שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

הגוש הלבן

יקבי גוש עציון

מאת רונן פרלמוטר
(מתוך מדור היין, מגזין 'נשים' 7.2.13)

יקבי בוטיק יש הרבה בארץ, ברוך השם. מצפון הגולן ועד לגבול מצרים המדינה שופעת יקבים ויקבונים, כאשר רובם ככולם מתמחים בייצור של יין אדום, גם אם יש בארסנל היינות שלהם לבן אחד או שניים.
יתכן שזה נובע מהביקוש הצרכני הער שהיה בשנים האחרונות דווקא ליין הצבעוני אך בהחלט יתכן שהסיבה האמיתית היא שלייצר יין לבן ברמה גבוה יש צורך בידע ובמכשור מתקדמים הרבה יותר.

אולי זה יישמע לכם קצת מוגזים אבל האמת היא שייצור יינות לבנים משובחים מורכב יותר ודורש הקפדה ושליטה רבה יותר מייצור האדומים.
 לא רבים מחוץ לגוש עציון יודעים שדווקא יקבי גוש עציון, הממוקמים בצומת הגוש המפורסמת ומייצרים כארבעים אלפי בקבוקים של יין מדי בציר, הולכים כנגד הזרם (זרם היין, במקרה דנן) ומתמחים ביינות לבנים (למרות שבזמן האחרון נדמה שכיוון הזרם משתנה לטובתם והביקוש ללבנים מתגבר). גם אדומים מצוינים יש להם, אבל לבן מוצלח ביקב קטן, כמו שאמרנו, פחות מצוי – ורק על זה מגיע להם שאפו.

בשנה החולפת חווה היקב אבדן כואב כאשר הוא שכל את תמר רוזנברג ז"ל, מי שהקימה וניהלה יחד עם בעלה שרגא יבדל"א את פעילות היקב (לרבות מרכז המבקרים והמסעדה החלבית הפועלת בו) ונפטרה לאחר מחלה קשה.
חסרונה של תמר מורגש מאוד והיקב עדיין עובר תהליך התאוששות מאבדן כואב זה.

את גן האירועים האינטימי שהוקם מאחורי היקב קרא שרגא על שם אשתו היקרה – "כרם תמר", מנהל שיווק צעיר ואנרגטי הגיע ליקב (אייל בוקסבוים) וגם אולם טעימות חדש נחנך. כעת הם מתפנים להשיק יינות מבצירים חדשים לצד סדרת ערבי טעימות (שאף אני זכיתי לאחרונה להשתתף באחת מהן) שתחשוף את העשייה לקהל הרחב.

המון הצלחה חברים!

יקבי גוש עציון

סוביניון בלאן 2012, יקבי גוש עציון
סוביניון מקסים וחנפן שלא מאבד את החדות שלו ומוגש בבקבוק לא שגרתי לזן ענבים זה. צבעו בהיר מאוד, האף מדיף ארומות פומלית וגויאבה לצד מינרליות טובה וירקרקה. בחיך הוא מפתיע עם נגיעות פרי טרופי אבל שומר על חומציות גבוהה ומהנה. אחלה יין!
מחיר מומלץ – 64 ₪.

קברנה פרנק יקבי גוש עציון
 מאז התחילו לייצר ביקב את היין הזני הזה הוא התבלט לטובה. בעוד שברוב היקבים משמש הפרנק לתיבול ירקרק בממסכי יינות אדומים, כאן בגוש עציון הענב מצליח לעמוד בפני עצמו – ובהצלחה יתרה. האף אינו חף אמנם מירקרקות אופיינית (פלפל ירוק, מנטה) אך היא מתונה ומשולבת בפרי שחור אלגנטי (דובדבן, שזיף), ובהמשך גם שוקולד, טבק ומעט טחב חינני. בחיך מורגש גוף עשיר ועגלגל אך כזה שאינו נגרר לריבתיות מתקתקה. מי אמר שאין מתנחלים אלגנטיים?
 מחיר מומלץ – 110 ₪.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות