שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה "קפה עוטף – נתיב העשרה"

יפתח במתחם שרונה בתל-אביב

"קפה עוטף" – רשת בתי קפה חדשה העתידה להיפתח במוקדים שונים ברחבי הארץ בישובים שקלטו מפונים מהעוטף, קמה במטרה לייצר חוסן קהילתי ונפשי למפונים, ולאפשר להם עשייה ותעסוקה, אופק ותקומה. ברשת יועסקו בנות ובני הישובים.
בתי הקפה יהפכו למקום בו תוכל הקהילה להיפגש לשמור אותה שלמה ככל הניתן. הקמת הרשת תנציח את סיפורה של כל קהילה ותחבר בין הקהילה המארחת לקהילה המפונה.

כל "קפה עוטף" יהיה שייך באופן בלעדי ליישוב על שמו הוא קרוי, והרווחים מהפעילות הינם של הישוב בלבד. סניף ראשון של הרשת, "קפה עוטף – נתיב העשרה", יפתח במתחם שרונה בתל-אביב.
מושב נתיב העשרה חווה מתקפת מחבלים רצחנית ב-7 באוקטובר. 20 מתושביו נרצחו, ו-1080 תושבי הישוב, מתוכם 320 ילדים, פונו ברובם לתל-אביב. היוזמה תספק לקהילת נתיב העשרה מרחב פיזי, תעצים אותה ותספק את האפשרות לתעסוקה ופרנסה.
בית הקפה ינוהל על ידי אנשי הישוב ויאפשר גם חיבור לקהילה החדשה והמחבקת בתל אביב – יפו.

בית הקפה יציע לרכישה מוצרים מהעוטף: יין, ריבות, פירות יער, עוגות, גרנולה .
יהיו גם שלל מוצרים מקומיים וכן מוצרים שעוצבו במיוחד דוגמת חולצות, ספלים, סינרים, תיקי בד ומגוון מוצרים נוספים.
בסופי שבוע תתקיים מכירה של פרחים.
ניתן לרכוש את המוצרים כמארז פיקניק ולשבת במרחבי המתחם או בישיבה סביב בית הקפה.
ב"קפה עוטף", תערובת הקפה נקלית במקום באמצעות מכונת קלייה בתערובות ייחודיות עבור הרשת, אשר ניתנות לרכישה גם הביתה. המאפים נאפים במקום וכריכים טריים שישלבו מוצרים כמו ירקות טריים וממרחים מהעוטף, כאשר השפית רותי רוסו מדייקת את הכריכים מתוך מחשבה על רוח התקופה והחקלאות הישראלית.

את הקפה ינהלו שלושה צעירים מנתיב העשרה: נועה שבת והאחים יותם ורז קידר.
המבקרים ב"קפה עוטף נתיב העשרה" יוכלו להתרשם ממיצג "כלניות לפני הגשם" של האמנית הישראלית והבינלאומית יפה סלומון .
1,400 כלניות בכל הגבהים, לזכר ה-7 באוקטובר "יוצגו" במתחם בית הקפה.

האקדמיה לניהול בתי קפה –  המועסקים בכל אחד מבתי הקפה יקבלו חניכה ולימוד יסודות הניהול של בתי קפה וסדנת קפה ובריסטות. העובדים יקבלו שכר ויפתחו את עצמם ואת בית הקפה שלהם. הרווח הנותר יעבור לטובת שיקום הקהילה של אותו ישוב על פי צרכי הקהילה. בכל סניפי הרשת ימכרו מוצרים מהעוטף ושיתופי פעולה ייחודים גם עם אומנים מבצלאל ואומנית הכלניות יפה סלומון.

הנהלת מתחם שרונה תרמה את הנכס עבור הקמת הפרויקט למשך חצי שנה ללא עלות באחד ממבני השימור ההיסטוריים מימי הטמפלרים
קרן Tech4Israel, שהוקמה מיד לאחר אירועי ה-7 באוקטובר על ידי משקיעים יזמים ומנהלים מקהילת ההייטק בישראל בכדי לספק תמיכה מיידית לארגונים ויוזמות ברחבי הארץ ולסייע לנפגעים מהמלחמה התגייסה לטובת המיזם באמצעות תרומה משמעותית ותמיכה במיזם. תורמים נוספים הם החברה המרכזית למשקאות, יכין, נירלט ועוד.

יותם קידר רז קידר נועה שבת תמיר ברלקו_צילום סיון פרג'

היזמים של קפה העוטף הם :
תמיר ברלקו – יזם ומייסד רשת ארקפה ומיזמים קולינריים רבים בישראל ובעולם ששימש לאחרונה כסגן נשיא ברשת סלינה,
מיכל ציון – בעלים ומנהלת חברת "אידאה תקשורת שיווקית " הפקת אירועים כנסים ופעילויות שיווקיות בארץ ובעולם.
חגית אברון, לימור ארליכמן, ענת נתיב, זיו קורצקי ודיויד מרגולין.

תמיר ברלקו: "המחשבה על 'קפה עוטף' נולדה מתוך צורך בסיסי שזיהינו בקרב הקהילות המפונות והוא הצורך להישאר קהילה מאוחדת ועם זאת, להתחיל לבנות שגרה חדשה במקומם החדש, הזמני או הקבוע. היתרונות והיכולות של בית קפה, בניגוד לכל מקום תעסוקה אחר, הוא החיבור בין העסקת מפוני העוטף ויצירת מקום מפגש שלהם בינם לבין עצמם.
המיזם נועד ליצור מפגש ישיר ומחבר עם הקהילה המקומית המארחת.
אנחנו מזמינים את תושבי תל אביב – יפו והמבקרים בעיר להגיע לסניף הראשון של קפה עוטף בשרונה וליהנות מכל מה שיש לחיבור כזה להציע".

איתי לוי, יו"ר ועד נתיב העשרה ונציג היישוב בתקומה: "בשבעה באוקטובר נרצחו 20 בני הקהילה שלנו, מייסדים חברי כיתת כוננות, ילדים שלנו אחים שלנו כל אחד מהם הוא עולם ומלואו.
העצב בלתי נסבל, הכעס גדול, כקהילה אנחנו באמצע נדודים מחוץ לבית שלנו ומקווים להתמגנט בחזרה ולשוב במהרה הביתה.
בתוך המסע הזה פגשנו אנשים נהדרים, אכפתיות ציבורית, אהבה נקייה ורצון לעזור. כך קם לו בין השאר מיזם קפה עוטף אליו צירפנו את פאב הגן שלנו. זהו פאב חברתי קהילתי שיש לנו במושב. ביחד עם אנשים יקרים אנחנו רוצים לפתוח בקרוב את בית הקפה שלנו במתחם שרונה. מטרות המיזם לחבר את הקהילה לתת מקום ביטוי לדור ההמשך להתחבר לתושבי תל אביב ובכלל שכל כך חיבקו אותנו מהיום שהגענו לפה. אנחנו תקווה שהמיזם החברתי הזה יצליח. אנחנו מזמינים את כולכם לקחת חלק וחבור לבקר אותנו ולהיות מהלקוחות הראשונים של הקפה החל מסוף החודש.
שנדע ימים טובים ושקטים ושב"ה החיילים שלנו והחטופים יחזרו הביתה בשלום".

קפה עוטף
פארק שרונה, תל אביב.
שעות פתיחה: א' – ה' – 7:30 – 18:00, שישי: 7:30 – 15:00 שבת: 7:30 – 18:00

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות