שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תערוכה – זיכרון גנטי

מוזיאון בית ראובן בתל אביב

משה בן דוד | צדוק בן דוד
אוצרת: יעל גילעת
19.6 | מוזיאון בית ראובן – ביאליק 14 תל אביב – יפו

תערוכתם המשותפת הראשונה של אב ובנו, שני היוצרים משה וצדוק בן דוד, שתפתח במוזיאון בית ראובן מזמינה את הצופים להתבונן בחוטים העדינים, שלעיתים סמויים מהעין, הנמתחים בין השניים והמתקיימים ביניהם – מעין דיאלוג בין-דורי וטרנס-דורי. הכותרת זיכרון גנטי משמשת מרחב למפגש בין מקומות וזמנים שונים, הן הפרטיים והמשפחתיים והן התרבותיים־קולקטיביים ולשיטוט ביניהם.

בתערוכה מוצגות עבודות פיסול, הדפס ומיצב הווידיאו של צדוק בן דוד, ששתיים מעבודותיו חדשות ונוצרו במיוחד לתערוכה זו, ועבודות צורפות של משה בן דוד הכוללות: תכשיטים, אובייקטים וכלי יודאיקה חד־פעמיים.
העבודות נוצרו מתוך עולמות תוכן, טכניקות, דרכי עבודה וגודל שונים בתכלית, אך עם זאת הן מספרות את הסיפור המשותף מתוך מבט התר אחר החורג מתוך המזדמן ויוצר קונטור או מכל להכיל בו את הפרטים של השלם, כדי להסתכל דרכם או לגשר ביניהם. מבט זה הוא התבוננות רגישה ביצירת הדורות הקודמים, בין אם בצורפות מסורתית או באמנות מערבית, וכן בטבע שמסביב כדגם צורני המהווה מכלול של שינויים והישנויות.

התערוכה נושאת את חותם האהבה, שקושר בין האב לבן ובין הבן לאב ולמשפחת בן דוד בכלל כיחידה יוצרת, המורכבת אף היא מפרטים שונים זה מזה, המרכיבים שלם שתפקידי המכיל־מוכל מתחלפים ביניהם.

צדוק בן דוד בעבודה (צילום_ סטודיו צדוק בן דוד)

מוזיאון בית ראובן הוא בית-אמן שהפך למוזיאון ברחוב ביאליק בתל אביב. ציוריו של ראובן, בן הדור הראשון של אמני הארץ, מפגישים את המבקר עם נופיה ועם הפסיפס של תושביה. אוסף המוזיאון מאפשר למבקר לעקוב אחר התפתחותו האמנותית של ראובן ושינויי הסגנון בהתאם לתקופות חייו, ומעבר לכך לחוות את ההיסטוריה הציונית מתקופתה המכוננת. התערוכות האורחות במוזיאון מתמקדות באמנות הישראלית לדורותיה, ונותנות ביטוי לשיח הבין-דורי המתקיים בה.
לאתר מוזיאון בית ראובן

שעות פעילות המוזיאון:
ב׳', ד', ה', ו׳ – 10:00 – 15:00
ג' 10.00 – 20.00
שבת – 11.00 – 14.00
א׳ – סגור

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות