הזדקק להשקיה וטיפולים מיוחדים למעט דילולי פרי לקבלת איכות גבוהה.
הרכב זני: 
עשוי בעיקר מענבי גרנאש לבן עם השלמה של רוסאן.
ביקב:
הענבים נבצרו לארגזים קטנים והובלו בקירור ליקב. לאחר סחיטה עדינה והצללה טבעית החלה התסיסה שבמהלכה הועבר חלק מהתירוש להמשך תסיסה בחביות עץ אלון צרפתי, חלקן חדשות וחלקן בנות שנה, כולן בנפח של 500 ליטר, ובסיומה המשיך להתבגר על שמריו במשך מספר חודשים. החלק שנותר במכלי הנירוסטה שולב מחדש ביין כחלק מהממסך הסופי וכך נשמר איזון מדויק בין טעמי הפרי הייחודיים של הזן ואיכות אזור הגידול למורכבות מהתסיסה בחביות עץ האלון.

רשמי טעימה מהיקב:
ויתקין גרנאש בלאן 2016 שונה במהותו מהיינות הלבנים שייצרנו ביקב עד היום. הוא מתאפיין בארומות פרי הדר עדינות, אפרסק ועשבוניות שמזכירה שקדים ירוקים וכן נפח רחב ומורכב יחסית בטעימה. שלא כמו רוב היינות הלבנים האחרים שיבואו לידי ביטוי כאשר הם צוננים מאוד, ויתקין גרנאש בלאן 2016 ייהנה מחשיפה מסוימת לחמצן ולכן מתפתח בצורה מרשימה כשהוא מתחמם מעט בכוסות. כבר בשלב בניית היין והכנתו למילוי התבהר לנו שויתקין גרנאש בלאן 2016, הבציר הרביעי ליין זה ביקב, הינו המורכב והעצמתי ביותר. הוא מצליח לשלב עוצמות פרי ברורות, רעננות, מינרליות ומורכבות נפלאה.

התאמה לאוכל:
היין מתאים ללוות מאכלים רבים החל ממנות ראשונות כמו דג נא וכלה במנות מורכבות יותר על בסיס דגים, עוף ואף בשרים צלויים ומעושנים.

בתנאי אכסון נאותים ימשיך להתפתח במשך 5-7 שנים משנת הבציר.
טמפרטורת הגשה מומלצת: °15-°10 |  אלכ. בנפח:  13% | קלוריות: 72 קק"ל ל- 100 גרם |  מחיר מומלץ לצרכן 125 ₪

ויתקין גוורצטרמינר 2016  Gewurztraminer
ויתקין גוורצטרמינר – יין מרתק היוצא אחת לכמה שנים במהדורה מוגבלת. הוא גרסה יוצאת דופן של זן זה כיין יבש, חד ומורכב.

הרכב זני: 
100% ענבי גוורצטרמינר שגדלו בכרמים הנטועים על אדמות גיר עם אחוז חרסית וחול משתנה
ביקב:     
הענבים נבצרו בבציר ידני לארגזים קטנים בשבוע הראשון של חודש אוגוסט. עם הגעתם ליקב הם הופרדו מהשזרות והושארו במגע עם הקליפות למשך הלילה. בהמשך רק התירוש האיכותי ביותר נסחט בעדינות ליין זה ולאחר הצללה טבעית הועבר לתסיסה במכלי נירוסטה בטמפרטורה קרה שנמשכה כארבעה שבועות על מנת לשמור על הארומות ורעננות היין.

בהמשך הושאר היין להתיישן על שמריו כ-3 חודשים במטרה להעשיר את המורכבות ועצמת הטעמים שלו והועבר למילוי בבקבוקים לאחר סינון מוקפד.
התוצאה- יין עשיר בארומות פרי טיפוסי לזן בעל מבנה עשיר מחד ורעננות נפלאה עם חדות טעמים מאידך היוצרים יחדיו הרמוניה נדירה ויין אוכל מצוין.

רשמי טעימה מהיקב:
ויתקין גוורצטרמינר מפגין כעת ארומטיות יוצאת דופן של אשכולית אדומה, פירות אקזוטיים ופירחוניות אופיינית וכן טעמים המבטאים באופן טהור את מאפייני הזן המאוזנים על ידי רעננות מצוינת.
 התאמה לאוכל:   
ויתקין גוורצטרמינר, בגרסתו כיין יבש, יתאים ללוות מגוון רחב של מאכלים החל ממנות עזות טעם ממטבחי המזרח הרחוק, מנות טפאס מגוונות ומתובלות וכן דגי ים בעשבי תיבול או בשרים עדינים צלויים בגריל.

היין נועד לשתייה כיין צעיר אך יישון בתנאים נאותים ידגיש טעמי פרי ודבש עמוקים.

טמפרטורת הגשה מומלצת: °12-°8 |  אלכ. בנפח:  13.5% | קלוריות:75 קק"ל ל- 100גרם   |   מחיר מומלץ לצרכן 95 ₪


ויתקין קברנה פרנק 2015 – כשר

הרכב זני:
 90% קברנה פרנק, 10% פטיט ורדו.
בכרמים:
זהו יין מכרם יחידני הנטוע על אדמת טרה רוסה אבנית ומנוקזת, במורדות המזרחיים של רכס הרי מירון ברום של 700 מטר מעל פני הים. היבול הנמוך נע בין 550 650 ק"ג לדונם, מה שעזר להגיע להבשלה מאוזנת ואחידה.
ביקב:
לאחר קבלת הבציר הופרדו הענבים והועברו למיכלי תסיסה רחבים לתחילת תסיסה אלכוהולית בטמפרטורה מבוקרת. בשלב התסיסה הראשון היה השריה קרה למיצוי צבע וטעמי פרי ובהמשך לשלב התסיסה האלכוהולית. מידי יום עורבבו היין והקליפות (בשיטת הRémontage) מספר רב של פעמים לקבלת מיצוי מוגבר של צבע ומבנה. לאחר הרכבת בלנד ראשוני בין החלקות השונות הוכנס היין להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות בנפח 225 ליטר, 40% מהן חדשות לתקופה של 16 וחצי חודשים.

רשמי טעימה מהיקב:
בציר 2015 התאפיין ביבולים נמוכים אך מרוכזים ובעלי עושר טעמים יוצא דופן. היין מפגין כבר כעת צבע ארגמן-שחור עמוק, ארומות חדות ובולטות של פרי שחור רענן (דובדבן שחור וקאסיס), פרחוניות, פלפל ירוק ולבן ומעט בשר מעושן. למרות גילו הצעיר הוא כרגע יחסית נעים לשתייה בעל טעמים חדים ומרוכזים של פרי שחור-אדום, , בשריות נעימה ואניס. הוא בעל מבנה רחב ומלא, איזון ורעננות עם סיומת ארוכה ומורכבת. בתנאי אכסון טובים הוא ימשיך לפתח מורכבות ועומק במשך 8-12  השנים שלאחר הבציר.

התאמה לאוכל:
כמו קודמיו ייטיב היין ללוות מנות בשר קלאסיות כמו אנטריקוט על מחבת ברזל, רוסטביף ומנות פסטה על בסיס שמן זית וכן גבינות קשות עזות טעם. על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס לפני המילוי. מסיבה זאת יכולים להיווצר במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכותו. בתנאי אכסון נאותים ימשיך להתפתח במשך שבע עד עשר שנים משנת הבציר ואף יותר. בשנים הראשונות מומלץ לפתוח את הבקבוק לפחות שעה לפני הארוחה ולחדרר לפני ההגשה.

טמפרטורת הגשה מומלצת: °18 |    אלכ. בנפח:  14.0%    |     קלוריות: 78 קק"ל ל-  100גרם                מחיר מומלץ לצרכן 115 ₪

 

כתיבת תגובה