יקבי בנימינה מסכמים את בציר 2013

05/11/2013
כ- 2,500 טון ענבים נאספו השנה המשך »

יקבי בנימינה מסכמים את בציר 2013, שהחל מוקדם יותר (בלוח השנה הלועזי) בהשוואה לשנה שעברה. מהחלקות החדשות שנבצרו בגלבוע, בצפון הנגב, בגליל העליון (סירין) ובדרומה ובצפונה של רמת הגולן, בנוסף לחלקות וותיקות של היקב הפזורות משומריה ועד לצפון הארץ, נאספו כ- 2,500 טון ענבים, העתידים להפוך לכ-2 מיליון בקבוקים, המיועדים לשיווק בישראל ולהפצה בחו"ל.

בציר 2013 היה בציר נוסף בפעילות יקבי בנימינה, שמבטאת את הגישה הרעננה המיושמת בשנים האחרונות. חלקות חדשות נטעו ונבצרו, ולזנים חדשים ניתן מקום של כבוד. הבציר הנוכחי הסתכם בתוצרים של 82% זני ענבים אדומים, וב- 18% זני ענבים לבנים- מכ30 זנים וקלונים סה"כ.

אקלים והבשלה

לאחר חורף גשום הגיעה עונת האביב, אשר בלטה בימי שרב שלא היו קיצוניים ביחס לנתונים הרב שנתיים. קצב ההבשלות בכרמים היה רציף, ללא תקלות אקלים חריגות – מצב שהניב איכות ענבים ותכולת צבע גבוהות. רמת החומציות השנה הייתה גבוהה מן הנתונים של השנים האחרונות, מה שאפשר תסיסות איכותיות ברוב האזורים, אפילו באלה הנמוכים מ-500 מטר מעל פני הים.

 הבציר

עונת הבציר החלה בסוף יולי והתאפיינה בטמפרטורות קיץ מתונות. קליטת הענבים החלה בבציר שרדונה בשפלת יהודה, והסתיימה בבציר גווירצטרמינר (שמיועד ליין הקינוח של יקבי בנימינה) בשליש האחרון של חודש אוקטובר.

מעל ל- 75% מן הענבים נבצרו בבציר מכני, המאפשר שינוע של הענבים בלילה וכפועל יוצא- שליטה טובה יותר על טמפרטורת הענבים ותהליכי התסיסה והמיצוי, תוך הפחתת הסיכון של קלקול וחימצון בקטריאלי.

ענבי כל חלקת כרם תססו בנפרד – על מנת לשמר ולזהות את איכות היין המובחנת בכל חלקה. נתון זה משמעותי מאוד בעיקר בענבים שנבצרו מהכרמים החדשים.

בזן הסירה למשל, קלטו השנה ביקבי בנימינה ענבים מארבעה קלונים שונים. בחינת קליטתם, משמעותית מאוד לבחירת צורת העבודה העתידית, ולבחירת הקלון האידיאלי לגידול באקלים הישראלי.

מבחינה ייננית

לדברי יינני יקבי בנימינה עדיין מוקדם להגדיר באופן חד משמעי את איכות הבציר, אך עם זאת הם מונים מספר מאפיינים ברורים כבר בשלב זה: חומציות טובה ומאוזנת, רמת צבע מספקת ומבטיחה וכן בשלות ענבים טובה.

הזנים הבולטים באיכותם הינם השרדונה בלבנים, וקברנה סוביניון ומרלו- בזנים האדומים הקלאסים. כמו כן, הגיעו ענבי הגווירצטרמינר אל היקב עם רמת סוכר וריכוז טעמים מרשימים ומבטיחים.

יינני יקבי בנימינה צופים יינות איכות וטעמים מרשימים ביינות בציר 2013.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *