יין הצימוקים של יקב מאסי

29/07/2013
עם ד"ר סנדרו בוסקאיני – 'מר אמרונה' המשך »

פגישה וטעימת יינות עם ד"ר סנדרו בוסקאיני – 'מר אמרונה'  – מאת: אבי הלוי 

לאחרונה ביקר בארץ נשיא יקב מאסי, ד"ר סנדרו בוסקאיני, הקרוי בפי מכריו 'מר אמרונה'.  בוסקאיני יצא לסיבוב בעולם כדי לקדם ספר שנכתב עליו ועל היקב שלו וישראל נבחרה להיות הראשונה בסבב זה. נפגשנו, קבוצת כתבי יין, עם בוסקאיני במסעדה בתל אביב ושמענו הרצאה מקיפה ורחבה על היקב ויינותיו וכן טעמנו לא פחות מארבע עשרה (!) יינות אמרונה מסוגים שונים ובצירים שונים. היינות נחלקו לחמישה מותגים:

 

·       Amarone Mazzano (נטעמו בצירים 1995, 2000 ו- 2006)

·       Amarone Riserva Costasera (נטעם בציר 2007)

·       Amarone Costasera (נטעמו בצירים 1995, 2000 ו- 2008)

·       Amarone Vaio Serego Alighieri (נטעמו בצירים 1995, 2000 ו- 2006)

·       Amarone CampolongoDi Tobre (נטעמו בצירים 1995, 2000 ו- 2006)

אמרונה

האמרונה הוא אחד היינות הראשונים שהכרתי מאז התחלתי בתחביב היין לפני כשני עשורים. יש ליין הזה סיפור יפה וייחודי – עושים אותו מענבים שיובשו על משטחים מיוחדים וכתוצאה מכך מתקבל תירוש מרוכז ועשיר בסוכרים, מה שמתרגם עצמו בשלב מאוחר יותר ליין עתיר אלכוהול – 15% ומעלה. במשך השנים, כך נדמה לי, הועם זוהרו של האמרונה מכיוון שעם ההתחממות הגלובלית והתפתחות יינות העולם החדש יש היום הרבה יינות בעלי תכונות הדומות לאמרונה: צבע חזק, ריחות קפה ושוקולד, גוף מרוכז ועוצמתי והרבה הרבה אלכוהול.

כך או כך, יין הוא תוצר של מסורת ותהליך ייצור האמרונה מתקיים כבר כמה מאות שנים באותו אופן. מסורת זו התפתחה באזור היין ולפוליצ'לה הסמוך לורונה שבצפון איטליה. באזור גדלים חמישה זני ענבים ייחודיים: קורבינה (Corvina), רונדילנה (Rondinella), מולינרה (Molinara), רוזינולה (Rossignola) ו- נגררה טרנטינה (Negrara Trentina). הענבים נפרשים למשך כמה חודשים על גבי מדפי במבוק בסביבה מאווררת, כדי למנוע ריקבונות, וכך חלק מן המים שבענבים מתנדף ומה שנשאר הוא תירוש מרוכז ועשיר בחומרי ארומה וסוכרים. את התירוש הזה מתסיסים ומתקבל יין האמרונה העשיר והמרוכז.

יקב מאסי, בראשותו של ד"ר סנדרו בוסקאיני, הוא יקב מוביל במחקר של שיטת ייצור האמרונה, שיטת האפסימנטו (Appassimento), והצוות הטכני של היקב מנסה להעצים את האלמנטים שהופכים את יין האמרונה ליין ייחודי. בוסקאיני עצמו הוא אחד מבכירי אישי היין בעולם, הוא ד"ר לייננות ומרצה בפקולטה לייננות של אוניברסיטת ורונה. הוא משמש כשגריר של אזור ורונה ושל היינות המיוחדים לאזור ומעביר השתלמויות בנושא ברחבי העולם. בין יתר תפקידיו הוא גם מכהן כסגן נשיא ארגון הגג המקצועי של עולם היין.

רשמי טעימה:

ככלל לא הייתי ממליץ לשמור יינות אמרונה יותר מדי זמן. כל היינות משנת 1995 שטעמנו היו 'דעוכים'. ייתכן שזה נובע מהעובדה שהיין נמזג לכוסות כמה שעות לפני הטעימה אבל גם אם היה יין אחד או שניים עם חיוּת מסוימת זה לא מה שאנו מחפשים. הייתי אומר את אותו הדבר על שנת 2000 אבל מקרה שקרה בטעימה מונע ממני לעשות זאת: אחד היינות מבציר זה הוחלף ביין מבקבוק שנפתח בו במקום והיין היה נהדר. מסקנה: יינות אמרונה בני כ-15 שנה – פתח ושתה מיד. היבואן של MASI 'צרפת ישראל', מביא מיגוון יינות אמרונה מבצירים שונים במחירים לא פשוטים אבל זהו יין מאוד מיוחד וחובה לכל אספן.

 

אתר יקב מאסי: http://www.masi.it

אתר היבואן צרפת ישראל: http://www.fiw.co.il

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *