שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פסטיבל אביב זמן גליל מערבי חוזר

3 ימים גדושים בעשרות אירועים

עמותת התיירות זמן גליל מערבי החליטה לקיים גם השנה את פסטיבל אביב זמן גליל מערבי, שמציין 11. השנה מגוון אנשי תיירות באזורים הירוקים יארחו אצלם בעלי עסקים אחרים, מפונים וגם לא מפונים, לשיתופי פעולה מיוחדים, מסקרנים וטעימים.

בין עשרות האירועים בפסטיבל:
 שולה משתולה, המפונה מביתה כבר חצי שנה,  תגיע להתארח במשק אופיר באלון הגליל, עם האוכל הכורדי המשובח שלה, לצד יינות מתיישנים של היקב, שיוצאו לטעימה ומכירה באירוע זה בלבד.

חרש הברזל וליד ח'ורי, מהכפר הנוצרי פסוטה, הנושק לגבול, יגיע להתארח אצל אלדד בכר מסטודיו אומניה, המתמחה בעבודות מעור. אלדד העמיד לרשות וליד את הנפחייה הוותיקה של אביו – מנחם בכר, הנמצאת ממש מול הסטודיו שלו בקיבוץ אפק. השניים יקיימו יחד ערב מיוחד המשלב סיפורים והדגמות.

הקונדיטורית יערית שטרן, תארח בביתה את סבתא מהא, מהכפר הדרוזי חורפיש, לארוחה משותפת (וכשרה) הכולל מנות דרוזיות מופלאות של סבתא מהא, ובסיום מגוון קינוחים של יערית, שישאירו טעם של עוד.

האופה והבשלנית עדוש – עדי שמואל, תארח בביתה את נוהאד ביסאן מ-sweet moments מהכפר הדרוזי ג'ת, לסדנה מיוחדת של מאפים מלוחים ומתוקים, וארוחה מיוחדת מעשה ידי שתי האופות.

בסטודיו יעל – פיסול בחימר, בכפר מסריק יתקיים מפגש מיוחד בין שתי נשים יוצרות. האחת, יעל נתנאל, בעלת הסטודיו, שהחלה לפסל בגיל 48, והשנייה תינה ח'טיב, שהקימה את בית המלבי בעכו לאחר שהתגרשה.
יקב ג'וליה יארח את פילהרמוניה בכפר, עם מוסיקת ג'אז אתנית במגוון כלים עתיקים, כמובן בליווי יינות הבוטיק של היקב.

"בגד, בית גן" הוא סיור מרתק בכפר הדרוזי ג'וליס, עם 3 נשים מופלאות, מורת הדרך איילת בר מאיר, המאמנת ומנחת סטיילינג תרפי אורנה רוטברט ניצן ובסמה הנו, בעלת מסעדת נור. שלושתן יקחו ל3 נקודות מיוחדות בכפר.

בנוסף יתקיימו טיולים מודרכים בטבע אל מקומות קסומים, מופע תיאטרלי או מחול, ארוחות שף עשירות וטעימות יין ביקבים ועוד המון אירועים שיתקיימו לאורך ימי הפסטיבל.

צילום ענבל אור-לב


מיכל שילוח גל-נור, מנכ"לית עמותת זמן גליל מערבי
: זה לא מובן מאליו לקיים פסטיבל בימים אלה, ועוד פחות מזה לקיים פסטיבל באזור הגליל. אבל ראינו את הרצון הזה מגיע מאתרי התיירות עצמם, אלה שפעילים ועושים כל מה שיכולים כדי להמשיך ולפעול, ואפילו אלה שמפונים מבתיהם ועסקיהם, אבל עדיין התעקשו לקיים את הפסטיבל ולקחת בו חלק, גם אם במיקום אחר.
בראש ובראשונה אני מצדיעה לכל האנשים המופלאים האלה, שלא מוותרים על החלום. רוצה גם להודות לארגון Jewish National Fund-USA על התמיכה לאורך כל השנים שלא פסקה גם בתקופות קשות.
אני מזמינה את כולם להגיע לגליל, בתקופתו הכי יפה, לתמוך בעסקים המקומיים, והכי חשוב, ליהנות!"

 פסטיבל אביב זמן גליל מערבי: 30.5-1.6

לפרטים על כל אירועי הפסטיבל: https://springfestival.westgalil.org.il/ או בטלפון: 072-3941110

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות