מסעדה חדשה! – המטבח של פיני

20/11/2013
רחוב עמק רפאים 24, ירושלים המשך »

פיני לוי הוא אבן דרך בקולינאריה הישראלית בכלל ובזו הירושלמית בפרט. אפשר אפילו לדבר על מורשת קולינאריה ברוח פיני לוי. פיני בן למשפחת קצבים נולד ב 48 וכבר ב 73 פתח את המקום הראשון שלו פיני'ס פאב, שלוש שנים לאחר מכן פתח את המוסד "פיני בחצר" שהפך עם השנים למוסד קולינארי מיתולוגי. פיני מבשל מנות ברוח המטבחים האורפלים, תוניסאים, מרוקאים, לבנונים, מצריים וסורים

לאחרונה פתח פיני יחד עם בנו ושותפים נוספים את מסעדת "המטבח של פיני" בה הוא יוצר לצד בנו השף איציק לוי.

איציק עבד במסעדות מובילות כמו מסעדת "שילה" של השף שרון כהן, מסעדת "רפאל" של השף רפי כהן ועוד. איציק שחושב, מדבר וחולם אוכל ומסעדנות חבר אל אביו ביצירה ובבניית המטבח במסעדת "המטבח של פיני" החדשה.

פנים המסעדה מחולק לחללים שונים המתחברים זה אל זה. בחלל הכניסה ניתן לשבת סביב שולחנות אשר צופים אל המטבח הפתוח אשר ממשיך לחלל ישיבה נוסף ובקרוב מאוד תסתיים עבודת בניית הבר של החלל שבגב המסעדה. את קיר המסעדה מאתרים סיפולוקסים ישנים, קומקומים מרוקאים ושאר אלמנטים אשר מוסיפים גוון של מסעדה ארץ ישראלית שורשית, לקירות האבן ולצבעוניות צעירה ועדכנית המשולבת בתוך אלו.

בימי שמש נעימים אפשר ליהנות מישיבה על המדרכה ולצפות דרך החלונות הגדולים על הנעשה בתוך המסעדה.

כיאה למטבח הלבנטיני השמח כך גם האווירה, הצוות והמוסיקה – שמחים.

בימי שישי תוכלו גם ליהנות מקבלות שבת בהם מנגן פיני לצד להקת " יוון כחול לבן" שירים יווניים אשר יוצרים את קבלת השבת השמחה ביותר בעיר.

הלהקה מופיעה במסעדה גם בימי שלישי החל משעה 19:30.

האוכל

בתפריט תוכלו לראות מנות כמו:
מפרום (42 ₪)
סיגאר מרוקאי אסלי (39 ₪)
טחול ממולא בחלקי פנים ועשבי תיבול (52 ₪)
שדרה כמו שרק פיני יודע להכין (45 ₪)
 סופריטו טלה עם תפוחי אדמה (83 ₪)
 קסס פרסי עם חורשט סבזי (79 ₪)
 ועוד המון מנות נהדרות אחרות.

 

בימי ראשון עד חמישי בשעות 12:00-17:00 מוגשת במסעדת "המטבח של פיני" עסקית בה משלמים על המנה העיקרית ומקבלים בנוסף אליה ספתח של פיני הכולל מבחר סלטים בלווי לחם, סלט של סבתא, 2 מנות טעימה כמו למשל מפרום ופלאפל דגים או מנות משתנות אחרות ואת העיקרית כמובן.


המטבח של פיני
רחוב עמק רפאים 24
 ירושלים
טלפון : 02-6255506

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *