שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב טפרברג השיק יינות מסדרת Inspire Art

ישראל פרקר

קב טפרברג, הכשר והמאוד וותיק – החל לייצר יינות במאה ה19 ומאז כבר 5 דורות מובילים אותו בני המשפחה, עשה צעד מאוד מיוחד והשיק סדרת Inspire Art –במהדורה מוגבלת – בשיתוף פעולה עם האמן הישראלי, הבינלאומי DEDE . לדבריהם זהו חיבור של יצירה ייננית עכשווית ואומנות ישראלית. למה מיוחד אסביר בהמשך, כמובן. היקב ממוקם סמוך לקיבוץ צרעה.
בסדרה החדשה יש שני יינות זניים, לבנים :
סוביניון בלאן ודבוקי שהתוויות שלהם מעוטרות בציורי פלסטרים בהשראת יצירות האומן DEDE.

יצירות הפלסטרים האייקוניים מרחובות תל אביב וערים נוספות בעולם, יככבו על בקבוקי המהדורה המוגבלת.
אנשי היקב אומרים שהם בחרו להביא את הגלריה אל בקבוקי היין, כמאמינים בתרבות היין שהוא יצירה לכל דבר, והיקב מוביל את החיבור בין העולם המסורתי אל העולם החדש, בין השורשי לעכשווי, או בפשטות – אומנות עכשווית במיטבה על יין משובח, לדבריהם.
היינו אורחי מובילי היקב והאמן , שפניו היו מכוסים, איתו התחברו, במסיבת השקה שנערכה בבית קנדינוף הישן ביפו.
פתח את האירוע הבעלים מוטי טפרברג שסיפר שאת היקב יסד רבי אברהם טפרברג שעלה לירושלים בשנות החמישים של המאה ה־19 ועסק במסחר של יין ואלכוהול . בשנת 1870 השיק את היקב תחת השם "אפרת", שחלק כבוד לדרך אפרת, ממנה הגיעו הענבים.
פתח את האירוע הבעלים מוטי טפרברג (דור חמישי ביקב) : "הלוואי ויגיעו למדינה ימים טובים יותר" אמן.
"אצלנו היין הוא שורשיות ומייצרים אותו באהבה. 46 שנים אני כבר מנהל את היקב וממשיך ליהנות."

אורלי, סמנכ"לית השיווק של היקב, הדגישה את רצונם העז , כבר תקופה ארוכה, להשתלב עם האמנות עד שנמצא הפתרון להתחבר עם דדה. בשנים האחרונות יש השקעות רבות בנטיעת כרמים באזורי איכות, בטכנולוגיות ייצור יין איכותי בהשבחת ההון האנושי ושדרוג מערכות ההפצה והמידע. כיום מייצר יקב טפברברג, היקב השלישי בגודלו בישראל, 6-7 מיליון בקבוקים בשנה- ו-20% מהיינות מיוצאת לחו"ל. היקב משתתף בתערוכות ובתחרויות יין נחשבות בארץ ובעולם.

האמן, דדה, סיפר שהפלסטרים עזרו לו להשתחרר מפוסט טראומה שהייתה לו אחר שרות צבאי. התרגשות רבה עברה עליו שהזמינו אותו להיפגש עם טפרברג. אחרי שראו את עבודות הפלסטרים שלו, אנשים רבים פנו אליו וביקשו ממנו עזרה והוא עזר בשמחה.
בהמשך, היינן הראשי של של היקב, שיקי ראוכברגר , דיבר על יינות הסידרה החדשה דבוקי, אינספייר, וסובניון בלאן 2023 .
הדבוקי מיוצר מענבי כרמים בני 70 שנה מכרמים ליד גבעת נילי. הסוביניון בלאן מיוצר מענבים שהגיעו כרמים בגליל התחתון ליד שרונה. ההדליות היו מאוד מיוחדות, כדי להוציא מהם את המקסימום.

לשני היינות טעמים מאוד מיוחדים. עוד מידע עליהם נמצא ב: https://www.winesisrael.com/60477
DEDE הוא אמן עירוני תל אביבי רב-תחומי, המשתמש במדיומים שונים כדי לתקשר בזירה הציבורית. הוא החל ליצור את יצירותיו לאחר שסיים את שירותו הצבאי, והמשיך לפתח ולשכלל אותן תוך כדי השלמת לימודי התואר הראשון באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. ניתן לראות את עבודותיו בגלריות, חללי תצוגה, אירועי אמנות שונים וברחובות בירות אמנות ברחבי העולם, כמו לונדון, ניו יורק, ברלין ות"א.
היינות נמזגו בשפע בכוסות ובין לבין נגסנו במנות טעימות שהוגשו לנו ע"י אנשי צוות המקום וצילמתי אותן, כהרגלי.

תודה למארחים והמון בהצלחה, בהמשך הדרך.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות