כרמל – 4VATS אדום וקברנה סוביניון 2013 הסדרה האזורית

יינות לחג המשך »
שם היקב: כרמל
כשר: כן

4VATS אדום
בלנד ים תיכוני שיהפוך כל ארוחה לחוויה של טעמים וניחוחות מרגשים ים תיכוניים.

כרמל 4VATS הוא יין אדום יבש מענבי המרסלן נבצרו מכרם בהרי יהודה. ענבי הקריניאן מגפנים בוגרות מכרם בדרום הר הכרמל. ענבי הגרנאש מכרמים מהגליל העליון

החורף שקדם לבציר 2016 היה מעט קר מהממוצע, צבירת מנות הקור הייתה טובה. התחממות מוקדמת באביב גרמה ללבלוב מוקדם בכרמים, האביב וראשית הקיץ היו נוחים בלא אירועים מיוחדים. הכרמים התאפיינו באיזון טוב ובצימוח תקין. הבציר החל מוקדם בכשבוע, התנהל באופן רציף ומהיר, מה  שהביא ליצירת יינות מאוזנים ובעלי מאפיינים זנים בולטים.
זהו יין רענן, פירותי, עשיר ועסיסי. היין ילווה היטב מנות כגון, נקניקיות טלה, ברווז צלוי בגריל, גבינת מנצ'גו.

היין מוכן לשתיה מיידית. כדי ליהנות מהיין בצורה מקסימלית רצוי להגישו בטמפרטורה שבין 16 – 18 מעלות.

מחיר -55 ₪, בקבוק  750 מ"ל.

הסדרה האזורית קברנה סוביניון 2013
יין אדום יבש, שהופק מ-100% ענבי קברנה סוביניון מאזור הגליל העליון. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התבגר היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 12 חודשים.
היין מתאפיין בגוון ארגמני עמוק ובשומת של אוכמניות, קסיס ואקליפטוס, גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת. היין ילווה היטב מנות בשר, קדרות חורף, אומצות, פסטות ברוטב בשר ועוד.
מחיר כ 50 ₪, בקבוק  750 מ"ל.

הסדרה האזורית הינה סדרה ייחודית של יינות משובחים המייצגים את מיטב אזורי הכרמים של ישראל. יינות הסדרה מופקים מזני ענבים קלאסיים הנבצרים בכרמים מצטיינים מאזורי היין השונים. היינות מטופלים במסירות, במקצוענות ובדייקנות, על מנת להביא לידי ביטוי את האיכות והאופי המיוחדים לזני הענבים ואזורי הגידול.

היינות האדומים בסדרה עוברים תהליך התבגרות בחביות בגדלים שונים במשך 12 חודשים על מנת לשמר את טעמו של הפרי וכן לחזק את טעמי העץ. לאחר מכן, עוברים תהליך יישון בבקבוק למשך כ-12 חודשים נוספים.

היינות מוכנים לשתייה מידית. מומלץ לשתות את היינות הלבנים והסמוקים מצוננים מאוד בטמפרטורה של כ- 6 מעלות ואת היינות האדומים בטמפרטורה של 16-18 מעלות.

 

 

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *