שף עלאא מוסא ממסעדת "אל מרסא" בעכו העתיקה

06/11/2013
בתכניתו של השף רנה פולם- Rene Pluijm ההולנדי המשך »

שף רנה פולם- Rene Pluijm הגיע לישראל ביוזמת "סלטי צבר" עם צוות התוכנית- ""pluijms edible world של חברת ההפקות "kitchen" המשודרת ברשת- 4RTL  ההולנדית וזוכה להצלחה רבה הודות לכריזמה והאופי המיוחד של שף רנה.

שף רנה מסתובב ברחבי העולם וחוקר את חומרי הגלם המקומיים, מתנסה בבישול מקומי, לומד את סודות המטבח בכל מדינה אליה מגיע, ולבסוף מבשל יחד עם שף מקומי מנות מחומרי הגלם שהכיר (לאחרונה צילמו את התוכנית בבנגקוק ופורטוגל).

בתוכנית שצילם שף רנה בישראל, בחר רנה דווקא בשף עלאא מוסא ממסעדת "אל מרסא" בעכו העתיקה לאחר ששמע רבות אודות השף הצעיר שמסמל תופעה חדשה בעולם הקולינריה בארץ- של שפים צעירים ערבים אשר פיתחו עצמם יחד עם עולם המסעדנות העכשווי. השניים בילו יומיים קולינריים במיוחד, שף מוסא הכיר לו את השוק המקומי, רוכלים צבעוניים עם מרכולתם, דוכני תבלינים מיוחדים, שפע ירקות ופירות שמגיעים היישר מהשדה והמטעים בגליל ומבחר מתוקים ובתי קפה קטנים שניחוחות טבק הנרגילות עולים מהם. וכן את דייגי הנמל עם שללם הטרי, מהם מקבל שף מוסא מדי בוקר מבחר משובח של דגים.

לאחר יום גדוש במיוחד, השניים התייצבו השכם בבוקר בנמל הדייגים מרחק מספר צעדים מהמסעדה של שף מוסא ובחרו מבחר דגי ים מהשלל שהביאו עימם הדייגים מדייג הבוקר והחלו בהכנות לבישול משותף בנמל אל מול נוף עוצר נשימה של חומותיה היפיפיות של העיר העתיקה, והמרינה בה עוגנות סירות שייט וסירות הדייגים. שף רנה התבסס בהרכבת המנות על חומרי הגלם שהכיר וכל אחד הכין מנה ראשונה ועיקרית. טועמים מקומיים שנבחרו באקראיות טעמו את המנות:

שף מוסא הכין למנה הראשונה- בייבי קלמרי עם משוושה (חומוס גרגירים עם טחינה גולמית) ויוגורט שמיר ולמנה עיקרית פילה לוקוס ברוטב ארטישוק ירושלמי וקרם חומוס על מצע פריקה.

שף רנה הכין למנה הראשונה מוס חומוס עם פירות הדר ורימונים ולמנה עיקרית- שרימפס ופילה פלמוד בוויניגרט דרום אמריקאי.    

 

מימין לשמאל- שף עלאא מוסא ושף רנה פולם צילום סטודיו מוסא     

שף רנה סיפר כי, "שף מוסא הכיר לי חומרי גלם חדשים ושיטות בישול מקוריות. אני מטייל ברחבי העולם ופוגש בכל מדינה מטבח אחר שונה ומעניין, כל אחד בדרכו שלו. הקולינריה בישראל מאוד סקרנה אותי ודרך שף מוסא נחשפתי אליה בצורה הטובה ביותר".

שף מוסא אמר, "שמחתי מאוד לשמוע ששף רנה בחר דווקא בי להשתתף בתכניתו המצליחה. זהו כבוד גדול לייצג את ישראל בתוכנית שלו. הכרתי לשף רנה גם את המטבח המקומי בעכו וגם את הרוח החדשה בעולם הקולינריה שנמצאת ב"אל מרסא" שהבאתי עמי לאחר שנים של עבודה במטבחי מסעדות מישלן בשוודיה ומשלבת מטעמים מהמטבח העולמי ולאו דווקא מהתרבות הישנה והמוכרת". אמר מוסא והוסיף "זו הייתה חוויה מעשירה לבלות עם השף רנה יומיים שלמים, גם אני וגם הוא העשרנו את הידע הקולינרי אחד של השני".

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *