שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

שלושה חדשים מיקב טוליפ

יקב טוליפ חוגג 10 שנים

ישראל פרקר
יקב טוליפ הוא יקב בוטיק משפחתי, בבעלות ובניהול משפחת יצחקי, ממוקם בכפר תקווה, שבקריית טבעון. היקב המייצר כ-200 אלף בקבוקים בשנה, חוגג בימים אלה 10 שנים להיווסדו.

מטרתו העיקרית היא כמובן לייצר יינות איכותיים ויוקרתיים, וזאת בין היתר באמצעות שימוש בענבים מהכרמים הטובים ביותר שיש להם, דרך שימוש בטכנולוגיות ותהליכי יצור מובילים ומתקדמים ביותר.
משימה חשובה נוספת ששם בפניו היקב היא לתרום לקהילה. משימה זו הופכת אותו ליקב מאוד ייחודי בנוף היקבים שלנו, בארץ.
 עשיית היינות נעשית תוך פעילות תרומה לקהילת כפר תקווה, בה מתגוררים בעלי מגבלות וצרכים מיוחדים.  אנשים אלה הם בין עובדי היקב הוותיקים המגיעים מדי יום לעבודה בשמחה, על הזכות שניתנה להם לעבוד במקום זה.
רועי יצחקי, מהבעלים, ודוד בר אילן היינן אירחו אותנו במזללה של מאיר אדוני לערב הצגת וטעימת שלושת היינות האדומים החדשים שהם חונכים:

  ESPERO 2011

 Creation DNA 2011

Black Tulip 2010

לפתיחה מזגו לנו לכוסות טוליפ לבן 2013 חדש חדש שנלקח מהמכלים.

רועי ודוד מספרים בסרטון הווידאו על היינות החדשים:

שלושה חדשים מטוליפ


מיידע מהיקב על היינות

אבי הלוי מסכם את רשמיו מהטעימה

טוליפ לבן 2013
יין בהתהוות, נשאב מהמיכל לכבוד הטעימה. הטוליפ הלבן 'צץ' לראשונה בבציר 2007 והוא בלנד לא נפוץ של גווירצטרמינר וסוביניון בלאן ביחסים של בערך שני שליש ושליש בהתאמה. היין הסופי הוא בדרך כלל יבש, למרות ריחניותו ופרחוניותו. היין הצעיר שטעמנו מרגיש בחיך מתקתק. הוא עדיין אינו צלול והוא מזכיר את היינות הגרמניים הנמכרים בתקופת הבציר לאורך המוזל… בוז'ולה לבן, אם תרצו. יבוקבק סופית בעוד חודש חודשיים ויצא לשוק כמה חודשים מאוחר יותר. נחמד לפתיחת טעימה.
יין זה בבציר הקודם נמכר ב- 79 ש'.

טוליפ ESPERO 2011
יין שנעשה, כך מסבירים ביקב, מתוך רצון להציע יין נגיש לאוכל, יין יותר קל, יותר פירותי ופחות מושפע מעץ. תערובת של סירה, קברנה פרנק ומרלו מכרמים שונים. צבע אדום חזק, מבריק. באף ריח פרי אדום צעיר וחמצמץ ובפה חומציות מודגשת וחספוס קל. לחכי הוא לא היה קל כלל ועיקר והתרשמתי שהוא בהחלט מתאים לאוכל אבל דווקא עקב החספוס והטאנינים שבו שיכולים לאזן יפה מאכלים עתירי שומן ורוטב. היין ממוקם כסדרת ביניים בין ה- JUST ל- RESERVE ומחירו 89 ש'.

טוליפ Creation DNA 2011

סדרת Creation היא סדרה חדשה, מעין סדרת על שבה יצא יין מיוחד ורק בשנים מיוחדות. היין הראשון בסדרה, מבציר 2011, נקרא DNA ומורכב מכל הזנים שיש ביקב טוליפ, אפילו טיפה מהזנים הלבנים. היין גם מכונה 'יין העשור' לרגל העובדה שהיקב חוגג השנה עשור לקיומו. צבעו אדום עמוק והוא שופע ריחות פירות שחורים ואדומים המזכירים שזיפים בשלים בשיא העונה. המגע הראשוני עם החיך מציג מיד יין 'רציני' מורכב ורב שכבתי וכל לגימה שבאה בהמשך מגלה עוד ועוד טעמים.
​יופי של יין שנעשו מממנו רק 2600 בקבוקים ומחיר כל אחד מהם 210 ש'.

Black Tulip 2010
היין הגבוה של היקב עד הופעת סדרת ה- Creation. יצא לראשונה בבציר 2005. מורכב הפעם מ- 62% קברנה סוביניון 22% מרלו, 10% קברנה פרנק ו- 6% פטי וורדו – הענבים מגיעים הן מהגליל העליון והן מהרי יהודה. ליין צבע אדום כהה עד שחור. באף ריחות נעימים של פירות שחורים בשלים, אך לא בשלים יתר על המידה. בפה טעמים טובים עם גוף מלא ואיזון טוב בין מתיקות, חמיצות וטאנינים. הגוף מלא ועוצמת הפרי מתמודדת יפה הן עם אחוז האלכוהול הגבוה (15.5%) והן עם 30 החודשים שבהם שהה היין בחביות עץ. יין שאני מאוד אוהב שלשמחתי חוזר על עצמו, במובן החיובי, כל שנה.
​5800 בקבוקים נוצרו מהיין הזה ומחיר כל בקבוק 185 ש'.

 

SANYO DIGITAL CAMERA

צילם ישראל פרקר

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות