שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מאות דונם של מטעי פרי, אגס, תפוח, נקטרינה וכרמי יין נשרפו

בשריפות הענק בגליל העליון שנוצרו עקב ירי חיזבאללה

ירון בלחסן מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל מדווח כי, בעקבות השריפות שפרצו בגליל העליון עקב ירי חיזבאללה, נשרפו כליל מאות דונם של מטעי פרי:  "הלחימה בקו העימות מתעצמת מיום ליום, ואנו חוששים לגורל מטעי הפרי והיבול במקרה של המשך ירי ושריפות. על הממשלה להתפקח טרם יהיה מאוחר מדי".

אילן ליבר חקלאי ומנהל המטעים בקיבוץ יפתח בגליל העליון: "שריפות הענק אמש כילו מעל ל-220 דונם של מטעי אגס, נקטרינה וכרם יין בקיבוץ, לצערנו אנו יודעים כי צפויים אירועי ירי נוספים ובעקבותיהם גם שריפות ולכן על כלל הגורמים להיערך לכך כנדרש".

עמית כהן חקלאי ומנהל המטעים בקיבוץ מלכיה בגליל העליון: "אמש חזינו בשריפות הגדולות ביותר מתחילת המלחמה, שהביאו לאובדן עצום לחקלאות ופגיעה קשה בטבע הגלילי. רק בקיבוץ מלכיה נשרפו 30 דונם של מטעי תפוח שכבר לא יקטפו ו-30 דונם של כרם יין ומעל 4,000 דונם שטחי מרעה לבקר. המחזה של פרי שרוף וכרמים עולים באש שוברים את ליבנו, אך עלינו להיות חזקים, כי דרך ארוכה עוד לפנינו, נכבה את האש וננסה להציל את הפרי שנותר למען בטחון המזון של אזרחי ישראל".

מטעים שרופים – מהשריפה בגליל שנוצרה מירי חיזבאללה צילום – עמית כהן מטע מלכיה

בלחסן : "מטעים רבים נשרפו גם באזור קיבוץ משגב עם, כפר גלעדי, ועוד. החקלאים אשר לא עזבו את האדמות ומשמשים גם כחברי כיתות הכוננות ביישובים, השתתפו בפעילות כיבוי השריפות. בשל האש אשר עדיין דולקת בחלק מהאזורים, לא ניתן להגיע לכל המטעים ולאמוד את הנזק, אך כבר כעת ידוע כי הנזק עצום. זאת בנוסף לאתגרים הקיימים בפני החקלאים מתחילת המלחמה, בהם איסור להיכנס למטעים שהוכרזו שטח צבאי סגור על ידי צה"ל, ומחסור חמור בידיים עובדות. למרות הכל אנו החקלאים נעשה הכל על מנת שנוכל לקטוף ולספק את הפרי הישראלי האיכותי לאזרחי מדינת ישראל".
"כעת מגדלי הפירות בקו העימות עמלים על קטיף הדובדבן, הנקטרינה, האפרסק והמשמש ובהמשך יחלו קטיפי האגס, תפוח, קיווי, מנגו ואחרים. במיוחד בעת הזו על ממשלת ישראל לשים את ענף החקלאות והפיצויים לכלל החקלאים המשמשים כאזרחים-חיילים – בראש סדר העדיפויות, בדרך לשיקום המדינה. לציבור אני קורא- דווקא כעת עליכם לעודד את החקלאים ולקראת חג השבועות לרכוש רק תוצרת ישראלית"

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות