שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

צלעות, קבבים, אנטריקוט, פילה פרגית, סינטה ועוד

איך מטפלים נכון בבשר איכותי באדיבות השף דור זגורי

מספר טיפים חשובים שכדאי לדעת לאופן הטיפול בבשר כי "לא באמת משנה באיזה בשר תחליטו להשתמש בארוחת "על האש" העיקר שיהיה איכותי ותדעו לטפל בו נכון".
1. אם החלטתם לקנות בשר קפוא, עדיף להפשיר אותו יום במקרר ולא מחוצה לו. זאת מכיוון שאולי הוא יפשיר יותר מהר בחוץ, אבל לא תרצו אוסף בקטריות מתרבות לכם עליו ואם לא תבשלו אותו עד הסוף, יהיה מסוכן לאכול אותו.

2. בשר עם עצם צריך יותר זמן צלייה, לכן רצוי להכין אותו לקראת הסוף כשהגחלים לוחשות. כך האש לא תשרוף אותו יותר מדי מבחוץ והפנים שלו יישאר חי.

3. את הגחלים מומלץ להדליק לפחות כ 30 דק' לפני שמתחילים. כך שהאש לא תהיה חזקה מדי והבשר ייצלה כמו שצריך.

4. טימפרור הבשר – כדאי מאד להוציא את הבשר מחוץ לקירור לפני שמעלים אותו על הגריל, כך שיהיה בטמפ' החדר וזאת על מנת שלא ייגרם לו "שוק תרמי". כשהבשר יוצא היישר מהקירור לגריל, הוא פשוט נסגר ומתכווץ ולכן עדיף שהבשר יעלה על הגריל בטמפ' החדר ולפחות שעה מרגע יציאתו מקירור.

5. לאחר צליית הסטייקים, כדאי מאד לתת להם לנוח כדקה/שתיים על רשת או קרש עץ על מנת שיגירו נוזלים לא רצויים ויהיו עסיסיים יותר עם טעמים עמוקים.

6. במידה ונשאר לכם בשר לאחר האירוע, אפשר לשמור אותו במקרר ולחמם אותו יום אחרי בסיר עם מעט מים על אש בינונית-גבוהה. אפשרות שניה היא לטחון הכל עם כוסברה ועריסה טובה ולהכין סיגרים.

שף דור זגורי לפרנה בשוק. צילום גל זגורי

בהצלחה ובתאבון

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות