שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תערוכת הוויסקי הגדולה מבית Whisky Magazine מגיעה לישראל

5-6 במרץ 2013 בגלרייה מאירהוף בתל אביב

תערוכת הוויסקי היוקרתית מגיע לישראל לראשונה. תערוכות וויסקי לייב מתקיימות מדי שנה בשורה ארוכה של מדינות בעולם: אוסטרליה, אירנלד, אנגליה, ארה"ב, בלגיה, הודו, הולנד, יפן, צרפת, קנדה, ספרד, סין ועוד. לראשונה תוצג התערוכה בישראל ותתקיים במשך יומיים. המוזמנים אליה יהיו הן אנשי התעשייה וקהל המקצועי  והן הקהל הרחב. מספר הכרטיסים מוגבל באתר האינטרנט של התערוכה.

בשנה האחרונה הוויסקי זוכה לעדנה יותר מתמיד, הן בעניין שהוא מעורר והן מבחינת הצריכה שהכפילה את עצמה בעת האחרונה, ובמיוחד עם  השינוי במס שהפך גם את הוויסקים היוקרתיים ביותר לנגישים.  במסגרת התערוכה יוצגו וויסקים משלל מזקקות מפורסמות מהעולם לצד "פנינות" מוכרות פחות, כמו גם השקות של וויסקים חדשים בארץ.

ייערכו סדנאות על ידי טובי המומחים בארץ וכן צפויים לבקר בה מומחים עולמיים שיעבירו סדנאות גם הם. למשל, סדנת מקאלן עם פטסי כריסטי, השגרירה העולמית של מקאלן, סדנת יישון וויסקי עם מאסטר דיסטילר דר. ג'ים סוואן, סדנת גלן מורנג'י, גרנט'ס בלנדינג ועוד. גם חנות וויסקי במחירים נמוכים במיוחד תופעל בתערוכה ויימכרו בה מגוון הבקבוקים שיוצגו בה.

כרטיס לתערוכה יקנה כניסה, מספר טעימות וכוס וויסקי מקצועית ויוקרתית (Glencairn), מתנה .

מבין המותגים שיוצגו בתערוכה: מקאלן, גלנפידיך, גלן פארקלס, דאלמור, מנקי שולדר, בואומור, ימזאקי, ג'ק דניאלס, היילנד פארק, בונהאבן, סט. אנדרוז, ג'ורה, בפאלו טרייס, איגל רייר ועוד.

 

גלרייה מאירהוף, רחוב דובנוב 8, תל אביב

רביעי, 5/3 וחמישי 6/3, שעות: 12:00 – 21:00 כרטיסים: 119 ש"ח

199 למתחם הוי.אי.פי שכולל יותר טעימות וגם טעימות מזון

http://www.whiskylive.co.il/


 

סדנת whiskey blending
מנחה: גל יניב (מנהל הדרכה ותוכן בחברת הכרם)

סדנת הבלנדינג המיוחדת של גרנטס חוקרת לעומק את אמנות ערבוב הוויסקי (blending) ותלמד את המשתפים בה איך קורה הקסם ואיך הוויסקי מתפרק לגורמים ומורכב מחדש כיצירה איכותית, והכל דרך האף, בהרחה בלבד (כשבסוף גם טועמים כמובן).

כל משתתף מקבל ערכה של שלושה בלנדד וויסקי שונים להרחה וטעימה ובוחר את זה אליו הוא מתחבר. לאחר בחירת הוויסקי מקבל המשתתף 7 סוגי וויסקי שונים, שני וויסקי דגנים וחמישה סינגל מאלטים שונים. על המשתתף לנחש כמה אחוזים מכל וויסקי מרכיבים את הבלנד אותו בחר ולנסות להרכיב מחדש בעצמו את הבלנד. מהדוגמאות שלפניו יכול המשתתף להכין בלנד משלו ולבקבק אותו בבקבוק דוגמא של 100 מ"ל.

הסדנא מוגבלת ל 12 איש ומתקיימת לראשונה בישראל במספר מועדים שנקבעו מראש כחלק מתערוכת וויסקי לייב – ההשתפות מותנית בהרשמה מוקדמת ועולה 20 ש"ח בלבד.

05/03 20:00

06/03 20:00

 

סדנת טעימות מקאלן
מנחה: פטסי כריסטי (שגרירת וויסקי מקאלן בעולם)

מומחית הוויסקי  פטסי כריסטי היא שגרירת וויסקי מקאלן בעולם ונחשבת לאחת המומחיות הגדולות לוויסקי, כריסטי, בעלת 16 שנות נסיון בתחום האלכוהול חתומה על מספר לא מבוטל  של המצאות קוקטיילים וניהול ברים מובילים. בועידה תקיים פטסי טעימת מקאלן מונחית.

ההשתפות מותנית בהרשמה מוקדמת ועולה 40 ש"ח בלבד.

05/03 17:00

06/03 15:30


יישון וויסקי באקלים חם
מנחה: ג'יימס סוואן (מאסטר דיסטילר)

אין שני למאסטר דיסטילר ג'ים סוואן בהבנה של "התנהגות" הוויסקי בחביות בתנאי אקלים שונים. ג'ים שליווה עשרות  מזקקות ברחבי העולם, יעביר סדנא על החלק המסתורי ביותר של תהליך ייצור הוויסקי, היישון.

ההשתפות מותנית בהרשמה מוקדמת ועולה 20 ש"ח בלבד.

06/03 18:30

 

סדנת טעימות גלנמורנג'י
מנחה: אביגדור אפלבוים

05/03 18:30

טעימה מונחית של סיומות החבית המיוחדות והידועות של גלנמורנג'י.

אוריג'ינל, נקטר ד'אור, לסנטה וקינטה רובן הנפלאים.

ההשתפות מותנית בהרשמה מוקדמת ועולה 20 ש"ח בלבד.

עוד בתערוכה
חשיפה ראשונית!! Beam Signature Craft Jim    מסדרת ה Small Batch. ברבן פרימיום המיושן 12 שנים.

מחיר לצרכן החל מ-220 ₪

טעימה ראשונה בישראל –

שקלטון – אחד מבקבוקי הוויסקי המיוחדים ביותר של מזקקת מקינלי (מזקקת המקור של דלמור וג'ורה), ששלושה ארגזים ממנו נמצאו בקוטב הדרומי והיה שייך לחוקר הקוטב ארנסט שקלטון. ריצ'ארד פטרסון, המאסטר בלנדר של המזקקה,  הצליח אחרי טעימות מורכבות לשחזר את הוויסקי המיוחד. ויצרו ממנו סדרה מוגבלת מאוד.  מחיר 700 ₪

ודלמור קינג אלכסנדר –   וויסקי זה מורכב מוויסקים שיושנו באופן מושלם בשישה סוגי חביות מובחרות – חביות בורבון מעץ אלון אמריקני, חביות שרי ספרדי מיקב מאטוסאלם אלרוסו, חביות מדירה, מרסלה ופורט, וחביות צרפתיות של קברנה סוביניון. שילוב נדיר. סינגל מאלט וויסקי מהמובחרים בעולם.

מחיר לצרכן :החל מ-990 ₪

וגולת הכותרת-

ודלמור 1981 – בקבוק שמחירו לצרכן כ-7000 ₪!!! ישנם 713 בקבוקים בעולם- ארבעה הגיעו לארץ ואחד מהם ייפתח בתערוכה

צורת הגשה חדשה וייחודית, היישר מהחבית, של Buffalo Trace. לאחר סיום היישון הרגיל, הוויסקי ייושן בחביות 8 ליטר, שיוצבו בברים נבחרים. בזכות קוטנן, משפיעות החביות במהירות רבה על הוויסקי המתיישן והופכות אותו לטוב עוד יותר עם הזמן. מעתה ניתן יהיה להזמין גם וויסקי מהבקבוק או מהחבית.  

תיבול וויסקי בטעמים הוא אופנה חדשה ומצליחה בסקוטלנד וארה"ב. מספר וויסקים כאלה יוצגו בתערוכה, כמו בול רן (וויסקי עם אגוזי לוז), בלאק קניון (וויסקי עם פירות יער), רוקי מאונט (וויסקי  עם תפוחים)

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות