שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חברת "הכרם" מקבלת לידיה את פעילות "כספיריטס"

מותגי האלכוהול "בושמילס" ו"קוארבו" מחליפים ידיים בישראל

חברת "הכרם – משקאות חריפים בע"מ", מהחברות הוותיקות והגדולות בישראל בתחום הייבוא, השיווק וההפצה של משקאות חריפים, יינות, בירות וקפה, מקבלת לידיה את פעילותה של "כספיריטס" עבור 17.1 מיליון ₪.
בהמשך לפנייה לבית המשפט המחוזי בחיפה בו מתנהל הליך הסדר החוב של "כספיריטס" ("איסבקו – חברה ישראלית למשקאות בע"מ"), "הכרם" תמזג לתוכה את הפעילות של החברה הנחשבת לשחקן בולט ביבוא והפצה בישראל של מגוון מותגים נבחרים מעולם המשקאות החריפים.

במסגרת ההסכם, תקבל "הכרם" זכויות בהסכמי יבוא והפצה בלעדיים עם ספקים מובילים של "כספיריטס" בחו"ל ותשלוט ביבוא ובהפצה של מותגים דוגמת:
מוצרי מזקקת הוויסקי האירית "בושמילס", טקילות "קוארבו" ו"1800", "קראקן רום", מאלט וויסקי "גלן גרנט", "ג'ין בולדוג", "לייבל 5", "גלן מורי", ג'ין "גיבסון", "רום מתוסלם", "פיג'" ועוד רבים אחרים לרבות יקבים בינלאומיים וישראליים.
מחזור המכירות השנתי של "כספיריט" בשנת 2023 עמד על כ- 100 מיליון ₪.

בסוף חודש מרץ הורה בית המשפט המחוזי בחיפה על מתן צו לעיכוב הליכים כנגד "איסבקו" ועל מינויים של מנהלי הסדר לחברה.

חברת "הכרם" נבחרה להיות רוכשת הפעילות של "כספיריטס" לאחר סיום הליך התמחרות Best and Final עליו החליט בית המשפט, לאחר שבנוסף להצעת "הכרם", הוגשה הצעה למנהלי ההסדר של "איסבקו" גם על ידי חברת "גלובל ווין אנד ספיריט".

במסגרת ההליך, הגישה "הכרם" הצעה לקבלת מלוא זכויות ההפצה והייבוא של "איסבקו" עבור 17.1 מיליון ₪ במינימום, 27.5% מהרווח הגולמי למשך 3 שנים ו-11% מהשנה הרביעית וסכום מקסימום של 32 מיליון ₪. ההצעה מטעם "גלובל ווין אנד ספיריט" הייתה מינימום של 16.77 מיליון ₪, 29% מהרווח הגולמי למשך 3 שנים וברביעית 11% ומקסימום של 38 מיליון ₪.
למרות שהצעת "גלובל ווין אנד ספיריט" הייתה גבוהה יותר, הנהלת "איסבקו" המליצה למנהלי ההסדר לבחור בהצעת "הכרם" עקב הסבירות כי הספקים יעדיפו לעבוד מול חברת הכרם וכי סיכויי הצלחתה גבוהים יותר. את חברת "הכרם" ייצג בהליך עו"ד עידן מילר ממשרד "ברנע, ג'פה, לנדה ושות'".

מנכ"לית הכרם, גב' נורית שמיר: "אני מאוד שמחה ונרגשת על השלמת עסקת קבלת הזכויות בפעילות חברת איסבקו וצרוף מגוון מוביל של מותגים המשלים את מגוון מותגי החברה. אנו מצרפים לחברה ספקים אסטרטגים חדשים בעלי פוטנציאל צמיחה משמעותי. זהו מהלך אסטרטגי שנותן ערך מוסף לקהל לקוחותינו. הכרם תשקיע רבות בקידום ושיווק המותגים החדשים לצד מגוון המותגים המוביל הקיים בחברה".

"הכרם"
חברת "הכרם", מהחברות הוותיקות והגדולות בישראל בתחום הייבוא, השיווק וההפצה של משקאות חריפים, יינות ובירות, הוקמה בשנת 1921 ע"י ישראל אפשטיין ונותרה במשך כל שנות קיומה בבעלות המשפחה. כיום החברה מנוהלת על-ידי ניניו של המייסד – יו"ר הדירקטוריון, אריאל אפשטיין; המנכ"לית, נורית שמיר (לבית אפשטיין), וסמנכ"לית השיווק, רונית אבנר (לבית אפשטיין).

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות