טפרברג – יינות חדשים לשבועות

אודות היין

הסדרה: IMPRESSION
היין: גוורצטרמינר
הרכב זני: 100% ענבי גוורצטרמינר
מקור הענבים: עדולם
הבציר: מכני בשעות הלילה המאוחרות 
נתוני בציר : בריקס:24.5        חומצה [ג/ל]: 5.2                   pH: 3.75

יין זה העשוי מ100% ענבי גוורצטרמינר תססו במיכלי נירוסטה מקוררים כשלושה שבועות , את התסיסה עצרנו כשביין היה כ 14 גרם סוכר טבעי על מנת להשאיר בו מעט מתיקות המשתלבת עם החומציות הפריכה שיש ביין.

היין מאופיין בארומות טרופיות , גוף היין בינוני והסיומת נעימה ומתקתקה.

גבינות מתאימות – הגבינות המתאימות ליין זה הן גבינות העשויות מחלב בקר מסוג מונסטר החריפות מעט , המשתלבות באופן נפלא עם המתקתקות של הגוורצטרמינר
מנות  מתאימות  – מנות אסייתיות מתובלות או  פיטריות מוקפצות ברוטב טריאקי.

תהליך ייצור היין : הענבים הגיעו ליקב לפנות בוקר לאחר בציר לילי וקר ונכנסו מיד לסחיטה עדינה ומהירה, על מנת לקבל תירוש ענבים לבן ואיכותי.

לאחר קירור של המיץ ושהייה של כ-24 שעות לשקיעה של המשקעים במיכל מקורר ומבודד, נעשתה שפייה למיץ הנקי אל מיכל נירוסטה.

למיץ הצלול והנקי הוספו שמרים לתסיסה האלכוהולית, אשר ארכה כארבעה שבועות,  בטמפרטורה של 12 מעלות, במטרה לשמר את הארומות הפרחוניות והפירותיות של היין. לקראת סוף התסיסה קורר היין ל-0 מעלות, בכדי לעצור את התסיסה ולשמר מעט מתיקות מאוזנת, של 1.5% סוכר טבעי ביין.

היין לא עבר תסיסה מאלולאקטית על מנת לשמור על רעננותו ופריכותו.

תיאור היין :
יין לבן פרחוני ומתקתקות עדינה, בניחוחו בולטים מי ורדים ופירות טרופיים. הוא בעל מרקם רך ועוטף, משלב בתוכו מתיקות וחמיצות משובבי נפש.

אנליזת היין : סוכר[ג/ל]: 14    חומצה [ג/ל]: 6.3         pH: 3.4                    % כהל:    12.5

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק
מחיר מומלץ לצרכן – 40 ₪

הסדרה: IMPRESSION
היין:  שרדונה אימפרשן 2016
הרכב זני: 100% ענבי שרדונה
מקור הענבים: עמק אילון
הבציר: מכני בשעות הבוקר המוקדמות
נתוני בציר : בריקס: 23.8       חומצה [ג/ל]: 5.7         pH: 3.5

יין זה העשוי מ100% ענבי שרדונה שנבצרו מאזור שפלת יהודה בשעות הבוקר המוקדמות תסס כ-שלושה שבועות , בסיום התסיסה העברנו את היין לחביות עץ אלון צרפתיות על מנת לבגר אותו מעט ולהוסיף מורכבות ארומטית.

היין מאופיין בארומות פירות טרופיים המגיעים מהפרי ומארומות מעושנות המגיעות מהחבית , גוף היין בינוני עם חמיצות נעימה.

גבינות מתאימות – הגבינות המתאימות ליין זה הן גבינות רכות בעלות אחוז שומן בינוני  לדוגמא גבינות סנט מור עיזים .מנות  מתאימות  – פאי גבינות ופטריות האפוי בתנור או דג סלמון ברוטב שמנת ולימון .

תהליך ייצור היין : הענבים הגיעו ליקב בשעות הבוקר לאחר בציר מכני ונכנסו מייד לסחיטה עדינה ומהירה על מנת לקבל תירוש ענבים לבן איכותי.

לאחר קירור של המיץ ושהייה של כ-24 שעות במיכל מקורר ומבודד לצורך שקיעת המשקעים, נעשתה שפייה למיץ הנקי אל מיכל נירוסטה והחלה תסיסה אלכוהולית בטמפרטורה של 15 מעלות למשך כשבועיים.

בסיום התסיסה האלכוהולית הועבר היין לחביות עץ אלון צרפתיות חדשות להתבגרות של בין שישה לארבעה חודשים.  היין לא עבר תסיסה מאלולאקטית במטרה לשמור על פריכות ורעננות היין. 

תיאור היין: יין לבן צלול ועשיר, ששזורים בו ניחוחות של עץ ונילי – אגוזי והוא מצטיין בארומת פרי הדר. היין בעל מרקם מלא, טעם עז וסיומת רעננה ועוצמתית.

אנליזת היין : סוכר: יבש         חומצה [ג/ל]: 6.5         pH: 3.45        % כהל: 12.8

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק

מחיר מומלץ לצרכן – 40 ₪.

 

 

כתיבת תגובה