שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חוגגים עם מיכאל בן יוסף באיש הענבים

ישראל פרקר

השבוע התכנסנו שוב ב"מוסד" היין החשוב והייחודי, ביפו, "איש הענבים". הפעם זה היה ערב לכבודו של חברינו מימי בן יוסף, שיזם ואירגן אלון גונן.
מימי, הממשיך בפעילותו, כבר עבר את גיל 90 והוא כתב והוציא שלושה ספרי יין חשובים החל משנת 1990 . אני משוכנע שבידי כל חובב יין אמיתי ואנשים השייכים לעולמו המופלא של היין נמצאים לפחות 2 ספרים (בעברית) המלמדים הרבה מאוד על העולם הזה בארץ ובעולם. גם אצלי כמובן הם מפארים את המדף עליו הם ניצבים אחרי שקראתי בהם בשקיקה.
הספרים הם : "ספר היין" בעריכת נירה רוסו – "יינות ישראל" בעריכת רחל יורמן, נורית דנגוט ועידית ינובסקי – The Bibble Of Israeli Wines בעריכת פרן סקבך.
כשנכתבו הספרים רק התחיל להתפתח יותר ענף היין הישראלי ואפשר להבין זאת מרשימת היקבים המופיעים בספרים. מימי מספר באריכות על כל יקב.
ב"ספר היין" (1990) מופיעים היקבים: כרמל מזרחי, אשקלון-סגל, הגולן. (3 יקבים)
ב"יינות ישראל" (1997): כרמל מזרחי, ברקן, רמת הגולן, אפרת, בנימינה, ברון, סגל (כרמי ציון), לטרון, דלתון, קיבוץ צרעה, קסטל, שורק-טל שחר, מרגלית . (13)
בספר באנגלית (2002): כרמל מזרחי, ברקן, רמת הגולן, אפרת, בנימינה, תשבי, סגל, דלתון, אלון, בן חיים, קסטל, קיסריה, דיקו'ס, גוש עציון, הר מרון, כפירה, לטרון, מרגלית, מישר, נחשון, נאות סמדר, ססלוב, שדה בוקר, סוסון ים, שורק, תקוע, צרעה, (27)
כיום מופיעים באתר היין שלי "יינות ישראל – שמן זית וקולינריה" כ400 יקבים – מסחריים, בוטיק ומשפחתיים.

במשך הערב לגמנו גם יינות נהדרים וביניהם היו:
אניגמה – יאיר 2012 מיקב מרגלית, גרנד וין 2017 מיקב קסטל, יין אדום תווית לבנה 2021 מיקב פלם, COTES DU RHONE RESERVE 2019 , DOMAINE DE CHEVALIER 2020 , ושמפניה RUINART
בספר הראשון – מ1990, על העטיפה, מרוכזים, בקיצור, קורות חייו של מימי בן יוסף עד אז. וזה המון. החלטתי להביא דווקא מידע חשוב זה, לכבוד המסיבה שערכנו למימי ושהשתתפו בה מספר בעלי יקבים, מובילים, יועצי יין, ואלה שכותבים בשפע על יין לידיעת כל חובבי היין. ברור שבמשך 34 שנים, מאז, הצטרף עוד שפע מיידע.
שמענו הרבה סיפורים, וזיכרונות ונגסנו ממטעמי אלון .(תודה)

מיכאל בן-יוסף הוא קברניט בחברת "אל על" וטועם יין מומחה שהשכיל לשלב בהצלחה את שני עיסוקיו אלה.
בן-יוסף נולד בקוטנארי, מחוז הכרמים ותעשיית היין של רומניה, ועוד בילדותו התוודע ליינות משובחים. עם הזמן היה ל"משוגע לדבר", ומה שהחל בתור תחביב רציני נהפך למקצוע.
במרוצת השנים השתלם בנושא היין בטובות שבאקדמיות היין ברחבי העולם, ובין השאר הוא בוגר (בהצטיינות) Wine and Spirit Education Trust  שבלונדון, ובעל תעודת טועם מומחה של אקדמיית היין הגרמנית, דיפלומה של Comite Interprofessional des Vins des Bourgogne  שבצרפת ותואר Celler Master של אקדמיית היין הבינלאומית היוקרתית בנאפה שבקליפורניה.

בשלושים ושתיים שנות טיסותיו נסע בן-יוסף בעקבות היין בעולם כולו והגיע לטובים שביקבים. היכרותו את מיטב היינות העניקה לו מבט מקיף על אומנות ייצור היין וצריכתו בארץ ומחוצה לה. במסעותיו בעקבות היין הגיע ליקבים ולכרמים רבים, למן הנידחים שביקבי צ'ילה ופרו ועד ליקבי דרום אפריקה וקליפורניה וכרמי יין הטוקאי שבהונגריה.
ביקביה המפורסמים של אירופה, ובייחוד בצרפת, בגרמניה ובספרד, בן-יוסף מבקר קבוע. הוא ומצלמתו מתעדים זה עשרות שנים חגיגות בציר, שיטות שונות של ייצור יין, טעימות, מסעדות וסיפורי יין קטנים וגדולים. הוא עוסק גם בתחביבו זה שלושים שנה: איסוף בקבוקי יין עתיקים ונדירים מכל העולם.

בן-יוסף הוא בעל תואר International Wine Master באקדמיית היין בנאפה שבקליפורניה.
כמו כן הוא משמש יועץ של חברת "אל על" בנושא היין ועוסק בהכשרת דיילים בתחום זה, ומעביר קורסים ברחבי הארץ. כתבותיו על יין התפרסמו בירחון "מוניטין".
ספר היין, ספרו הראשון של מיכאל בן-יוסף, הוא פרי מחקר ואיסוף של יותר משש שנים, ויש בו מבחר תצלומים שצילם במסעותיו בעולם.
מתוך "ספר היין" – 1990.
הרבה ברכות למימי והמשך פעילויות עוד שנים רבות.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות