שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימת שמן זית בפאנל מרכז

ישראל פרקר

כמדי מספר שבועות (בתקופה רגילה) הצטרפתי שוב לפאנל טעימות שמני זית – מרכז.
הטעימות נערכות בפארק קדומים במסגרת קישרו המתפתח יותר ויותר עם ענף הזית הישראלי. התחלנו עם ברכת הנהלת הפארק שבבית הבד שבשטחו ייצרו שמני זית לפני אלפי שנים.
את הטעימה הנחו ראשי הפאנל חני אשכנזי ועידו תמיר. כדי לבדוק באיזה דרגה נמצא שמן הזית בודקים אותו גם במעבדה וגם בבדיקה אורגנולפטית שאנחנו עושים בצוות.
בדיקה אורגנולפטית היא בדיקה שמתבצעת על ידי מערכת החושים גם ביין ובשמן זית. היא כוללת בדיקות של טעם, ריח, צבע, מראה, מרקם, ועוד. במקרה של שמן זית, בדיקה אורגנולפטית עוזרת להבחין באיכות השמן ולזהות טעמים או ריחות פגומים ולא רצויים. שמן גרוע נפסל מהר בבדיקה כזו ושמן איכותי מאוד מאותר גם מהר. הבעיה היא התוצאות האמצעיות, עליהם דנים המשתתפים.
בישראל, תו האיכות של ענף הזית מאשר ששמן הזית נבדק כימית במעבדה ואורגנולפטית בפאנל טועמים מוסמך. הדבר מבטיח שהשמן זית עם התווית שאתם קונים הוא בריא, איכותי, וטרי. אבל אני חייב לציין שיש גם בתי בד ששמניהם איכותיים אף כי אינם מכבדים את נושא תו האיכות.
כרגיל בין השמנים בטעימה היו פירותיים ואיכותיים וגם כאלה שלא ברור ומובן איך יש יצרנים המעבירים אותם לצריכת הציבור כאיכותיים. נורא !!!
יש האומרים שמחקרים מצאו ששמן הזית איכותי מועיל לבריאות הלב וכלי הדם, מפחית לחץ דם גבוה, משפר את זרימת הדם, מאזן רמת שומנים בדם, מונע עצירות, משפר את בריאות העור, יש בו נוגדי חמצון המחזקים את המערכת החיסונית, מגן נגד סרטן, מפחית תגובות דלקתיות בגוף ועוד . לכן מומלץ להשתמש רק בשמנים איכותיים באמת.
מה שממשיך להטריד אותי שכל התשובות לתוצאות המתקבלות ניתנות באוויר רק באנגלית, אף על פי שלכולן יש מילה פשוטה בעברית. הכל מופיע בצילומי שלושת הדפים המצ"ב כאן:
טבלת אבחון טעמי וריחות פגמים ראשית:
עובש – משקע בוצי – טחוב – ייני – שמן ישן.
סיווג איכות :
שמן כתית מעולה – שמן כתית – שמן רגיל למאור.
ריחות וטעמי שמנים פגמים:
מתכת, חלודה – חציר, קש רטוב – מלוכלך – גס, מחוספס – מי כיבוש ירקות מלפפונים, זיתים – מבושל, מטוגן, שמן שרוף – מי ירקות – עקלים מלוכלכים – מלפפונים רקובים – שמן מכונות שרוף – טעם מבושל, עץ רטוב – טעם שוקולד.

שמתם לב כמה טעמים וריחות יש לשמנים פגומים. אז הגיע כבר הזמן , מזמן, לתארם בעברית ולא באנגלית, באירועי טעימה, ובכלל, כדי שגם הצרכנים יבינו במה מדובר ולא רק הטועמים המקצוענים.
הגיע גם סוף סוף הזמן שיותר ויותר צרכנים ילמדו מהו באמת שמן משובח ובמה לא לגעת.
תודה מראש.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות