שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

שובו של החלב האורגני למדפים

אחרי שנה וחצי של היעדרות !

יורם קלגרד, ממקימי הרפת האורגנית בקיבוץ הרדוף, רפתן עתיר ניסיון, חבר בארגון לחקלאות אורגנית ,טוב השדה, מלווה מקצועי של רפת גרוס וגבינות הגולן בפרויקט החלב האורגני. יורם ביחד עם טלי ברנר, רכזת תחום תעשייה ועיבוד מזון בארגון לחקלאות אורגנית, מספרים לנו שהחלב האורגני חוזר למדפים אחרי שנה וחצי של היעדרות!
משמעות של מוצר אורגני מתבטאת לא רק במוצר הסופי אלא בכל הדרך והתהליך שהמוצר עבר עד שהגיע למדף: מגידול המזון עבור הפרות, הטיפול התרופתי בהן ועד תהליך עיבוד המוצרים. מה ההבדלים בין החלב האורגני לקונבנציונלי.
הרפת האורגנית הגדולה הראשונה בארץ הייתה בקיבוץ הרדוף, ופעלה יותר מ-25 שנה לייצור חלב אורגני בישראל. ברפת פותחו שיטות רבות ופורצות דרך שיושמו ברפתות שונות ברחבי הארץ והעולם. בשנת 2005 התקבל בישראל החוק האורגני שהסדיר את הפיקוח והחקיקה על מוצרים אורגניים, ובשנת 2013 נכתבו תקנות תוצרת אורגנית מן החי שהגדירו כיצד לגדל ולנהל משק חי אורגני – פרות, עיזים ותרנגולות, וכיצד הגידול והמוצרים מפוקחים.
בשנים האחרונות הרפת בהרדוף עברה גלגולים שונים ומסיבות רבות נסגרה, והותירה את צרכני החלב האורגני כמעט שנה ללא מענה.

ההבדל בין רפת אורגנית לרגילה
1. הפרות אוכלות מזון אורגני: 90% מהמזון שהפרה אוכלת הוא אורגני, ולכן לא כולל שאריות חומרי הדברה, מזונות שעברו הנדסה גנטית או חומרים שטופלו בקרינה מייננת. ב-10% שאינם אורגניים המזון הינו "מזון מבורר", כלומר כזה המותר לשימוש לפי רשימת החומרים בתקנה האורגנית, וגם הוא לא יכלול תוספים כימיים, שאריות חומרים, הנדסה גנטית או קרינה מייננת.
2. הרכב מנת המזון של הפרה: ברפת הרגילה מזינים פרות גם בשאריות מתעשיית המזון ואף בדשנים כימיים, כגון אוריאה כחלק מהתזונה השוטפת. באורגני חל איסור מוחלט על מזונות מסוג זה. בנוסף להיותה אורגנית, הרכב מנת המזון של הפרה מכילה יותר מזון גס מהמקובל ברפת הקונבנציונלית. מזון גס הוא מזון עשבוני – תחמיצים, חציר או ירק טרי. המנה תכלול רכיבים מהצומח ומעט מינרלים. ערכו התזונתי העיקרי של מזון זה נובע מהחומר הצמחי – עלים, גבעולים, ופרחים, ולהם תכולה גבוה של סיבים תזונתיים.
3. טיפול תרופתי מונע וחליפי ללא הורמונים מזרזי גדילה: ברפת האורגנית יש עדיפות לרפואה חליפית. השימוש בתרופות, טיפולים כימיים והורמונים מותר אך ורק בטיפולים מצילי חיים ולא כמניעה. כשיש שימוש בתרופות, משך תקופת ההמתנה בשיווק התוצרת הינה כפולה ממשך הזמן המיושם ברפת הקונבנציונלית. בנוסף יש איסור מוחלט על שימוש בהורמונים מזרזי גדילה.

4. תנאי מחייה: ברפת האורגנית מחייבים תנאי מחיה משופרים לפרות. יש איסור על החזקה בכלובים מלבד מקרים חריגים ובריאות לקויה. המרבץ (המקום שהפרה רובצת עליו) חייב להיות מרופד במצע יבש, מטופל, מאוורר ועם נגישות למזון ומים. בנוסף, מעודדים מאוד את יציאת הפרות והעגלות למרעה, ושטח המרעה מפוקח גם הוא בפיקוח האורגני. רפת גרוס שמגדלת את הפרות האורגנית כיום חולבים את הפרות עם רובוט חליבה שמאפשר להן להגיע להיחלב כשנוח להן, במשך כל שעות היממה.

ההבדל העיקרי בין חלב אורגני לבין חלב רגיל:
1. ללא חומרי הדברה, חומרי חיטוי ותרופות: החלב האורגני נקי משאריות חומרי הדברה וחומרים כימיים, רכיבים שעברו הנדסה גנטית, חומרים או רכיבים שטופלו בקרינה מייננת, שאריות תרופות והורמונים.
2. ללא חומרי שימור ותוספות סינטטיות: לעומת המוצרים הקונבנציונליים, במוצרי החלב האורגני, כמו גבינות, יוגורט ולבנה נקיים יש איסור בשימוש בחומרי שימור. כמו כן במוצר אורגני אסורות תוספות סינטטיות כמו צבעי מאכל או תמציות טעם וריח. על כל חומר המותר לשימוש בתהליך ייצור מוצרי החלב בתקן האורגני יש הקפדה ותהליך פיקוח מחמיר, אפילו בכמות הקטנה ביותר.
3. החלב האורגני המשווק בארץ הינו חלב מלא: לאחר החליבה אין התערבות בהוספה או הפחתה בכמות השומן, כלומר המוצר הסופי מכיל את אחוזי השומן הטבעי המקורי של החלב.
4. השפעה הסביבתית של מוצרי החלב: כל פרה צריכה כ-10 דונם לגידול המזון שתאכל לאורך שנה. ברפת האורגנית הפרות מוזנות ע"י מזון אורגני, ולכן כל פרה אורגנית = 10 דונם של גידולים אורגניים המועילים לבריאות האדם האדמה ומפוקחים ע"י הפיקוח האורגני. בנוסף, השימוש המופחת בתרופות והאיסור על שימוש בהנדסה גנטית הופך את החלב האורגני לידידותי יותר לסביבה.
5. אריזות: בכלל המוצרים האורגניים יש איסור על שימוש באריזות PVC, משום שבמגע עם המזון הארוז מתרחש פירוק של חומר רעיל זה, הוא מתערבב עם המזון והצרכן צורך אותו ללא יודעין.
6. שרשרת אספקה מפוקחת: כמו כל מוצר אורגני, התשומות, הרפת עצמה ותהליך ייצור החלב מפוקחים כולם על ידי גוף פיקוח אורגני הכפוף למשרד החקלאות, ומבצעים בחינות ובדיקות מעבדה מדי שנה.

חלב אורגני מהגולן
לפני כשנתיים החל המסע של חברת אול-אורגניק בדרכם להחזיר את החלב האורגני למדפים, לאחר סגירתה של הרפת האורגנית היחידה בארץ בקיבוץ הרדוף. התהליך כלל אתגרים רבים: איתור רפת שתתאים לצרכי השוק, רפתנים עם ראש פתוח ורצון לחקור ולהתפתח, איתור מחלבה שתוכל להקים פס ייצור אורגני ולעבור את כל השלבים בדרך לקבלת אישור הפיקוח האורגני.
בחירת הרפת: מתוך רפתות רבות, הפרויקט יצא לדרך משותפת עם רפת גרוס מגבעת יואב שברמת הגולן, באחד המקומות היפים בארץ. למשפחה עדר בקר נוסף במרעה ושטחי גידול בקרבת מקום, ומטרת הפרויקט להרחיב את הפעילות האורגנית לחלקים נוספים במשק שלהם. כיום מגודלות עגלות הרפת במרעה, באוויר הפתוח של הגולן. בהמשך, מתכוונים הרפתנים להעביר למרעה קבוצות נוספות של פרות בוגרות, ולגדל את העגלות עם הפרות יחד עד לגיל גמילה. בשנה האחרונה עוברת הרפת הסבה לאורגני בליווי מקצועי של יורם קלגרד, שניהל במשך שנים את הרפת האורגנית בהרדוף, ובליווי חברת הפיקוח סקאל העובדת ע"פ סטנדרטים בינלאומיים.

בחירת המחלבה: לאחר חיפושים רבים נמצאה מחלבת גבינות הגולן בקצרין, העומדת בתנאים ומציגה את הידע והיכולות הדרושים לייצור חלב ומוצרי חלב אורגניים. זוהי מחלבת בוטיק המשווקת את מוצריה בחנויות נבחרות ומעדניות ברחבי הארץ, ויש לה הידע לייצר ולפתח מוצרים נוספים. המוצרים הם: חלב מלא, יוגורט מלא, גבינה לבנה רכה, גבינה כפרית, גאודה ולאבנה ובקרוב גם גבינת צ'דר.

ואיפה קונים את המוצרים? ברשתות שופרסל גרין, ניצת הדובדבן, טבע קסטל, זמורה, ובבתי טבע ברחבי הארץ. כדי למצוא את הסניף הקרוב לביתכם היכנסו למפת נקודות המכירה שלנו, סמנו 'חלב ומוצריו' ושם תוכלו למצוא מגוון נקודות מכירה.
לפניה ישירה אפשר ליצור קשר עם משרדי אול אורגני – 097687807.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות