פלם – קברנה סוביניון רזרב 2011

בלנד של 4 זנים המשך »
שם היקב: פלם
זני ענבים: 85% קברנה סוביניון, 6% מרלו, 6% קברנה פרנק ו- 3% פטי ורדו.
מחיר בהשקה: ₪169.00
כשר: כן

קברנה סוביניון רזרב 2011

הרכב זני: 85% קברנה סוביניון, 6% מרלו, 6% קברנה פרנק ו- 3% פטי ורדו.

כרמים:
ענבי הקברנה סוביניון גדלים בכרמי דישון ובן זמרה שבגליל העליון. מקור המרלו והקברנה פרנק מחלקה בכרם בדישון. חלקות הכרמים המיועדות לקברנה סוביניון רזרב מאופיינות ביבולים נמוכים לדונם ואיכויות פרי גבוהות במיוחד.

בציר:
שנת 2011 הייתה שנה מצוינת. גשמי אפריל מאוחרים עזרו לקרקע לאגור כמות מים מספקת לתקופת הקיץ. זה היה מתון מאוד ללא גלי חום או הפרשי טמפרטורות קיצוניים. כך זכינו לתקופת הבשלה ארוכה מהרגיל, בציר מאוחר וענבים עם איזון מושלם בין רמת הסוכר לחמיצות. האשכולות נבצרו בשעות הבוקר המוקדמות בבציר ידני סלקטיבי. שילוח מהיר של הפרי אל היקב וברירת פרי קפדנית לפני הסחיטה, אפשרו קבלת תירוש נקי, בעל איכות מקסימאלית.

ייצור:
עם הגעתם ליקב עברו הענבים תהליך ריסוק והפרדה מהשדרות והמשיכו יחד עם הקליפות לתסיסה, שם תסס היין על קליפותיו כ-15 יום במכלי נירוסטה, בטמפרטורה ממוצעת של 28-26 מעלות צלסיוס, תוך כדי ערבוב הנוזל עם הקליפות לשם מיצוי טעמי פרי וריכוך הטאנינים. לאחר סחיטה ומספר שפיות, נשלח היין להתיישן בחביות במרתפי היקב.

יישון:
היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות. חציין חדשות וחציין בנות שנה. כל זן התיישן בנפרד למשך כ-14 חודשים עד לשלב הבלנד הסופי. לאחר הביקבוק, עבר היין למרתפי היקב שם הוא זכה להתיישן כבלנד למשך עשרה חודשים נוספים.

רשמי טעימה מהיקב:
האף נדיב ומבושם, שופע ריחות פרי טרי, ירקרקות עדינה ורמיזה רכה ונעימה שמתכתבת עם תבליני בר גליליים. היין אלגנטי, מורכב ומאופק. טעמי הפרי העצמתים, התיבול העדין והחמיצות הטבעית יוצרים יחדיו יין מאוזן להפליא בעל סיומת ארוכה.

פוטנציאל התיישנות: היין ימשיך להשתבח כ- 10 עד 15 שנים מיום הבציר.

פלם רזרב

פלם קברנה סוביניון  – הכרמים:

בכל החלקות מקפידים על תפוקת יבולים נמוכה לדונם, המאפשרת לכל אשכול לקבל את מירב התזונה מהקרקע. הגיוון וסוגי הקרקע של הכרמים הפרטיים שעליהם מפקח גולן באופן אישי, מאפשרים עשיית יינות אישיים ויצירתיים מחד, אך מאידך נשארים נאמנים ל"טרואר".

כרם דישון
זנים:  קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו, סירה, פטיט ורדו.

קרקע: חלקות הכרם נטועות בצד הדרומי של עמק קדש שברכס נפתלי על אדמת סחף שחורה חרסיתית מעורבת בחצץ המאפשר ניקוז טוב של מים בקרקע.

אקלים: טמפ׳ קרות יחסית בחודשי החורף. לעיתים בשיא החורף הכרמים מושלגים. בעונת  הגידול וההבשלה, הימים חמים ומתלווה אליהם צניחת טמפרטורות לילית חדה.

גובה: מטר 430

כורם: משה אזולאי.

יינות :  קברנה סוביניון רזרב, מרלו רזרב,  סירה רזרב

כרם דישון מוקף אדמת חרסית וטרה רוסה עמוקה. הכרם אמנם נהנה מחורפים קרים אך בימי הקיץ מטפסת הטמפרטורה  לרמות גבוהות יחסית. ענבי הקברנה סוביניון של כרם דישון ידועים בפרי השחור והתיבול האדמתי שלהם.

כרם בן זמרה
זנים: קברנה סוביניון וסירה

קרקע: 4 חלקות כרם נטועות על קרקע בזלתית חרסיתית עמוקה.

גובה: 780

אקלים: ברוב החורפים הכרמים מקבלים מנות קור נכבדות ואף נעטפים במעטה שלג במערכות החורפיות הרציניות. גם בשאר חודשי החורף  איזור זה זוכה לקבל טמפרטורות נמוכות מאוד ביחס לשאר אזורי הגידול בישראל. בעונת הגידול נהנה הכרם מקיץ מתון יחסית עם טמפרטורות  שנעות בין 28 מעלות ביום ו-16 מעלות בלילה.

כורם: אברהם פרידמן

יינות :  קברנה סוביניון רזרב וסירה רזרב

הבזלת השחורה והאקלים הקריר, גם ברוב חודשי הקיץ, משפיעים השפעה מכרעת על גפני הקברנה סוביניון. ההבשלה מאוחרת יחסית לגידולי קברנה סוביניון באזורים נמוכים יותר. יין הקברנה סוביניון שמקורו בכרם זה מאופיין בטעמי פרי אדומים ועשירים שניתנים לזיהוי כבר מפתיחת הבקבוק.

מחיר בקבוק לצרכן: 169 ש"ח   באריזה מהודרת


יקב פלם הוקם בשנת 1998 על ידי האחים גולן וגלעד פלם, במטרה לייצר בישראל יין ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר. למימוש חזון זה הצטרפו כל בני המשפחה וגייסו את ניסיונם וכישרונם. אביהם ישראל, מחלוצי תעשיית היין המקומית, ממנו ספגו את אהבתם ליין, אמם קמי, תורמת מניסיונה העסקי העשיר וגפן, אחותם הצעירה, אמונה על התקשורת השיווקית.

היכרותו האינטימית של גולן, יינן היקב, עם כל חלקה וגפן ונחישותו לשלב שיטות עבודה ידניות מסורתיות על מנת להפיק את המיטב מהכרמים, יחד עם הניסיון המשפחתי המצטבר, ההכרה וההצלחות הבינלאומיות, ביססו את פלם כיקב משפחתי עם מסורת של מצוינות.

על יינות הרזרב של יקב פלם:

יינות הרזרב של יקב פלם הינם יינות עוצמתיים, עשירים ואלגנטיים, אשר מפגינים בצורה אולטימטיבית את המאפיינים הזניים של הקברנה סוביניון, המרלו והסירה, כל אחד בדרכו הייחודית. שנה אחר שנה יינות הסדרה מביאים לידי ביטוי את היבולים הטובים ביותר מהחלקות המובחרות ביותר, על פי השקפתו המקצועית והאישית של היינן גולן פלם, והם זוכים להערכה ולהכרה בינלאומית ממיטב מבקרי היין בעולם.

 

 

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *