שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מתנדבי השומר החדש נטעו כרם חדש ליקב טוליפ שניזוק

בעקבות נזקי המלחמה

כתבה בעמקניוז

בעקבות טילים ונפילות כתב"מים ניזוק באופן קשה אחד הכרמים של יקב טוליפ שנמצא בגבול הצפון עם לבנון. ביקב החליטו לא לוותר ולנטוע כרם חדש. לשתילה התגייסו מתנדבים מטעם השומר החדש שהגיעו השבוע לנטוע מעל 100 דונם של כרם חדש.
יקב טוליפ שוכן בכפר תקווה שבעמק יזרעאל, כפר ייחודי המהווה בית לבוגרים עם צרכים מיוחדים במגוון תחומים התפתחותיים ונפשיים. חלק מחזון הכפר הוא לאפשר לבוגרים חיים עצמאים והשתלבות בחברה.
היקב שותף מלא לחזון הכפר ומעסיק בכל המחלקות אנשים בעלי צרכים מיוחדים ומוגבלויות.
מאז השביעי באוקטובר ספג היקב פגיעה קשה, אחד הכרמים העיקריים של היקב המונה כ- 74 דונם הממוקם על גבול הצפון ספג פגיעה ישירה – והוכרז כשטח צבאי סגור. כתוצאה מכך, זן הסירה המהווה יין הדגל של היקב – אבד.
הנזק מוערך בכ- 80 אלף בקבוקי יין השנה ובכ- 160 אלף בקבוקי יין מזן סירה בשנתיים שבו היו אמורים לבצור.
ביקב החליטו לפעול למען פתרון חלופי ולנטוע כרם חדש בנטור, דרום רמת הגולן.

למשימה התגייסו מתנדבים ומתנדבות מטעם ארגון השומר החדש שהגיעו השבוע לשלושה ימי נטיעות הפרוסים על פני מעלה מ-100 דונם.
רועי יצחקי, מנכ"ל יקב טוליפ: "אנחנו עושים פה גם ציונות וגם היסטוריה. ברמה האישית המבצע הזה מאוד מרגש אותי. הגעתי בעצמי לשתילה ישירות מהמילואים אליהם גויסתי מאז בוקר השביעי באוקטובר, וכשאני רואה את קצב העבודה, את החבר'ה שעובדים יחד כתף אל כתף ושותלים מחדש – זה מרגש מאוד. אני מרגיש שזה אסקפיזם, רגע של נחת בתוך כל הסיטואציה המורכבת שאנחנו חווים מאז השביעי באוקטובר, ואני מודה ומעריך מאוד את החבר'ה מהשומר החדש שהגיעו לסייע".

שיראל אקון, מנהלת מתנדבים בשומר החדש: ״אנחנו גאים בימים אלה לעזור לחקלאים ולעסקים בהתנדבות, לנטוע כרם ולסייע להמשכיות היקב. המתנדבים והמתנדבות שלנו הם בני נוער שהגיעו בהתנדבות כדי לתת מעצמם.
בכל פעם מחדש, והיום במיוחד, זה מרגש לראות את כוח הרצון האינסופי שמוביל את הצעירים והצעירות לעשייה משמעותית, היום קיבלנו עוד הוכחה – הם הופכים את החברה שלנו לטובה יותר!״.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות