עשור למהפכת האיכות של כרמל

14/01/2014
מפגן בזק מרשים המשך »

מאת: אבי הלוי

ככה בשקט בשקט, מבלי ששמנו לב, חלפו עברו כבר כעשר שנים למהפכת האיכות ביקב הגדול במדינה. לאחרונה עשיתי סדר בקבצים שלי במחשב ונתקלתי ברשמי טעימת יינות מראשית שנת 2004. הטעימה התקיימה בבית היין במעברות ובדברי הפתיחה שלי מאז מצאתי את המשפט המשעשע הבא: "שמחתי לשמוע שביקב כרמל מזרחי עושים יינות בוטיק…" חלק משמות היינות שטעמנו אז נשמעים גם היום די מוכרים וחלקם היסטוריה: שרדונה 'הר תבור' 2002, סירה 'רמת ערד' 2002, קברנה סוביניון 'זרעית' 2001 וקברנה סוביניון 'רמת ערד' 2000. אגב, ברוך וולף מבית היין פתח לאחרונה את הקברנה זרעית 2001 ודיווח שהיין היה מצוין.

יינות האיכות של יקבי כרמל הם היום כבר דבר מובן מאליו. הייתה לי הזדמנות לטעום מגוון מיינות אלו בביקור שערכתי ביקב בזיכרון עם כמה מחברי. אירחה אותנו מירה איתן, לשעבר עורכת המגזין 'יין וגורמה' וכיום אחראית על קשרי עיתונות ביקבי כרמל. הביקור החל בסיור במתקני היקב שעבר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות: החלפת בורות קליטת הענבים מבטון בבורות נירוסטה גדולים ומודרניים, חוות מיכלים חיצונית ממוחשבת ומבוקרת ליינות הסדרות הגדולות, מיכל תירוש ענק בגודל חמש מאות אלף ליטר, מיכלים לטיפול ביינות הפרימיום והסופר פרימיום, מיכלים אנכיים, מיכלים אופקיים, מיכלי בטון שצופו מחדש באפוקסי ועוד ועוד.

בתום הסיור התכנסנו לטעימה במרתף הטעימות של היקב שם טעמנו שמונה יינות: ויונייה הסדרה האזורית גליל עליון 2011, ריזלינג סינגל ויניארד כרם קאיומי 2011, קברנה פרנק אזורית גליל עליון 2008, פטיט סירה אזורית הרי יהודה 2009, קברנה סוביניון סינגל ויניארד כרם סומקה 2010, שיראז סינגל ויניארד כרם קאיומי 2008, מדיטרניאן 2008 וכרמל לימיטד אדישן 2008. יצוין שטעימת יינות מסוג זה זמינה לכל דורש בתיאום מראש דרך המרכז לתרבות היין שפועל במקום. יש כמה רמות של טעימות והמחירים נעים בין 25 ש' לטעימה בסיסית ועד ל-100 ש' לטעימה משודרגת בלווי לחמים, גבינות ושמן זית.

קולאז' כרמל 600

כרמל, ויונייה הסדרה האזורית גליל עליון 2011
נציג מעולה ליינות הלבנים מהסדרה האזורית. 100% ויונייה מכרמים בגליל העליון באזור הר מירון. שליש מן היין תסס בחביות עץ ומשיך להתבגר במשך ארבעה חודשים על המשקעים. ליין צבע צהוב די עמוק כצבע גרגרי תירס. באף כבדות מסוימת, שמרית משהו, אך המגע הראשוני עם החיך מבשר חמיצות טובה שמתעדנת מעט בלגימה שנייה ושלישית. באופן מפתיע ביחס לרעננות של היין הגוף שמנוני ומלא. תחושת החמיצות חוזרת לאחר הבליעה כאשר 'לימוניות' מופיעה בצידי החיך. מתאים לטעמי למאכלים 'צלולים' כמו פסטה ברוטב עגבניות או דג בגריל וכד'. מחיר נוח: 55 ש'.

כרמל, ריזלינג סינגל ויניארד כרם קאיומי 2011
100% ענבי יוהנסברג ריזלינג מכרם בגובה מעל 700 מטר שניטע בשנת 2000. היין הזה יצא בשנים הראשונות תחת הסדרה האזורית והחל מבציר 2010 משתייך לסדרת הסינגל ויניארדס. הריזלינג מבציר 2011 הוא יין צעיר על כל המשתמע מכך: צבע זהוב בהיר, אף מעט סגור וחיך בעל חומציות בולטת. הטעמים היותר נעימים מופיעים לאחר הבליעה, בשלב האפטר טייסט. בשל חדותו ופריכותו בשלב זה של חייו הוא מתאים, לטעמי, למאכלים שהולכים טוב עם סוביניון בלאן: סושי, דג ברוטב עגבניות, גבינות עיזים וכד'. מחירו: 75 ש'.

כרמל, קברנה פרנק הסדרה האזורית גליל עליון 2008
יין שרובו קברנה פרנק עם תוספות של מעט מלבק ופטי וורדו. הענבים מכרמים שונים בגליל העליון הנטועים בגבהים שבין 450 ל- 850 מטר. היין התיישן בחביות עץ במשך עשרה חודשים. צבע אדום-סגול-כהה כצבע קליפת חציל בשל. האף מאוד ריחני ונעים, מתקתק משהו. פה טעים וידידותי מאוד. תערובת של מתיקות קלילה עם טעמים נעימים של פירותיות בשלה עם ניואנסים צעירים. גוף טוב ומלא, טאנינים רכים וטעם שיורי ארוך ומהנה. חיפשתי את הירוקיות המפורסמת האופיינית לקברנה פרנק ולא מצאתיה. יופי של יין ללגימה בכיף, לא צריך אוכל לידו. מחיר: 65 ש'.

כרמל, פטיט סירה הסדרה האזורית הרי יהודה 2009
100% פטיט סירה מענבי גפנים ותיקות, בנות 35-40 שנה עלי פי פרסומי היקב, בהרי יהודה. עוד נמסר בדף היינן שהיין התיישן כשנה בחביות עץ אלון צרפתי ובוקבק לאחר סינון גס בלבד. צבע אדום-שחור כצבע הדיו. באף ריחות פירותיים נעימים שמשלבים בשלות ופרי צעיר גם יחד. היין מכה בפה בחוזקה ועוטף את החיך בטאנינים די תוקפניים. לאחר הבליעה החיך נשאר עפיץ ו'מיובש'. איני יכול להעלות על דעתי מאכל שיתאים ליין הזה משהו אחר מכבש בתנור עתיר שומן או חמין עסיסי מבשר שפונדרה… 75-80 ש'.

כרמל, קברנה סוביניון סינגל ויניארד כרם סומקה 2010
יין חדש לגמרי בהיצע של יינות כרמל, מצטרף ליינות הכרם היחידני כמו קאיומי ושעל. הענבים מגיעים מכרם ברמת הגולן שניטע לפני שמונה שנים, כרם סומקה הקרוי על שם כפר בדואי קדום ליד צומת וואסט. גובה הכרם 850 מטר והוא הצפוני ביותר מבין כרמי כרמל ברמה. היין התיישן 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. צבעו אדום כהה ומבריק. באף ריחות 'קברנאיים' אופייניים: שזיף, פטל, דובדבן שחור וכד'. בפה חגיגית טעמים מלווה בטאנינים מתונים. גוף טוב ומלא. מתיקות וחמיצות מאוזנים היטב ואף אחר מהם לא בולט יותר מדי. יין שמרגיש 'רציני' ובהחלט לא מתחנף. מחירו: 120 ש'.

כרמל, שיראז סינגל ויניארד כרם קאיומי 2008
יין שאחיו הבוגר מבציר 2006 עשה היסטוריה כאשר זכה בגביע עולמי של מגזין דקאנטר בקטגוריית יין אדום מזני עמק הרון. 100% שיראז מענבים הגדלים בכרם קאיומי ליד מירון שבגליל העליון. התיישנות בחביות עץ אלון צרפתי במשך 15 חודשים. צבע אדום כהה עמוק וחזק. באף שלל ריחות של פירות אדומים עם רקע צמחי תבלין כמו רוזמרין, בזיליקום ואולי משהו שמזכיר זעתר. היין 'מתיישב' יפה בחיך ועוטף אותו בהנאה. טעים טעים. הגוף טוב ומלא והטעם השיורי נשאר בחיך זמן רב אחרי הבליעה. יופי של יין שמצדיק את המוניטין שלו. 130 ש'.

כרמל, מדיטרניאן 2008
בציר שני של היין המיוחד הזה שמבוסס בעיקר, אך לא רק, על זנים ים תיכוניים. יש בו כמעט הכול: קריניאן, שיראז, פטי וורדו, פטיט סירה, מעט מלבק ואפילו 2% ויונייה כמקובל בעמק הרון שבצרפת. היישון בחביות עץ אלון צרפתי מתבצע 7 חודשים של כל זן בנפרד ועוד 8 חודשים לאחר הערבוב. צבע היין אדום-סגול עמוק. האף די נדיב ובפה מירקם קטיפתי. הגוף בינוני והאלכוהול לא גבוה (13.5%). יש ביין הזה מעט מכל דבר: עץ, פרי, טאנינים וסיומת בינונית. הייתי אומר שקל יותר לומר מה אין ביין הזה: אין פרי בשל, אין דובדבנים שחורים ולא דומדמניות וכיוצא באלו… יחד עם זה הוא משתנה וחושף ריחות וטעמים ככל שהוא משתהה בכוס. משתייך לסדרת ה- Fine Wine  של היקב ומחירו בהתאם: 160 ש'.

כרמל לימיטד אדישן 2008
יין הדגל היוקרתי של יקבי כרמל. קיבל ציון 91 אצל רוברט פרקר לאחר שנטעם על ידי מרק סקווירס. בלנד בורדולזי שרובו קברנה סוביניון ופטיט וורדו (62% ו- 28% בהתאמה) וקצת קברנה פרנק, מלבק ומרלו. צבע אדום-שחור-סגול עמוק. אף חזק שמערב ריחות של פרי בשל מתקתק עם פרי צעיר חמצמץ. בפה הפרי מאוד עשיר אבל גם חמישה עשר החודשים שבהן שהה היין בחביות עץ אלון צרפתי נותנים אותות קלים של עץ ועישון קל. האלכוהול נמוך (13.5%) אבל הגוף מלא ועשיר. הטאנינים בולטים אבל בלגימה חוזרת החיך מתרגל אליהם ונהנה. טעם שיורי ארוך ומהנה. בסך הכול התרשמתי שהיין הזה צריך עוד זמן שיעשה לו רק טוב.
260 ש'.

סיכום
הסיור והטעימה היוו עבורנו מפגן בזק אך מרשים של היכולות והתוצרים של יקבי כרמל. מה שנקרא פעם מהפכה הפך לשגרה של ביצועים ואיכות ממדרגה גבוהה. תודתנו נתונה למירה איתן על הסיור והטעימה המאלפים. 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *