שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

עיריית ת"א- יפו כיכר ביאליק, בתי התרבות של העיר ובית האמנים מציגים:

חמישה בתים ובית

אמני הסטודיו של רויטל בן אשר פרץ מגיבים לבתי הכיכר

יום שני, 24.6, 19:30, בית האמנים, אלחריזי 9.
ערב הפתיחה במעמד ראש העירייה רון חולדאי

כיכר ביאליק, בתי התרבות של העיר, הינו מרחב תרבות חדש הנבנה סביב כיכר ביאליק הוותיקה שבתל אביב. המרחב מהווה מארג של חמשת מרכזי התרבות הפועלים בכיכר, ומייצרים פעילות אמנותית וארכיונית ברמה מוזיאונית. הפעילות נוצרת מחד באמצעות עבודה אמנותית עצמאית בכל אחד מהבתים, ומאידך משיתוף הפעולה שלהם אחד עם השני, לכדי יצירה מקורית וחדשנית לצד תמיכה ביצירה קיימת בתל אביב-יפו. כיכר ביאליק הינה מחלקה חדשה באגף התרבות של עיריית תל אביב-יפו ומטרתה היא לחזק את הערכים התרבותיים וההיסטוריים של העיר ולייצר קשר בין עברה ההיסטורי העשיר של הכיכר והבתים המקיפים אותה, לבין הכאן ועכשיו.

שיתוף הפעולה האמנותי בין כיכר ביאליק, בתי התרבות של העיר ובין בית האמנים קרא לאמני הסדנה של רויטל בן אשר פרץ לצאת את גבולות הסטודיו ברחוב אלחריזי ולהדרים לכיכר האייקונית, אל עבר מוקדי התרבות ההיסטוריים השוכנים בה. כך נוצרה התערוכה "חמישה בתים ובית". השיח האמנותי שנוצר בין האמנים והאמניות לבין חמשת בתי הכיכר – מוזיאון העיר תל אביב-יפו, המרכז למוזיקה וספריה ע"ש פליציה בלומנטל, בית ליבלינג, בית ביאליק ומוזיאון בית ראובן, – הניב תערוכה ואוסף גלויות ססגוניות בעלות ערך נוסטלגי שתואם את רוח הכיכר.

היצירות המקוריות נעשו בטכניקות של ציור, רישום, תבליט, רקמה, קולאז' ווידיאו. הן חוגגות את המאפיינים הייחודיים של כל בית ומגיבות לאדריכלות הבתים מבחוץ ומבפנים, לפינות החמד, לדמויות המפתח ולסיפורי התושבים.
בין שלל הגלויות ניתן למצוא:
דיוקנאות של מאניה ביאליק,
גברת טוני ליבלינג וראובן רובין,
צמחיה פראית שמכסה את מוזיאון העיר תל אביב-יפו,
הומאז' לציור של רובין,
מעצור תריס המכונה "מנצ'ל",
חתול מנומנם ומכסה ביוב.

יונה מוסט – צילום אלה אורגד

המבקרים מוזמנים לרכוש גלויות ולאמץ יצירות אמנות זעירות המקפלות בתוכן את רזי הכיכר ואת סיפורה של העיר תל אביב- יפו לדורותיה.
נעילת תערוכה: 20.7.24
אפשר לרכוש את הגלויות בבתי התרבות שבכיכר ביאליק.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות