שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

רונית אלעזרי ממסעדת "גן ירק" במושב צופר

בסרט דוקומנטרי לרשת הטלוויזיה בארה"ב

שף סולומונוב הגיע לישראל עם יוצר סרטי הדוקו רוג'ר שרמן וצוות סרט הדוקו "The search of Israeli Cuisine" של רשת הטלוויזיה הציבורית של ארצות הברית PBS Public Broadcasting Service)) בעלת 350 ערוצים ומעל ל-100 מיליון צופים.

הסרט הדוקומנטרי שיצולם בישראל לאורך מספר שבועות, יציג לעם האמריקאי את עושרו, גיוונו הרחב ומייצג שלל התרבויות של המטבח הישראלי.

לאחר בדיקות קפדניות של מסעדות ייחודיות בכל רחבי הארץ, בחרו השף מייקל סולומונוב ויוצר הסרטים רוג'ר שרמן לסרט הדוקומנטרי במספר מסעדות ושפים, בניהם:

מאיר אדוני, אסף גרניט, ארז קומורובסקי ועוד , וכן ברונית אלעזרי, בעלת "גן ירק" אורגני, עקב ייחודו של המקום, השופע ירקות, פירות ותבלינים באווירה פסטורלית, שם ניתן  לסייר בגינת הירק הגדולה, לסייע בקטיף הירקות לארוחה, להסב ולטעום ממעדני הגינה הטריים.

שף מייקל סולומונוב אמר בסיום הצילומים, כי המקום הקסום, בו מסעדה ייחודית באופייה הממוקמת בחממה שופעת ירק בלב המדבר הצחיח, הינו פלא בעיניו וכי שמח שבחר במקום ייחודי זה לצילומים. עוד הוסיף סולומונוב, כי המקום מציג את המושג טריות במלוא מובן המילה "רק קטוף ואכול".

גן ירק

השף סולומונוב, נולד בישראל וגדל בארצות הברית ונחשב כיום לאחד השפים הצעירים המבטיחים בניו יורק ובימים אלו מסתובב ברחבי ישראל וחוקר את חומרי הגלם המקומיים, מתנסה בבישול מקומי, לומד את סודות המטבח במדינה והתרבות האקלקטית שמאחוריה.

רונית ומוטי אלעזרי, בעלי מסעדת 'גן ירק', הינם בוגרי הפקולטה לחקלאות ברחובות שהקימו את ביתם בערבה ובשנים האחרונות מטפחים את גן הירק האורגני מתוך חשיבה ורצון לחנך את הדור הצעיר לצריכת מזון בריא. רונית מספרת, כי הכול החל מגינת תות שדה קטנה ליד ביתם, אליה התווספו עוד ועוד גידולים, עד שהתרחבה לשטח של דונם חקלאי.

"גן ירק" יהיה פתוח לאורחי התערוכה החקלאית הגדולה בישראל, שתתקיים בתחנת "יאיר" במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית ב- 15-16 בינואר 2014, בה יוצגו פיתוחים חדשים של ירקות אורגניים, דגי נוי, פרחים ייחודיים, חידושים בתחום ההשקיה, חסכון במים, שיטות לקידום איכות הסביבה ועוד.  לפרטים- 'גן ירק': רונית אלעזרי- 052-3666819

מו"פ ערבה תיכונה- 08-6581083, אתר – www.aravaopenday.co.il

 

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. Rabin Reuvat

    כמו שתמיד אמרתי " מקום קסום בלב הערבה"

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות