בנימינה – יינות לראש השנה

מזנים שונים המשך »
שם היקב: בנימינה
כשר: כן

מיידע שנמסר מהיקב, כולל רשמי הטעימה:

גוורצטרמינר
יין לבן חצי יבש
כרם שומריה שממוקם בין יער דבירה ליער יתיר החלקה נטועה על קרקע שרובה לס חרסית וחול המשרע  היומי החום של היום והלילות הקרירים נותן לפרי אפשרות להתפתח ולהבשיל בצורה אופטימלית .

הענבים נבצרו בבציר לילי ומועברים מידית להפרדה מהשזרות ולמעיכה קלה. התירוש הועבר לשיקוע טבעי למשך הלילה. לאחר הצללת התירוש הועבר הנוזל להתססה בטמפרטורה של כ-16 מעלות. בסיום התסיסה היין עבר סדרה של שפיות והצללות שבסופה קיבל היין תוספת של תירוש טבעי שנשמר עוד בשלבים המוקדמים לפני התסיסה וכך נוצר הבלנד הסופי שהועבר לתהליך הבקבוק.

המושבה  גוורצטרמינר הינו יין עדין וארומטי  אשר תסס במכליי נירוסטה בלבד , על מנת לשמר את ארומות הזן האופייניות: מי ורדים משולבים עם מאפיינים טרופיים טיפוסיים כמו ליצ'י וכן ניחוחות אשכולית אדומה טרייה. היין בעל מתיקות קלה בלבד מאוזנת היטב עם חמיצות מרעננת ומפגין סיומת ארוכה ועשירה בטעמים ברורים ונקיים.

 היין מצוין להגשה לצד מאכלים בסגנון המזרח הרחוק .

בנימינה רזרב מרסלן 2016
100%מרסלן:

האקלים בגלבוע, שם נבצרו הענבים, הוא ממוזג ויבש עם לילות קרים. הקרקע אינה עמוקה וכושר קיבול המים בה בינוני. התוצאה המתקבלת היא כרם בעל צימוח מרוסן ואיזון נכון בין עלווה לפרי. גורמים אלה, יחד עם טיפול מסור מצד כורמי היקב תורמים כולם לאיכות היין המתקבל.

ענבי המרסלן נבצרו בבציר לילי על רכס הרי הגלבוע. עם הגיעם ליקב, הועברו הענבים דרך מפריד-מועך ומשם למיכל נירוסטה לתסיסה האלכוהולית. היין נסחט והועבר לתסיסה מלולקטית במיכלי נירוסטה. עם סיום התהליך היין המשיך לתקופת התבגרות בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי למשך 18 חודשים.

הזן מרסלן משתייך לקבוצת זנים בעלי אופי ים-תיכוני, אשר התאקלמו היטב בארצנו ומניבים תוצאות נהדרות ומעוררות עניין. זוהי הכלאה מוצלחת בין גרנאש לקברנה סוביניון והתוצאה היא ענב המקבל איכויות משני הצדדים- פירותיות וארומאטיות מן הגרנאש, וכן מבנה טוב וטאנינים מוצקים מהקברנה.

בנימינה רזרב מרסלן מתאפיין בעושר ארומאטי, בישום, פרחוניות והרבה פרי כהה. גם בטעימה, אותו פרי כהה ודחוס מככב שוב, והטאנינים בינוניים ולעיסים.

היין ילווה בהנאה מנות כמו שוק טלה עם שום ורוזמרין, קבב מתובל צלוי בגריל או ברווז קונפי.

יוגב סוביניון בלאן-שרדונה 2017
יין לבן יבש

בלנד של זני סוביניון בלאן (60%) ושרדונה .(40%) אשכולות הסוביניון בלאן נבצרו בכרם של דורון ושלגיה רודיטי בכרם בן זמרה. אשכולות השרדונה נבצרו בכרם מירב אשר בגלבוע, בטיפולו של הכורם משה הרניק. 

לאחר הבציר היין עבר סחיטה עדינה ותסס באופן איטי ומבוקר לשימור ארומות הפרי.

שני הזנים המרכיבים יין זה לא עברו תסיסה מלולאקטית ולא שהו בחבית עץ, עובדה זו בצירוף הקפדה על מועדי ההבשלה מדויקים, תורמת ליין מבנה חד ונקי, ארומות פרי ורעננות האופיינית לזני הענבים.

בציר 2017 התאפיין בטמפרטורות גבוהות, הענבים ליין זה נבצרו בראשית אוגוסט. מיקום הכרמים הגבוה והמשרע היומי הביאו את הענבים להבשלה אופטימלית.

ענבי הסוביניון בלאן תורמים מאפיינים רעננים של לימון ואשכולית, וענבי השרדונה מאפייני פרי בשל ופרחוניות נעימה. שילוב מדויק של שני הזנים יצר יין בעל גוון ירקרק בהיר. היין מאופיין בניחוחות פרי הדר טרי ופירות טרופיים, בעל חומציות מצויינת, טעם חד ונקי ואיזון נעים.

קברנה סוביניון
יין אדום יבש
יין על טהרת ענבי קברנה סוביניון מכרמים באיזור הגליל ובגלבוע. השילוב בין ענבי קברנה סוביניון שנבצרו בהבשלה מתונה ושמרו על רעננות טובה עם תהליך יישון קצר, ייצר יין בעל מורכבות נעימה וארומה עשירה.

הענבים נבצרים בבציר לילי ומועברים באופן מידי למעיכה קלה. לאחר מכן, עובר התירוש למכלי תסיסה להשרייה קרה, על מנת להגביר את מיצוי חומרי הצבע וטעמי הפרי. בהמשך מבוצעת תסיסה אלכוהולית. בסך הכול, היין שוהה כשבועיים וחצי במגע עם הקליפות עד לסחיטה. לאחר מכן, מבוצעת תסיסה מלולקטית, הצללה והתבגרות במכל. היין מוכר כיין צעיר אך בתנאי אחסון נאותים ימשיך להתפתח במשך 3-4 שנים משנת הבציר.

המושבה קברנה סוביניון הינו יין  בעל גוון אדום-רובי צלול ומבריק, ארומות בולטות של פרי אדום, תיבול עדין ורעננות טובה. בפה מתגלה גוף בינוני שמאפשר ליהנות מהיין בעודו צעיר. הוא בעל מורכבות קלה וסיומת קצרה ונעימה.

שיראז
יין אדום יבש
יין זה עשוי על טהרת ענבי השיראז מכרמים ברמת הגולן והגלבוע. יין מלא ומאוזן בעל נוכחות ועוצמה.

הענבים נבצרים בבציר לילי ומועברים מידית להפרדה מהשזרות ולמעיכה קלה. לאחר מכן מועבר התירוש להשרייה קרה על מנת להגביר את מיצוי חומרי הצבע וטעמי הפרי. בהמשך עובר היין תסיסה אלכוהולית. בסך הכול, שהה היין במגע עם הקליפות כשבועיים עד לסחיטה. לאחר הסחיטה, היין עובר תסיסה מלולקטית, הצללה והתבגרות במכל. בסיום ההתבגרות נבנה הממסך (הבלנד) והיין מבוקבק תוך סינון וייצוב מינימליים. היין מאופיין כיין צעיר אך בתנאי אחסון נאותים ימשיך ויתפתח עוד כ-3-4 שנים משנת הבציר.

לבנימינה המושבה שיראז גוון סגול-אדום עמוק וניחוח פרי אדום, תיבול עדין ונעים, רעננות טובה ורמזים לעץ האלון. טעמו עשיר ומאוזן. בפה מתגלה גוף בינוני ונעים שמאפשר ליהנות מהיין בצעירותו. הוא בעל מורכבות קלה וסיומת קצרה ופירותית.

יוגב קברנה סוביניון-פטי ורדו 2017
יין אדום יבש
יין זה הינו עירוב של זני הענבים פטי ורדו (55%) וקברנה סוביניון (45%). אשכולות הפטי ורדו נבצרו בכרם של קיבוץ שומריה אשר בנגב הצפוני בטיפולו של אלחנן ויינשטיין. אשכולות הקברנה סוביניון נבצרו בכרם קדמת צבי אשר ברמת הגולן בטיפולו של הכורם רפי מינוי.

לאחר הפרדת הענבים משדרות האשכולות עבר כל אחד מהיינות תסיסה בנפרד. לאחר הסחיטה והתסיסה המלולאקטית הורכב הממסך והיין עבר תקופת התבגרות בת שישה חודשים במגע עם עץ האלון.

השילוב בין הקברנה סוביניון, בעל האופי פירותי והפטי ורדו המאופיין בגוף ובצבע ובטעמים של פירות שחורים, יצר יין בעל איזון עם גוף בינוני, פירותיות ותיבול מודגשים, מורכבות טובה וסיומת נעימה.

היין הינו מלווה אידיאלי למנות בשר בקר וברווז צלוי בגריל, תבשילי קדירה או גבינות עשירות

ומיושנות, כגון: גרוייר ופרמאג׳אנו.

בנימינה רזרב רוזה –גרנאש ברברה  2017

70% גרנאש 30% ברברה

חורף 2017 ברמת סירין היה ממוצע יחסית לעונה האביב היה ארוך הלבלוב והפריחה מעט מאוחרות לאומת הקיץ שהיה חם כבר מאמצע חודש מאי, ולכן הקדים מעט את הבציר של הגרנאש והברברה בכשבועיים לעומת שנים עברו.

ענבי הגרנאש והברברה נבצרו עבור ייצור יין רוזה זה בבציר מוקדם יחסית על מנת לשמר רמת חמיצות טבעית גבוהה ורמת סוכר מתונה. הענבים שהו במגע עם הקליפות מספר שעות עד למיצוי הצבע הרצוי והועברו מיד לסחיטה על מנת להפריד את הקליפות מן התירוש הורוד עז שהתקבל. לאחר הסחיטה כל זן הועבר לתסיסת ספונטנית בחביות עץ אלון במרתף ולאחריה להתיישנות נוספת למשך 5 חודשים שבסופם הורכב הבלנד.

ליין גוון אדמדם-ורוד בהיר צלול. באף הוא חד ובעל ארומה נעימה של פריחת הדרים, בטעימה מפגין חמיצות מרעננת של אשכולית אדומה, ומתיקות קלה של תותי בר ופטל אדום. ההתיישנות בחביות תרמה למבנה היין, והשילוב בין ענבי הגראנש והברברה נותן יין מאוזן ובעל נוכחות אך בו זמנית גם חד ומרענן.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *