שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חגיגות Repeal Dayבברטי

החג הרשמי של הברמנים בארה"ב מגיע לישראל

ב-5 לדצמבר 1933 הופסקה באופן רשמי תקופת היובש בכל אמריקה. באותו היום נתקבל התיקון ה-21 לחוקה אשר ביטל (repeal) את התיקון ה-18, שהתחיל את תקופת היובש (ה-prohibition), תקופה חשוכה בתולדות המערב.

בשנים האחרונות, עם התעוררותה המחודשת של תרבות הקוקטיילים הקלאסיים, הפך תאריך זה לחג הרשמי של הברמנים והאלכוהול בארה״ב. השנה, במלאות 80 שנה ל-Repeal day, מסעדת ברטי מאמצת את המנהג ותהיה הראשונה בארץ שמצטרפת למסורת האמריקאית ארוכת השנים, לחגיגת ״עידן הזהב השני״ של הקוקטיילים.

לכבוד המאורע, השפים רועי ענתבי ואור ברי והמיקסולוג יובל סופר חברו יחדיו לבניית תפריט שחוגג את תרבות הקוקטיילים, בו יותאמו קוקטיילים ייחודיים למנות מקוריות פרי יצירתם.

תפריט Repeal day יוגש בערב יום חמישי ה-5.12 ויכלול מגוון מנות שיוגשו בליווי קוקטיילים שהותאמו להן במיוחד:

מרק פול שבור יוגש עם קוקטייל Bootlegger's Punch- פיימוס גראוס, בקרדי אוקהארט, תפוחים ותבלינים מזרחיים

סביצ׳ה אינטיאס, סלק והדרים יוגש עם קוקטייל -Mae Capone  בומביי ספייר, קמומיל, דבש, אורגנו

סיגר סרטנים כחולים יוגש עם קוקטייל 21st Amendment – סאוזה, קקטוס, אגבה עם קציפת רימונים וסמבוק

סינטה צרובה תוגש עם קוקטייל  Roosevelt- קורווסייה, פיימוס גראוס, מרטיני רוסו, בנידיקטין, פולי קפה וקקאו

נמסיס שוקולד יוגש עם קוקטייל 1933- סחלב, בלאק גראוס, קוקוס, ורדים

להזמנת מקום: 2512950 072

 

רקע על חגיגות ה-Repeal Day: תקופת היובש (Prohibition) הוא כינויה של תקופה בת 13 שנים (1933-1920) בארה"ב שבמהלכה נאסרו לחלוטין רכישה, מכירה, ייבוא וייצוא של משקאות אלכוהוליים. מקור האיסור בתיקון ה-18 לחוקת ארצות הברית, הידוע בשם "חוק היובש".שנים אלו התאפיינו בפעילות בלתי-חוקית כנגד הממשל האמריקני בידיהמאפיה וארגונים מחתרתיים שונים. אלה פעלו ב"שוק השחור במכירת אלכוהול לכל דורש, דבר שהוליד רשת שלמה של עסקים בלתי-חוקיים בארצות הברית. תקופת היובש באה לסיומה ב-5 בדצמבר 1933 עם כניסתו לתוקף של התיקון ה-21 לחוקת ארצות הברית שביטל את התיקון ה-18.

במשך 13 שנה תחום האלכוהול נוהל בעבריינות אזרחית ופשע מאורגן ומנהגים רבים הקשורים לייצור, הכנה וצריכת אלכוהול אבדו. מאז, ה-5 בדצמבר מסמן בארה"ב את החזרה למסורת עשירה של  מלאכת זיקוק ותסיסת האלכוהול, את הלגיטימיות של הברמן האמריקאי לתרום לאמנות הבישול ולהנאה האחראית של צריכת אלכוהול כמנהג חברתי מקודש.

מידי שנה נחגג ה- Repeal dayברחבי ארה"ב במגוון אירועי- החל במסיבות בסגנון שנות ה-20, ארוחות המשלבות קוקטיילים ובמבצעים על קוקטיילים בברים שכונתיים. להתרשמות:  http://repealdayparty.com/ / http://www.repealday.org/ 

 

מסעדת ברטי נפתחה ברחוב המלך ג'ורג' 88 בת"א, בספטמבר 2011. המטבח הלבנטיני מזרח ים תיכוני מודרני והתפריט המגוון משלב בתוכו מרכיבים וניחוחות מאזורים אלו אשר יחד עם האורבניות הנינוחה נותן לסועד חוויה חדשה ומרתקת בנוף הקולינרי הישראלי. הרבה מהטעמים, הריחות והצבעים הגיעו מהבתים של השפים אור ברי ורועי ענתבי, ובאים לידי ביטוי באווירת המקום. בברטי משתמשים בחומרי גלם טריים ומקומיים בלבד שנותנים במה למטבח הארץ ישראלי בכל הדרו – שמן זית, עלי גפן, פירות ים ודגים מהים התיכון וטלאים מהגליל, לא תמצאו בתפריט שמנת, חמאה וחומרי גלם מיובאים.

 

ראשון – שבת 12:30- 23:30

עסקית: ראשון – שישי 12:30- 17:00

המלך ג'ורג' 88 תל-אביב
2512950 072

www.bertie.co.il

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות