שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

"קפה עוטף – נתיב העשרה"

נפתח בפארק שרונה תל אביב

סניף ראשון ברשת "קפה עוטף" – "קפה עוטף – נתיב העשרה", נפתח במתחם שרונה בתל-אביב.
"קפה עוטף" – רשת בתי קפה חדשה העתידה להיפתח במוקדים שונים ברחבי הארץ בישובים שקלטו מפונים מהעוטף, קמה במטרה לייצר חוסן קהילתי ונפשי למפונים, ולאפשר להם עשייה ותעסוקה, אופק ותקומה. ברשת יועסקו בנות ובני הישובים , בתי הקפה יהפכו למקום בו תוכל הקהילה להיפגש לשמור אותה שלמה ככל הניתן. הקמת הרשת תנציח ותהדהד את סיפורה של כל קהילה ולא פחות חשוב מכך, תחבר בין הקהילה המארחת לקהילה המפונה. כל "קפה עוטף" יהיה שייך באופן בלעדי ליישוב על שמו הוא קרוי, והרווחים מהפעילות הינם של הישוב בלבד.

מבחר מאפים איכותיים, מתוקים ומלוחים, נאפים במקום, ובמקום יוגשו גם כריכים המשלבים תוצרת מקומית ומוצרים מהעוטף.
השפית רותי רוסו מלווה את הפרויקט ומתאימה אותו לרוח התקופה ולחקלאות מקומית.
לדוגמה: ביס חלה טוניסאי (24 ₪),
כריך קממבר ואגסים (38 ₪),
ביס טונה (21 ₪),
כריך סלט ביצים (28 ₪),
פוקאצ'ה חביתה (38 ₪)
קוראסון ברי (34 ₪)
טוסט רותי (38 ₪).

בקפה עוטף – נתיב העשרה ממוקמת חנות מוצרים לרכישה גם מוצרים מהעוטף:
יינות יקב יתיר (עד 85 ₪) ויקב בן שושן (140 ₪) ,
ריבות (35 ₪),
דבש (22 – 42 ₪),
מארזי עוגיות (42 ₪) עוגות,
ממרחים (29 ₪)
שלל מוצרים מקומיים נוספים.

בנוסף ימכרו מוצרים שעוצבו במיוחד דוגמת :
חולצות (69 ₪),
ספלים (39 ₪),
תיקי בד (25 ₪),
כובעים (25 ₪)
מגוון מוצרים נוספים.
בסופי שבוע תתקיים גם מכירה של פרחים. כמו כן ניתן לרכוש את המוצרים כמארז פיקניק ולשבת במרחבי המתחם או בישיבה סביב בית הקפה.

קפה עוטף נתיב העשרה_צילום רותי רוסו

את הקפה מנהלים 3 מנהלים צעירים מן הישוב : רז נועה ויותם, אשר פונו לתל אביב. הרווחים מבית הקפה ישמשו את המושב לטובת שיקום הישוב והחוסן של התושבים. עובדי הקפה הינם צעירי הישוב, חלקם אף לפני גיוס והם מתפעלים את העמדות השונות מהמטבח ועד הבריסטה.

הנהלת מתחם שרונה תרמה את הנכס באחד ממבני השימור ההיסטוריים מימי הטמפלרים עבור הקמת הפרויקט למשך חצי שנה ללא עלות.
קרן Tech4Israel, שהוקמה מיד לאחר אירועי ה-7 באוקטובר על ידי משקיעים יזמים ומנהלים מקהילת ההייטק בישראל בכדי לספק תמיכה מיידית לארגונים ויוזמות ברחבי הארץ ולסייע לנפגעים מהמלחמה התגייסה לטובת המיזם באמצעות תרומה משמעותית ותמיכה במיזם. תורמים נוספים הם החברה המרכזית למשקאות, יכין, נירלט ועוד.

אירועי ה-7 באוקטובר שטלטלו את המדינה, היו כאין וכאפס לטלטלה העצומה שחוו תושבי העוטף שאיבדו את יקיריהם, פונו ונעקרו מבתיהם, משאירים את חייהם הקודמים בשטח כפרי וחקלאי ובתיהם היפים עזובים ונטושים. רובם נקלטו בערים מרכזיות בארץ ובמתחמים ייעודיים, אך לא תמיד עם האפשרות להיות קהילה מאוחדת ובמקום המאפשר לכולם להיות יחדיו.
מושב נתיב העשרה חווה מתקפת מחבלים רצחנית ב-7 באוקטובר. 20 מתושביו נרצחו, ו-1080 תושבי הישוב, מתוכם 320 ילדים, פונו ברובם לתל-אביב. היוזמה תספק לקהילת נתיב העשרה מרחב פיזי, תעצים אותה ותספק את האפשרות לתעסוקה ופרנסה. בית הקפה ינוהל על ידי אנשי הישוב ויאפשר גם חיבור לקהילה החדשה והמחבקת בתל אביב – יפו.

היזמים של קפה העוטף הם תמיר ברלקו – יזם ומייסד רשת ארקפה ומיזמים קולינריים רבים בישראל ובעולם ששימש לאחרונה כסגן נשיא ברשת סלינה, מיכל ציון – בעלים ומנהלת חברת "אידאה תקשורת שיווקית" הפקת אירועים כנסים ופעילויות שיווקיות בארץ ובעולם, חגית אברון, לימור ארליכמן, עדי כהן, ענת נתיב, זיו קורצקי ודיויד מרגולין.

כדי לתמוך בפרויקט החשוב, רשת קפה עוטף פתחו גיוס בהדסטארט, אפשר למצאו בקלות באתר הדסטארט ולתרום : https://headstart.co.il/project/78552

קפה עוטף, פארק שרונה, קפלן 30 תל אביב.
שעות פתיחה: א' – ה' – 8:00 – 17:00, שישי: 8:00 – 15:00 שבת: 10:00 – 19:00

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות