שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חברת הפוד-טק הישראלית Better Juice ltd. קיבלה את אישור GRAS

מחזקת מעמדה בארה"ב

 Better Juice, סטארטאפ ישראלי מעולמות הפודטק, המציע טכנולוגיה חדשנית להפחתה של עד 80% של כל סוגי הסוכרים, ממגוון רחב של מוצרים מבוססי פרי, הוכרז רשמית כ- GRAS (Generally Recognized as Safe). הטכנולוגיה עליה מבוסס הסטארט-אפ אושרה כבטוחה לשימוש, ובכפוף לסטנדרטים של ה- FDA.
קביעת התקן GRAS מבוססת על בחינה מדוקדקת של ועדת מומחים, הקובעים את מידת בטיחותם של מרכיבי מזון, במיוחד כשמדובר בשימוש בטכנולוגיות אנזימטיות חדשות לשינוי פרופיל הסוכר של מיצים. התקן מאשר את השימוש בטכנולוגיית הפחתת הסוכרים בכלל מיצי הפירות המרוכזים והחומרים המכילים כל סוג של תרכיז מיץ, או מחית – גם את המוצר הסופי וגם בתהליך עצמו.

גלי ירום, מנכ"לית ומייסדת שותפה של Better Juice: "השלמת תהליך אישור ה- GRAS היא אבן דרך משמעותית עבורBetter Juice ומעניקה גושפנקא מבוססת שהטכנולוגיה שלנו על כל מרכיביה, בטוחה ויעילה. תו תקן זה יסייע בהרחבת פעילותנו ובהעמקת הקשרים שלנו עם יצרני מזון מכל העולם, המבקשים ליצור מוצרי איכות מזינים ומופחתי סוכר ובכך לעמוד בביקושים לדרישתם הגוברת של הצרכנים".
"שוק המזון והמשקאות מופחתי הסוכר העולמי מתחזק, כחלק מההבנה בסיכונים הגלומים בצריכת סוכר מופרזת, הוא צפוי להגיע ל-79.5 מיליארד דולר עד 2028, עם קצב צמיחה שנתי ממוצע של 8.5% מ-2021 עד 2028 (על פי דו"ח של Grand View Research)".
"יכולת הפחתת הסוכרים הדרמטית שאנו מציעים (עד 80%) ממוצרי המזון והמשקאות השונים, מהווה פתח ליצור מוצרי תווית נקיה (clean-label) מאחר ותהליך המרת הסוכרים שלנו שנעשה בשימוש באנזימים טבעיים שאינם מהונדסים גנטית, נחשב ידידותי לסביבה. בכך מופחת סוכר פירות על ידי הפיכתו לסיבים תזונתיים ולסוכרים בלתי ניתנים לעיכול. כמו כן, שילובה הפשוט של הטכנולוגייה בתהליך הייצור, נגישה וניתנת להתאמה לכל יצרן מזון ומשקאות".

Better Juice, רשמה פטנטים על הטכנולוגיה פורצת הדרך שלה בארצות הברית, אירופה, ברזיל, מקסיקו, יפן, אוסטרליה, קוריאה וישראל. כמו כן, הגישה לאחרונה בקשה ל-PCT (אמנת שיתוף פעולה לפטנטים) עבור שני פטנטים נוספים, ובכך חיזקה את מעמדה כמובילה עולמית בפתרונות להפחתת סוכר.
הסטארט-אפ הישראלי שהוקם בחממת הפודטקThe Kitchen של שטראוס, פיתח טכנולוגיה ייחודית באמצעותה ניתן להפחית את הסוכר האנזימטי במוצרי מזון ומשקאות המבוססים על פירות, זאת לצד שמירה על כל "הרכיבים הטובים" הקיימים באופן טבעי במיץ, או במחית פירות. טכנולוגיה זו, שומרת על הרכיבים הבריאים שבפרי הטבעי כמו ויטמין C, מינרלים, חומצות אורגניות וסיבים לאורך כל התהליך. משמעות הדבר, היא שהצרכנים יוכלו ליהנות מהיתרונות של מוצרי פירות עם פחות סוכר וזאת מבלי להתפשר על רכיבי התזונה החיוניים שהופכים את הפירות לבעלי ערך תזונתי רב.

מייסדי חברת הפודטק Better Juice גלי ירום ודר ערן בליצינסקי – צילום ניסן חליבה

 Better Juice
חברת הסטראט- אפ הישראלית, הוקמה בשנת 2018 על ידי צוות ביוכימאים ומיקרוביולוגים מהתעשייה ומהאוניברסיטה העברית בירושלים, במטרה לסייע ליצרני משקאות לייצר מיץ פירות טוב יותר ובריכוז סוכר מופחת, הודות לפטנטים ייחודיים שהיא פיתחה.
החברה מומנה ונתמכה בתחילת דרכה על ידי The Kitchen Hub חממת הפוד-טק של שטראוס. לפני כשנה הקימה Better Juiceמפעל מתקדם, בכדי לשרת את לקוחותיה בצורה מיטבית.
אתר הבית של החברה: https://www.better-juice.com/

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות