אחות גדולה, אחות קטנה

28/02/2014
סניף נוסף למסעדת טוקו המשך »

מסעדת "טוקו" אשר ממוקמת במתחם ה"יס פלנט" בראשון לציון ומציינת כשנה וחצי להיווסדה מתרחבת ומוסיפה סניף חדש לרשתה. הסניף החדש יוקם בתל אביב בניצוחו של שף המקום, ניצן רז, ועם פתיחתו תעבור שדרוג גם מסעדת ה"טוקו" הראשונית.

ניצן רז, שף ומבעלי מסעדת ה"טוקו", החזיק באמתחתו שנים גם את מסעדת "סושיסמבה" התל אביבית, שסועדיה בוודאי הופתעו למצוא השבוע בכניסה למסעדה שלט עליו השם "טוקו".

רז, ניהל את "סושיסמבה" 15 שנים, יחד עם בעלי רשת "סושיסמבה" האמריקאית ובראשם שמעון בוקובזה, להם לדברי רז, היו "יחסי אב ובנו". תחילתו של הקשר בין השניים היה בשנת 2001, קשר שהיה נראה בהתחלה כסיפור אהבה מבטיח. רז, היה אז שף צעיר שהגיע לניו יורק כדי לעבוד כמה חודשים במטבח המסעדה במנהטן, ולבסוף נשאר רז יותר מארבע שנים. בתום ארבע השנים, חזר לארץ יחד עם אשתו ושתי בנותיו שנולדו שם.

"מבחינה ריגשית", אומר רז, "זה כואב לי. אני בן אדם רגיש. לא בן אדם שרב, ומעטים האנשים שרבתי איתם בחיי. הריב עם בוקובזה כואב לי. אבל ככל שאתה מתבגר אתה לומד שצריך לשרוד. אם לא הייתי עושה את זה, הייתי היום בלי מסעדה ועם חובות של כמה מיליונים."

סגירת "סושיסמה" ופתיחתו של סניף ה"טוקו" הן הצעד האחרון במאבק משפטי סועד שהתנהל שנים בין רז לבוקובזה והסבתה של "סושיסמבה" ל"טוקו" היא התחלה של מהלך שעתיד להביא לשינוי גם בסניף "טוקו" בראשון לציון, שם מתפקד רז כשף וכאחד מבעלי המקום, יחד עם מייקל ברסקי, איציק אנקונינה ויוסי גלזר.

"לכל אחת מהמסעדות יש קהל שונה והתפריט בהתאם. פה (בתל אביב) אנחנו משאירים את הרוח של סושיסמבה, שהיא רוח טובה. בראשון לציון יהיו התאמות לקהל המקומי, למשל, מנות גדולות יותר. יותר מנות סושי מטוגנות בטמפורה."

כיום, ניתן למצוא בתפריט של ה"טוקו" מנות כמו; קרפצ'יו מוסר, פופקורן עוף, סלט בריאות אסייתי, ניוקי פירות ים, פאד תאי וסושי מיוחד המאפיין את המקום.

"טוקו  TLVתהיה מסעדת השף שלי" אומר לנו רז, "ובעקבותיה תעבור שדרוג גם טוקו בראשון לציון. פעם לא יכולתי לשמוע את המונח רולים בטמפורה, וכיום יש בתפריט בראשון לציון שישה או שבעה כאלה. הבנתי שבסופו של דבר צריך לתת מענה ללקוחות."

פתיחתו של סניף ה"טוקו TLV" מבשרת רבות, ולא רק לקהל התל אביבי, אלא גם, ואולי בעיקר זה הראשוני, לו צפויות הפתעות מעניינות בתפריט המסעדה.  

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *