חוק איסור פרסום אלכוהול

06/01/2014
זהירות, יין עלול לטשטש את חדות המחשבה שלנו – עובדה המשך »

מאת אילנית צמח

בכנס חירום שאורגן ע"י מועצת הגפן והיין שהתקיים ב5/1 במשרד החקלאות, ניסו להסביר לעוסקים בענף היין את עיקרי החוק החדש " חוק איסור פרסום אלכוהול".

מתוך הכנס מצאתי לנכון להביא אליכם מספר סעיפים חשובים עליהם יש לתת את הדעת ולא לנסות להתחכם.

האם מדובר בפגיעה בחופש הביטוי?  בחלק מהסעיפים מדובר בפגיעה בוטה

האם נרדמנו בשמירה? שהרי יוזם החוק דני דנון הניח אותו על שולחן הכנסת כבר לפני שנתיים… התשובה היא כן ולא! לא, כי במועצת הגפן והיין היו מספיק עירניים.. במקור דרישת משרד הבריאות ומשרד הפנים הייתה לאסור פרסום אלכוהול בכל רמה ואילו החוק הנוכחי מדבר על רמות פרסום שונות ובו ניסו ואף הצליחו במידה להחריג את היין מאלכוהול במונחים הבעייתיים שלו. כן נרדמנו אנו אנשי העסקים המנהלים את היקבים, החנויות וכל יצרני היין שלא היינו מספיק מעורבים בתהליך כי חשבנו שיין זה דבר תרבותי / פולחני / דתי ומי יזיז את היין שלנו.

מכאן נולדו שתי הבחנות בהגדרת החוק:

משקה משכר – כל משקה שבו עד15.5% אלכוהול, הווה אומר יין, בירה ומה שביניהם.

משקה משכר חזק – כל משקה שבו למעלה מ-15.5% אלכוהול.

איסור פרסום משקה משכר או מתנות – (סעיף 3 א+ב) מדובר במשקה משכר חזק – כך שאנו אנשי היקבים, הוחרגנו שוב.

2-1 לטובתנו
סעיף מעניין ואף מועיל, התווסף לחוק המציין כי טעימות יין תעשנה בתמורה ולא בחינם (3ג) אכן הגיע הזמן שהביישנים יבינו כי יין עולה כסף ויגבו כסף עבור טעימה. חבל רק שהיינו צריכים חוק בשביל זה.

התוויות שלנו –
למי שיקרא את החוק ימצא בסעיף 8( 1-11) שבעצם אין חדש בממלכת פרסום היין למעט העובדה שעל כל תווית אחורית יש להוסיף בשטח של 15% מגודל התווית את המשפט הבא:

אזהרה : מכיל אלכוהול.

מומלץ להימנע משתייה מופרזת


פרסומת למשקה משכר יכולה לכלול פרטים אלה, כולם או חלקם:
(1) השם המסחרי של המשקה המשכר;

(2) סימן המסחר של המשקה המשכר;
(3) השם המסחרי של היצרן של המשקה המשכר
(4) סימן המסחר של היצרן של המשקה המשכר;
(5) אריזת המשקה המשכר ומקום מכירתו;
(6) מקום ייצור המשקה המשכר ותמונות המקום;
(7) אחוז האלכוהול במשקה המשכר;
(8) קיומה של תעודת הכשר למשקה המשכר;
(9) תחרות שבה השתתף המשקה המשכר, לרבות ציון, דירוג וסוג זכייה בתחרות
(10) מחיר המשקה המשכר;
(11) שנת הייצור של המשקה המשכר;

מתי החוק נכנס לתוקף בעניין התוויות ? 20/2/16, מומלץ להתחיל לעצב תוויות עם המשפט הזה שהרי לא תרצו ללכת לחנויות בעוד שנתיים ולהדביק תוויות חדשות על יינות שהוצאתם למדף.

לעיתונאים, לעורכים ולאלה שרק רוצים לחשוף את המוצר שלהם…

נוגסים בחופש הביטוי ?
המשוכה המשמעותית בחוק, סעיף 8 (12) מדבר על פרסום בכתבי עת ייעודיים  / מקצועיים, בשבועות הקרובים יתקיים מיפוי כתבי העת ויוחלט מי הוא כתב עת מקצועי, הרשאי לכתוב על יין ואלכוהול . כולל ביקורות יין בעיתונות הארצית. ולכך מצטרף הסעיף להלן: 12) פרטי מידע נוספים שקבע שר התעשייה המסחר והתעסוקה, אם הפרסום נעשה בכתב עת מקצועי שעניינו משקאות משכרים והשר אישר לעניין זה.

כאן עולה השאלה –  מי מגביל את חופש הביטוי שלנו? למה כתב עת שהוא מוצר פרטי ולא ציבורי אינו יכול להתפרנס מעבודתו? האם חזרנו למשטרים האפלים ששולטים בנכתב ובמפורסם? מדוע בישראל במאה ה-21 יש רגולטור שמפקח על איכות הפרסום ולא על איכות היין? השר מחליט מי הוא כתב עת מקצועי ומי הוא כותב מקצועי ?

עז נוספת ובעייתית לא פחות היא הפרסום באינטרנט. החל מדף הפייסבוק ועד לאתר האינטרנט שלנו. בנושא זה יוגש בג"צ ע"י מועצת הגפן  בתקווה שלא יאלצו אותנו להפסיק לקדם את היינות גם באינסטגרם .

לסיכום, קצת סדר :
חוק איסור פרסום אלכוהול, יכנס לתוקף החל מה-20/2/14.

חוק הרישום על התוויות לגבי משקה משכר, יכנס לתוקף החל מה20/2/16

חוק פרסום אלכוהול המתייחס ליין יועלה בפני היועצת המשפטית של משרד הבריאות ע"י עו"ד אלי זוהר שייצג את מועצת הגפן והיין.

ובנימה אישית
חשוב להבחין בין פרסומת לבין יחסי ציבור.

פרסום הוא פעולת תקשורת  מתוכננת, המיועדת להעביר מסר אחד או מספר מסרים מצומצמים לקהלי מטרה רחבים, לרוב באמצעות ערוציתקשורת המסחרייםמטרותיו העיקריות של הפרסום הן יידוע, שכנוע, איזכור, חיזוק עמדות  והנעה לפעולה. הפרסום, בניגוד לתוכן תקשורתי אחר, מניח את קידום נושא הפרסום בתכליתו, ומכפיף את שאר הגורמים (השפעה על הקהל, השפעה סביבתית, השפעה על התקשורת וכו') כמשניים לו. ע"ע ויקיפדיה

יחסי ציבור – הם פעילות תקשורת המונים  שמטרתה להשפיע על הציבור, או על קהל  יעד מסוים, להשגת מוניטין הרצוי ליוזם פעילות זו. יחסי ציבור נחוצים לפעילותו השגרתית של יחיד או גוף הרוצה להגיע לתודעת הציבור, וחשיבותם גוברת בעיתות ניהול משבר  בפעילותו של הגוף.

להבדיל מפרסומאי, היחצ"ן משתמש בחלק העיתונאי ולא הפרסומי של אמצעי התקשורת.  לדוגמה, רכישת שטח בעיתון לצורכי פרסום מודעה הינה פעילות פרסום;  השפעה ישירה או עקיפה על עיתונאי להכנסת כתבה אוהדת לעיתון היא פעילות יחסי ציבור. ע"ע ויקיפדיה

שיהיה לנו בהצלחה !

עוד קטנה לבעלי היקבים, בעניין תקן היין – בעוד שבועיים יתקיים דיון פתוח בנושא, במשרד החקלאות. יש לעקוב באתר המועצה אחר הפרסומים.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *