סגל – יין רכסים דובב ארגמן 2012

230 שנה לפעילות סגל המשך »
שם היקב: סגל
אזור בארץ: גליל עליון
זני ענבים: ארגמן
אחוז אלכוהול: 14%
מחיר בהשקה: ₪79.00
כשר: כן

דיווח מהיקב:

השנה תהיה השנה ה- 230 לתחילת פעילות משפחת סגל בזיקוק אלכוהול, וביינות סגל נרגשים מאוד לכבוד המאורע. עוד מרגע שהוקם ולאורך השנים, מורשת היקב עוברת כחוט השני ומשלבת איכות עם מגע אישי, חדשנות מוצרית, ישראליות ושורשיות.

בשנת 1787 ייסד יעקב הירש סגל את המזקקה שלו בבוברויסק שברוסיה הלבנה. לאורך 4 דורות זיקקו בני משפחת סגל וודקה, כהל-יין ומשקאות פופולריים אחרים באותה תקופה
בני הדור החמישי של המייסד, עלו לפלשתינה ב-1921 וייסדו את המזקקה הראשונה בארץ-ישראל – במושבה הגרמנית שרונה (לימים הקריה תל-אביב) אליה הביאו את אומנות הזיקוק ואומנות בניית המזקקות גם יחד

עם קום המדינה בנתה משפחת סגל יקב שהתמחה בייצור יינות יבשים. ראשוני הענבים הגיעו מאזור אשקלון, ובמהלך השנים התווספו כרמים מעמק איילון ומאזורים נוספים ממרכז הארץ
אחד הביטויים לתפיסה זו הינו יין דובב ארגמן מסדרת רכסים. יין רכסים דובב ארגמן הינו הזן היחידי שפותח בארץ, עשוי מ- 100% ענבי ארגמן מכרם דובב.

עד היום, ארגמן הינו הזן היחידי שפותח בישראל. מדובר בהכלאה של שני זנים שונים (זן הקריניאן והסוסאו). ההכלאה נועדה במקור ליצור זן כמותי. אולם בייעוד של זן משתתפים, לא רק הגנטיקה שלו, אלא גם מקום גידולו וממשק הגידול והיין שנוצר הפך לאחד היינות המוערכים של היקב.

כרם דובב נטוע על פסגת הר גודרים שבמרום הגליל. ברום של 715 מטר, על אדמה חרסיתית רדודה מעל סלע גיר. המיקום, על פני אוכף בראש הר, מתבטא בנזיריות קרקע ואקלים, היוצרים טרואר מרסן ייחודי לגידול זן הארגמן.

סדרת רכסים היא סדרת סינגל ויניארד, המציגה את המבע המיוחד של זן ענבים נבחר הגדל בכרם יחידני מובחר ואת הקשר ההדוק בין יינות סגל לבין הכרמים ברחבי הגליל העליון.

רכסים דובב ארגמן 2012 נבצר בספטמבר, ב-24 בריקס. האשכולות השחורים והכבדים רוסקו והיין הועבר לתסיסה. לאחר השריית זגים ממושכת (28 יום) וזהירה, בשל פגיעותו של העינב, הועבר היין ליישון בן 18 חודשים בחביות צרפתיות ואמריקאיות.

יין רכסים דובב ארגמן עשוי מ- 100% ענבי ארגמן מכרם דובב. הכרם נטוע על פסגת הר גודרים שבמרום הגליל. ברום של 715 מטר, על אדמה חרסיתית רדודה מעל סלע גיר. המיקום, על פני אוכף בראש הר, מתבטא בנזיריות קרקע ואקלים, היוצרים טרואר מרסן ייחודי לגידול זן הארגמן.

העתקת מרכז הכובד מגנטיקה אל טרואר ואל יד מגדלת הייתה עיקר כוונתנו כשנטענו 25 דונם של כרם ארגמן ששורשיו משתרגים ישירות במסלע פסגת ההר.

הוצאת הזן מאזור השפלה הפנימית והעברתו אל ההר הצפוני, אל ממשק גידול מלטף ויבול מטרה היוותה גם הימור. הייתה סיבה להימור. כמי שחושבים ש"מקומיות" היא ערך יסודי של יין ותרבות בכלל, הרגשנו בכורח הכמעט מוסרי, במסגרת האתיקה של התרבות והאתיקה של המוסד "יין" בפרט, לנסות לייצר מן הארגמן יין בעל שיעור קומה, ולו רק מפני שהוא האופציה היחידה שכבר קיימת בארץ.

  • בציר: 2012
  • הרכב: 100% ארגמן
  • איזור גידול: דובב, הר גודרים
  • יישון: 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי
  • אלכוהול: 14%
  • חומצה כללית: 6.5 ג'/ל'
  • pH: 3.64

מחיר מומלץ לצרכן :79 ₪

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *