דיווח מיקב יראון

14/09/2013
בציר של 1050 טון השנה המשך »

יקב יראון מדווח:

בשנת 2012 הגיע היקב לבציר של 1230 טון ענבים וייצור של 1,150,000 בק'.

בציר 2013 צפוי להיות כ 1050 טון והשנה לראשונה אנו בוצרים את כרם משגב-עם החדש ששטחו כ- 200 דונם. סה"כ יש לנו כעת 975 דונם של כרם מניב ועוד 257 דונם של נטיעות לפני ניבה.

השנים האחרונות התאפיינו בתנופה של חידוש כרמים. אנו צופים שבשנת 2016, כ- 75% מהכרמים המניבים יהיו מנטיעות חדשות של חומר ריבוי נקי מווירוס.

מרתף החביות החדש שנחנך ביוני 2011, מאפשר לנו להגדיל באופן משמעותי את רכיב היינות המתיישנים בסל המוצרים של היקב.

הצירוף של שיפור מתמיד באיכות הענבים, קפיצת מדרגה ביכולות היישון והמוניטין שהולך ונצבר, מכוונים אותנו באופן ברור להתמקד עוד יותר בייצור יינות איכות.   
 

יין יראון 2010 הושק
יראון במהותו מייצג את המיטב של אזור הגליל העליון. בכל שנת בציר אנו בוחרים את המיטב מכל אחד מהזנים המרכיבים את היראון, כדי שהחיבור ביניהם ייצג בצורה מיטבית את האיכויות ואת הביטוי הייחודי של הגליל העליון. עם יראון 2010, הבציר מס' 11 של יראון, יש בידינו עדות בבקבוק ליכולת ההתיישנות וההשתבחות של יינות מהגליל העליון.

אנו מאמינים שאנו עדיין בתחילת הדרך במימוש איכויות האזור. האדמה והאקלים בגליל העליון מאפשרים יצירת יינות איכות ברמה הגבוהה ביותר, יחד עם זאת, אנו יודעים, כי הגורמים להמשך הצלחה ביצור יין איכותי הינם בידינו. עם ההבנה הזו אנחנו יוצאים לטיפול באדמה, בשתילים, בכרמים, בטיפוח ובמאמץ מתמשך לשפר את איכות הענבים ואיכויות היין. בכל שנה אנו משקיעים משאבים רבים בציוד ובתהליכי הייצור ומעל הכול בגורם האנושי.

הגליל הוא מקום ואנשים. החיבור לאדמה, להיסטוריה ולאופי הגלילי הוא מקור ההשראה שלנו. כל כרמי היקב נטועים ברכס נפתלי שבהרי הגליל העליון, הכורמים וצוות היקב, כולם תושבי הגליל העליון, ובעשיית היין, אנו שואפים להעניק ביטוי לערכים ולצבעים של הגליל.

אנו מאמינים שהיראון הוא במידה רבה תוצר של הרוח הגלילית וגם ביטוי שלה. ההתעקשות לאורך שנים להכניס את החומרים הטובים ביותר ליראון ואח"כ לתמחר את היין באופן הגון והגיוני, מבטאת השקפת עולם שהיא מעבר לשיקולים עסקיים של הטווח הקצר.

לשמחתנו, חובבי היין גומלים לנו באהבה ובנדיבות. מדי שנה אנו מגדילים את כמות היראון, והיין תמיד נגמר לפני שהבציר הבא משוחרר לשיווק.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *