יקב כרמל

שם היינן:

יפתח פרץ

כשר?

כן

אודות היקב

כרמל זכרון יעקב
 

כתובת – ת.ד 2 זכרון יעקב 30950
טלפון – 04-6391788
פקס – 04-6290957
אי מייל – [email protected]
אתר אינטרנט – www.carmelwines.co.il
כשר – כן

יקבי כרמל הם הראשית, ההתפתחות והשגשוג של תעשיית היין בישראל על פני למעלה ממאה שנים. בזכרון יעקב ובראשון לציון ניטעו הכרמים הראשונים כבר במאה ה-19. כאן נבט, גדל והעמיק הידע המקצועי הראשוני בצפונות היין, עם הרבה יזע, היאחזות עיקשת ואמונה אדירה בכוח של איכרי המושבות, להיות הכורמים הראשונים בארץ הנושבת.

הברון אדמונד דה רוטשילד הוא המייסד, הבונה, המקים, איש המקצוע ובעיקר איש החזון, שהפך חלום על יקב צרפתי למציאות ישראלית-ציונית, כנגד כל הסיכויים. יקבי כרמל הפכו לאחד מסמלי הציונות, ולוגו היקבים, שני המרגלים נושאי האשכול, הוא עד היום אחד מסמלי התעשייה של מדינת ישראל, המוכר בעולם כולו.

יקבי כרמל, החוגגים 120 שנים להיווסדם, ממשיכים, משקיעים ומתפתחים כל העת, הן בנטיעת כרמים חדשים, בידע מקצועי, בפיתוח סדרות יין איכותיות, הקמת יקבי בוטיק ועוד, והן בשימור המסורת ההיסטורית כמייסדי ומחוללי תעשיית היין בישראל. כרמי היקבים נטועים ומשגשגים במיטב אזורי הגידול בארץ, מצפון רמת הגולן והגליל העליון ועד לצפון הנגב. יקבי כרמל מייצרים כיום את כמוות היין הגדולה ביותר בישראל, 15 מיליון בקבוקים לשנה.
היקבים הם בבעלות אגודת הכורמים והסוכנות היהודית.

יקב ראשון לציון
סיפור הקמת יקבי כרמל בראשון לציון הוא סיפור התפתחותו של ענף היין המודרני בארץ. היקב ממוקם במבנה ההיסטורי במרכז העיר, לב המושבה האותנטי, והוא היקב הראשון והוותיק ביותר בישראל, שעדיין פועל. בניית היקב החלה בשנת 1889 והשלב הראשון הסתיים בשנת 1890. בניית המרתפים החלה ב-1893 והסתיימה ב-1896, בעלות של שישה מיליון פרנק – השקעה אדירה, בקנה המידה של שנות ה-90 של המאה ה-19.
ייצור היין הועבר מראשל"צ ליקב בזכרון יעקב  ב2011 .

יקב זכרון יעקב
יקב זכרון יעקב הוקם בשנת 1892, וגם בו השקיע הברון אדמונד דה רוטשילד כחמישה מילון פרנק בחפירת ובניית שישה מרתפי יין תת קרקעיים עצומים. ביקב החדיש והמשוכלל מתקיים שילוב מרתק בין העולם החדש לעולם הישן של היין. ביקב זכרון יעקב מפיקים את יינות האיכות של יקבי כרמל, ממיטב הכרמים בארץ. היקב קולט ענבים מכרמי האזור ומכרמי הגליל והגולן. במחלקה נפרדת שהוקמה ב-2003 מייצרים כמויות קטנות של יינות באיכות יוצאת דופן, המייצגים את מיטב אזורי הכרמים בארץ.

יקב קאיומי חוות המיכלים החדישה ברמת דלתון שבגליל העליון הוקמה בשנת 2004. היא משמשת כזרוע של יקב זכרון יעקב, הממוקמת בלב אזור הכרמים ומאפשרת לקבל את ענבי האיכות מכרמי הגליל והגולן תוך דקות ממועד הבציר.

יקב יתיר
יקב יתיר ממוקם בלב בקעת ערד, למרגלות המצודה בתל ערד המקראית והוא יקב עצמאי בבעלות יקבי כרמל. היקב החדיש והמשוכלל הוקם בשנת 2000 על ידי יקבי כרמל אשר זיהו את הפוטנציאל באזור, לגידול ענבים והפקת יין משובח. תפיסת העולם ביקב יתיר דוגלת בשימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר ובידע העדכני ביותר על מנת למצות את פוטנציאל האיכות של הענבים, תוך שימור האופי האזורי של היינות. הכרמים המטופחים של יקב יתיר נטועים על גבי מדרונות בלב יער יתיר, המתנשא לגובה של עד 900 מטר מעל פני הים וממוקם כמה דקות נסיעה מהיקב.

מרכז תרבות היין של יקבי כרמל ביקב זכרון יעקב
מרכז חוויתי המשלב סיורים, סדנאות  וטעימות יין ביקב ההיסטורי, הפותח שעריו ומציג את הסיפור המרתק מראשית תעשיית היין בישראל ועד העולם החדש של היין כיום

טעימות יין בחנות (25 ₪ לאורח):
אתם מוזמנים להגיע לחנות היין ולבחור יין מתפריט מיוחד ובלעדי לטעימות יין. הטעימה מודרכת על ידי אנשי הצוות המקצועי של המרכז וכוללת שלושה יינות.

סיור וטעימות יין (30 ₪ לאורח):
אפשרות זו כוללת, בנוסף לטעימות היין בחנות (בעמידה), גם סיור מודרך במרתפי היקב וצפייה בסרט קצר על היקב, המייצג שילוב נדיר של היסטוריה, מסורת וחדשנות. משך הפעילות 45 דקות עד שעה אחת.

סיור וסדנת יין (50 ₪ לאורח):
קבלת פנים, סיור ביקב החדיש והמודרני, שיטוט במרתפי היקב האותנטי- ההיסטורי, הסברים נרחבים על עולם היין בכלל ועל היין הישראלי בפרט,
על טכנולוגיות שונות, כולל סרט קצר על ייצור היין ביקב.
סדנת היין, המלווה את הסיור, היא חוויה מיוחדת במינה הכוללת טעימה מודרכת של חמישה יינות, על ידי מדריכת יין מקצועית. הסדנה מועברת בישיבה סביב שולחן עם לחם ושמן זית. משך הפעילות כשעה וחצי. הסיור מותאם במיטבו לקבוצות מעל 10 איש. לסיורים פרטיים ניתן לפנות ל- [email protected]

סיור וסדנת יין משודרגת בלווי גבינות (100 ₪ לאורח):
קבלת פנים עם יין תוסס, סיור מקצועי ביקב החדיש ובמרתפי היקב, והיכרות עם מערכות טכנולוגיות מגוונות לייצור היין, בהמשך, אתם מוזמנים לצפייה בסרט קצר על היקב ולטעימה מודרכת ממיטב יינות יקבי כרמל על ידי מדריכת יין מקצועית, הטעימה בישיבה סביב שולחן, מלווה בלחם, שמן זית וגבינות משובחות. משך הפעילות כשעתיים, מותאם לחובבי יין או לכל אורח המעוניין להרחיב את ידיעותיו בתחום. הסיור מיועד לקבוצות של 10-20 איש או יותר (או במחיר שווה ערך).

LIMITED EDITION – חווית יין במהדורה מוגבלת במחיר של 220 ₪ לאורח:
מורכבותו הייחודית של היקב ויינותיו ומיקומו במרכז אזור הכרמים היפה והוותיק בארץ, מאפשרים לנו להעניק לכם חוויה מיוחדת במינה, הכוללת סיור בכרמים סביב היקב, סיור ביקב עצמו ובמרתפים (כולל טעימות יין בחדרים הסודיים), ארוחה קלה ב"בית הייננים", סדנת טעימות ממיטב יינות היקב, ולקינוח, טעימת יין כרמל ברנדי 120 שיוצר במהדורה מוגבלת לכבוד הבציר ה-120 של יקבי כרמל.
משך הפעילות, כארבע שעות (החוויה נשארת הרבה אחרי)… הסיור מיועד לקבוצות של 10-20 איש או יותר (או במחיר שווה ערך).
כל הסיורים ביקב נערכים בימים א'-ו' – בתיאום מראש בלבד.

ביקורים מותאמים אישית 
הצוות המקצועי של מרכז תרבות היין ישמח לארגן עבורכם חוויה המותאמת אישית לכם, המאפשרת לשלב סיור ביקב, סיור בכרם, הקרנת סרטים באולם ג"יימס רוטשילד, סדנת טעימות, ארוחה במסעדת "ביסטרו דה כרמל" ואפשרויות רבגוניות נוספות.

יצירת קשר – מרכז תרבות היין
טל. 04-6391788
דוא"ל: [email protected]