15/08/2014

יקב יקב "1848"-דור 2 מרלו- דור 5 קברנה פרנק

מבצירי 2011-2012

כשר

כן

דור 2 מרלו- 2012

יין אדום בורדו עם רמזים של פרי אדום, מנטה, דובדבנים, גרגרי יער כהים ועץ אלון ברקע.  היין בעל גוף עגול ורך עם סיומת פירותית נעימה.

מחיר מומלץ לצרכן-60 ש''ח.

   נתונים אנאליטיים:

§    צבע:

אדום

§    % כוהל:

14.5

§    pH:

3.67

§    מתיקות:

יבש

§    יישון בחבית:

10 חודשים

§    הרכב זנים:

88% מרלו

5% סירה

7% פטיט סירה 

 

 

 

הענבים מגיעים  מפסיפס ייחודי של כרמים בוגרים, מאזורי גידול בגליל, בשפלת יהודה ובהרי ירושלים. יבולים מוגבלים ומשטר מים מצומצם תורמים לקבלת ענבים איכותיים. כורמים מנוסים ומעקב אגרונומי רצוף אחרי התקדמות הגפן מאפשרים לבצור כל חלקה בשיאה.     

   עשיית היין:

הענבים שהגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות והקרירות הועברו מה"crusher" ישירות אל מיכלי תסיסה מנירוסטה מקוררים. התירוש הותסס בטמפרטורה קרירה של 22-24 מע"צ על מנת לשמר את אופי הזנים. לאחר תום התסיסה המלולקטית היין התיישן בחביות למשך 10 חודשים. לאחר תקופה זו הורכב ממסך זה המדגיש את קטיפתיות המרלו. 

יקב הפרימיום 1848 מציג לקראת ראש השנה 2 יינות

דור 5 קברנה פרנק- 2011

יין סגול כהה עם רמזים של פלפל שחור, טבק, ליקריץ, אגוז קלוי ושוקולד מריר. היין בעל גוף מלא וקטיפתי  עם סיומת תיבולית ארוכה.

מחיר מומלץ לצרכן- 89 ש''ח.

 

   נתונים אנאליטיים:

§    צבע:

אדום

§    % כוהל:

15

§    pH:

3.71

§    חומצה כללית:

5.1

§    מתיקות:

יבש

§    יישון בחבית:

14 חודשים

§    הרכב זנים:

89% קברנה פרנק

3%   קברנה סוביניון

8%   פטיט וורדו

 

 

 ענבי הקברנה פרנק נבצרו מכרם כוכב השחר אשר במורדות המזרחיות של הרי ירושלים בגובה של כ- 600 מטר. אדמת הכרם מסוג "טרה רוסה" עם אבני בזלת הינה קרקע מנוקזת שמפתחת את השורשים ומעצימה את כוחם של הגפנים. לכרם חשיפה טובה לאור המאפשרת הבשלה איכותית ומלאה בשילוב לילות קרירים התורמים לריכוז טעמים בענבים.     

 עשיית היין:

הענבים שהגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות והקרירות הועברו מה"crusher" ישירות אל מיכלי תסיסה מנירוסטה מקוררים. לאחר השרייה של שלושה ימים  למיצוי עדין של הטעמים המצויים בקליפות הענבים התירוש הותסס בטמפרטורה של 23-25 מע"צ על מנת לשמר את אופי הקברנה פרנק. לאחר תום התסיסה המלולקטית היין התיישן בחביות צרפתיות ואמריקאית למשך 14 חודשים שבסיומו התקבל יין  אופייני לזן, מתובל, עוצמתי ומרשים.

 

כתיבת תגובה